Wycieczka Fakultatywna Sewilla - stolica Andaluzji

Odbiór o godz. 06:00
Za osobę409
818 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Spektakularny Plac Hiszpański

• Grobowiec Krzysztofa Kolumba

• Największy kościół gotycki na świecie

• Wejście na Giraldę

Opis

„Kto nie widział Sewilli, ten nie widział cudu” – głosi stare hiszpańskie powiedzenie. Nie bez powodu - stolica Andaluzji to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Hiszpanii! Miasto pełne kwitnących drzewek pomarańczowych i brzmiące dźwiękami flamenco zachwyca zabytkami z czasów rzymskich, arabskich i chrześcijańskich. Malownicze aleje Parku Marii Luizy poprowadzą nas do spektakularnego Placu Hiszpańskiego – to pamiątka słynnej wystawy iberoamerykańskiej z 1929 roku. Zachwycimy się prawdziwie bajeczną dzielnicą Santa Cruz i miejscami związanymi z postacią Carmen z opery Bizeta. Odwiedzimy również monumentalną Katedrę Santa Maria de la Sede, będącą zarazem największym kościołem gotyckim na świecie; w jej wnętrzu zobaczymy grobowiec Krzysztofa Kolumba, największy na świecie ołtarz oraz zachwycającą zakrystię. Koniecznie trzeba wejść na słynną wieżę Katedry Giraldę – dawny minaret, skąd roztacza się zachwycający widok na całą Starówkę. Po zwiedzaniu czas wolny na posiłek, zakupy lub samodzielną eksplorację miasta.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Bilet wstępu do Katedry


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z miejscowości Almunecar i Torrox – ok. 06:00 - 21:00, z miejscowości Benalmadena i Torremolinos – ok. 07:15 - 20:00, z miejscowości Marbella i Estepona – ok. 06:00 - 21:00

• Wycieczka adresowana również do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową przy asyście osoby towarzyszącej - możliwe trudności w niektórych punktach wycieczki

• Podczas wizyty w katedrze obowiązkowy jest skromny strój zakrywający ramiona i kolana (zarówno w przypadku Pań jak i Panów).

Opinie

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

JOANNA, ZEGRZE 12.07.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Bartek, najlepszy przewodnik na świecie. Fascynat historii, z największą przyjemnością słuchało się opowiadanej przez niego historii południowej Hiszpanii i pochówku Kolumba. Z poczuciem humoru, otwarty na kontakt z ludźmi. Sam program budzi niedosyt, ale niestety w jeden dzień nie da się zwiedzić całej Sewilii.
Pokaż więcej opinii (22)