Wycieczka Fakultatywna Legendy Morza Czarnego – wyprawa do Bułgarii
6.0/6 (2 opinie)
Opis wycieczki
Główne atrakcje
• Malownicza podróż wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego
• Dzikie krajobrazy Tyulenovo
• Starożytne ruiny i tajemnicze legendy
Opis
To niepowtarzalna okazja, aby odwiedzić dwa kraje podczas jednych wakacji! Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę z Konstancy – najstarszego miasta Rumunii – ku bułgarskiemu wybrzeżu, gdzie dzika natura spotyka się z historią sięgającą czasów Traków i Rzymian. Pierwszy przystanek to Tyulenovo – prawdziwy raj dla miłośników przyrody i fotografii. Surowe, skaliste klify i naturalne łuki wynurzające się z morza tworzą niesamowity krajobraz, uformowany przez setki lat przez wodę i wiatr. Miejsce to zachwyca swoją dzikością i tajemniczością! Kolejnym punktem programu jest przylądek Kaliakra – jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na bułgarskim wybrzeżu. Wysokie klify wznoszą się stromo nad błękitnym morzem, a ruiny starożytnej fortecy przypominają o burzliwej historii tego regionu. Miejsce to owiane jest legendami – m.in. o 40 dziewicach, które skoczyły do morza, by uniknąć niewoli. Spacer wśród ruin z widokiem na bezkresne morze to prawdziwa podróż w czasie. Na zakończenie odwiedzimy Kavarnę – spokojne, urokliwe miasteczko, w którym historia dosłownie unosi się w powietrzu.Po dniu pełnym wrażeń wracamy do Konstancy, mijając malownicze krajobrazy bułgarskiego wybrzeża. To podróż, która na długo pozostanie w pamięci – pełna opowieści zaklętych w kamieniu, wietrze i falach Morza Czarnego.
Cena obejmuje
• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji
• Transfer klimatyzowanym minibusem lub autokarem
• Opiekę polskojęzycznego pilota
• Lunch
Cena nie obejmuje
• Napoi do obiadu
Praktyczne informacje
• Orientacyjczy czas trwania wycieczki: 08:00 - 17:00
• Warto zabrać: wygodne obuwie, nakrycie głowy, krem z filtrem, butelkę wody
• Na wycieczkę konieczny jest dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży
Inne atrakcje w okolicy
Opinie klientów
Opinie o Legendy Morza Czarnego – wyprawa do Bułgarii
Atrakcyjność programu
Pilot
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.
Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka bardzo fajna dla oka i duszy;) wspaniałe widoki. Salatka szopska znakomita no i deser herbatniki z mascarpone...rewelacja!
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka prowadzona w interesujący sposób. Przewodniczka Laura zna dobrze Historię Bułgarii. Opowiada w ciekawy sposób




