Opinie klientów o Na dachu Madery – trekking z Pico Arieiro do Pico Ruivo

6.0 /6
opinie
Atrakcyjność programu
6.0
Pilot
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

Magdalena, Katowice

Trekking super, przepiękne widoki, Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiada o roślinności występującej w górach i można dowiedzieć się od niej wielu rzeczy, również na temat Madery. Pani przewodnik mówi po angielsku i aby wynieść nową wiedzę z tej wycieczki należy przez większość trasy iść z przodu. W opisie wycieczki troszeczkę straszą trudną trasą, w moim odczuciu była ona bardzo specyficzna - bardzo bardzo dużo schodów, w dodatku przez pierwszą część trekkingu głównie schodzimy, żeby na sam koniec wejść 300m w górę. Poza tym trasa raczej średniej trudności, osoby chodzące od czasu do czasu po polskich górach spokojnie powinny dać radę. Buty trekkingowe na pewno pomogą pewniej schodzić po schodach (momentami stromych), ale w adidasach też można spokojnie trasę przejść. Nie polecam jedynie dla osób z paraliżującym lękiem wysokości, natomiast dla osób odczuwający jedynie 'respekt' przed wysokości jak najbardziej polecam. Widoki na trasie są naprawdę warte zobaczenia :)

6.0/6

Tadeusz, Złoty Potok

Niesamowite wrażenia - szliśmy alternatywnym szlakiem, gdyż z Pico Ariero szlak był nieczynny z powodu ulew występujących w poprzednim tygodniu, ale również cudowny, szlak dość łatwy

6.0/6

JAROSŁAW SEBASTIAN, Osielsko

Przepiękna trasa dla średniozaawansowanych, większe dzieci dadzą radę, ale metalowe strome schody mogą sprawiać trudność. Sam szlak dobrze utrzymany, widoki w skrócie obłędne, zwłaszcza biorąc pod uwagę dostępność i czas przejścia. Przewodnik dzieli się ciekawostkami kilka razy na trasie, ale nie ma zbyt wielu przerw dlatego odradzam osobom z kłopotami wydolnościowymi. No i jeśli macie problem z kolanami - dajcie sobie spokój - trasa jest jednokierunkowa.

6.0/6

Barbara, Bielsko-Biała

Wycieczka wymaga dosyć dobrej kondycji. Ostatnie 2 km trasy dają trochę popalić, tym bardziej, że przewodniczka nadaje ostre tempo marszu. Ale nie na co narzekać - widoki rekompensują wszystko. Wrażenia po drodze niesamowite. Już choćby tylko dla tej wycieczki warto było przyjechać na Maderę.