Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Petra - cud świata wykuty w skale

5.5/6 (7 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiek2
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Petra – jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata

• Wąwóz As-Sik

• Tajemnicze budowle wykute w skałach

Opis

Wpisana na Listę UNESCO Petra to największa atrakcja Jordanii. Kompleks niesamowitych budowli wyrzeźbionych w litej skale od lat zachwyca i zadziwia przybyszów z całego świata. Wizytę rozpoczniemy od spaceru wąwozem As-Sik, którego malowniczy korytarz urzekający ciepłymi kolorami żółci, brązu i czerwieni. Z tej wąskiej, skalnej szczeliny Nabatejczycy uczynili niezwykle efektowne i zarazem skrzętnie ukryte wejście do swojej stolicy. Na końcu trasy powita nas najbardziej rozpoznawalna budowla Petry – pocztówkowy Skarbiec. To właśnie tutaj powstały sceny do kultowego filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata”. W dalszej części wędrówki zobaczymy także Grobowce Królewskie oraz teatr, a także drogę prowadzącą na Wyżynę Ofiarną.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika

• Obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi podczas obiadu

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00-19:00-20:00

• Warto zabrać: krem z filtrem, nakrycie głowy, aparat fotograficzny

• Po wjeździe do Petry możliwość korzystania z melexa dla osób z problemami w poruszaniu się: koszt w obie strony: ok. 25 JOD/os.


Odbiór o godz. 09:00
Za osobę769
1 538 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.1
Pilot
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marzena, Pabianice

Coś fantastycznego nie do opisania to trzeba zobaczyć na własne oczy. Do tego życie Beduinów i atmosfera tego miejsca jest do skonfrontowania na żywo samemu, tego nie da się przekazać.

6.0/6

Aleksandra, Opatówek Szałe

Petra warta zobaczenia.Przejazd autokarem całkiem komfortowy. Jak ktoś nie czuł się na siłach w powrotnej stronie mogł pojechać meleksem( oczywiście za opłatą), również na osiołku lub konno. Jeszcze raz chcę podkreślić, ile wiedzy na temat tego co oglądaliśmy przekazała nam nasza pilotka, pani Justyna, z całego serca dziękujemy. Mieliśmy również dobry obiad po wycieczce.Mogliśmy się napić prawdziwej kawy espresso i spokojnie piwa , które podano nam w ceramicznych kubkach do herbaty ( to oczywiście dodatkowo płatne)
Pokaż więcej opinii (5)