Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Objazd wyspy

5.2/6 (87 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Houmt Souk - stolica wyspy

• Guellala - miasteczko słynące z ceramiki

• Prezentacja tradycyjnego sposobu produkcji garnków

• Erriadh i najważniejsza synagoga Afryki

• Djerbahood - dzielnica artystyczna

• Wizyta na lokalnym targu

Opis

Podczas wakacji na Djerbie warto wyruszyć poza hotel i zobaczyć inne zakątki wyspy. Podczas tej wycieczki zapoznamy się bliżej z tutejszym dziedzictwem kulturowym tworzonym przez Berberów, Żydów, Turków, Włochów i Hiszpanów. Rozpoczniemy od wizyty w miejscowości Guellala, gdzie przekonamy się, że Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale także z przepięknej ceramiki. Zajrzymy do muzeum, gdzie odbędzie się prezentacja tradycyjnego, znanego od tysięcy lat sposobu produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Następnie wyruszymy do unikatowego miejsca na mapie wyspy. Czarujące miasteczko Erriadh skrywa na swojej medynie najważniejszą synagogę całej Afryki - El Ghriba - z najstarszym egzemplarzem tory na świecie. Według historycznych przekazów synagogę założyli kapłani, którzy uciekli z Jerozolimy po zniszczeniu Świątyni Salomona w 586 roku p.n.e. Każdego roku w maju przybywają tu Żydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto La Ba Omer i wspominać zesłanie manny z nieba. Będzie również okazja by zobaczyć dzielnicę artystyczną Djerbahood, która stała się prawdziwą galerią sztuki. Odwiedzimy również stolicę Djerby - Houmt Souk. To tętniące życiem miasto, gdzie zobaczymy m. in. fort Gazy Mustaphy z XIII wieku, pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach. Wstąpimy również na tradycyjny bazar, gdzie w czasie wolnym będzie okazja wyszukać lokalne pamiątki i arabskim zwyczajem potargować się przed dokonaniem zakupów.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport minibusem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 07:00/07:50 - 13:30 - w zależności od hotelu

• W synagodze należy obowiązkowo mieć zakryte ramiona

• Wycieczka adresowana również do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową przy asyście osoby towarzyszącej - możliwe trudności w niektórych punktach wycieczkiOdbiór o godz. 07:00
Za osobę139
278 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Opinie o Objazd wyspy

5.2 / 6(87 opinii)
Atrakcyjność programu
5.2
Pilot
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Zbigniew, Olsztyn

Wycieczka lokalna po wyspie Djerba bardzo sympatyczna.trwała od rana do godz.14 - tej.To było 07.11.2023 r. Była z nami polska Pani Rezydent przemiła.Bardzo ładnie o wszystkim opowiadała. Odwiedziliśmy na wyspie 5 - miejsc bardzo ciekawych : 1/Lokalne muzeum historyczne bardzo ciekawe 2/Najstarsza synagoga z V - wieku p.n.e. polecam 3/Bazar / targowisko /lokalny i dość duży,warto to zobaczyć. 4/I inne ciekawe miejsca na wyspie Wszędzie na wyspie w lokalnych kawiarniach znakomita kawa z ekspresu i herbata aromatyczna w cenie 1 - 2 euro.

6.0/6

DARIUSZ, ZIELONA GÓRA

W pełni zrealizowany, ciekawy program wycieczki, pilotka przygotowana i kompetentna, miła atmosfera, pół dnia - idealnie
Pokaż więcej opinii (85)