Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Sierra Nevada i białe wioski Andaluzji

5.4/6 (16 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Panorama gór Sierra Nevada

• Alpujarra - kraina źródeł mineralnych, oliwy z oliwek i szynki jamon serrano

• Trevelez - najwyżej położone miasteczko w Hiszpanii

• Fuente Agria – źródło naturalnie gazowanej wody mineralnej

• Pampaneira – malownicze białe miasteczko w górach

Opis

Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę w góry Sierra Nevada – do krainy źródeł mineralnych, oliwy z oliwek i szynki jamon serrano! Naszą wyprawę rozpoczniemy od degustacji kilku rodzajów oliwy z oliwek w lokalnym muzeum oliwy, gdzie zapoznamy się z tajnikami jej produkcji. Następnie czeka nas przejazd spektakularną trasą widokową, podczas którego będzie nam towarzyszyła panorama gór Sierra Nevada. Po drodze czeka nas orzeźwiający przystanek przy ujęciu wód gazowanych w Fuente Agria. Następnie wizyta w suszarni szynek w Trevélez – najwyżej położonym miasteczku w Hiszpanii. Poznamy proces produkcji tego specjału, skosztujemy ekologicznego wina oraz najbardziej znanej szynki Hiszpanii jamon serrano. Ostatnim punktem programu będzie białe miasteczko Pampaneira z XVI-wiecznym kościołem wybudowanym w stylu mudejar. Polecamy wszystkim miłośnikom lokalnych smaków i fotogenicznych panoram!

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Degustację lokalnych produktów


Cena nie obejmuje

• Innych posiłków i napoi podczas wycieczki


Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z miejscowości Almunecar, Torrox - ok. 10:00 - 18:00, z miejscowości Benalmadena, Torremolinos - ok. 07:30 - 19:30

Odbiór o godz. 08:10
Za osobę269
538 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

IWONA, -

Absolutny hit to Pan Bartek, super profesjonalny,całą drogę opowiada o wszystkim. Bardzo polecamy te wycieczki ,które prowadzi Pan Bartek

6.0/6

Marzena, Domecko

Magiczne krajobrazy i możliwość poznania lokalnych produktów Andaluzji. Przejazd przez pasmo gór Sierra Nevada to prawdziwy majstersztyk - ukłony dla kierowcy autokaru. Możliwość podziwiania pięknych widoków (mimo pochmurnego nieba - akurat deszczowy dzień). Degustacje oliwy, czekolady, wody mineralnej, wina i szynki pozwoliły na posmakowanie Andaluzji. Białe miasteczka posadowione na zboczach gór zapraszają aby choć na chwilę się w nich zatrzymać i poczuć tranquila manana.
Pokaż więcej opinii (14)