Wycieczka Fakultatywna
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.
Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Ronda - miasto na krawędzi Wycieczka do Rondy była jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych punktów naszego pobytu w Andaluzji. To niezwykłe miasto położone na krawędzi skalistego wąwozu zachwyca swoją architekturą, historią i atmosferą, której nie da się pomylić z żadnym innym miejscem. Największe plusy: Położenie - widok z mostu Puente Nuevo rozciągający się nad głębokim wąwozem robi ogromne wrażenie i jest wręcz pocztówkowy. Architektura - zabytkowe budynki, bielone uliczki i klimatyczne place nadają miastu wyjątkowy urok. Historia - przewodnik ciekawie opowiadał o dziejach miasta, w tym o jego znaczeniu w czasach mauretańskich i hiszpańskich. Czas wolny - możliwość spokojnego spaceru, zrobienia zdjęć i spróbowania lokalnych przysmaków. Drobne niuanse, o których warto pamiętać: W sezonie miasto jest pełne turystów - najlepiej odwiedzić je w godzinach porannych. W niektórych punktach widokowych bywa tłoczno - warto uzbroić się w cierpliwość, jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcie. Wąskie uliczki i różnice wysokości mogą być wymagające dla osób o słabszej kondycji - wygodne buty to podstawa. Podsumowując: Ronda to miejsce, które absolutnie warto zobaczyć. Łączy w sobie niesamowite widoki, bogatą historię i wyjątkowy klimat andaluzyjskiego miasteczka. Dla nas była to podróż w czasie i przestrzeni - pełna wrażeń, pięknych kadrów i momentów, które na długo zostaną w pamięci.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka wspaniała. Piękne miasteczko ze starożytnym mostem. Cudowne widoki. Arena byków powoduje bardzo mieszane uczucia, z jednej strony hiszpańska tradycja, a z drugiej cierpienie zwierząt. Wszystkie najważniejsze punkty miasteczka zostały pokazane przez sympatycznego pana Bartka, który od 23 lat mieszka w Andaluzji. Przewodnik z dużą wiedzą i w przystępny sposób przekazał historie zwiedzanych miejsc. Pana Bartka już spotkałam na innej wycieczce kilka lat temu. Spokojnym tempem wszystko zwiedzaliśmy i było dużo czasu wolnego na indywidualne zwiedzanie.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Świetnego miasto z ciekawą historia przyłożona przez kompetentnego przewodnika. Ciekawy sposób spojrzenia na korride i możliwość wyciągnięcia swoich wniosków. Widoki zapierajace dech w piersiach. Doskonale tempo zwiedzania dostosowane do każdego
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Piękne miejsce, ciekawa historia dobre kawiarenki szczególnie ta w której wchodzimy pod koniec wycieczki. Bardzo fotogeniczne miejsce.