Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Dalyan - turecka Amazonia

5.2/6 (16 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Rejs kanałem łączącym Jezioro Köycegiz z morzem

• Ogromne licyjskie grobowce

• Dziewicza plaża

• Możliwość spotkania żółwi i krabów

• Zakupy w lokalnych miejscach

Opis

Rzeka Dalyan nie bez powodu bywa nazywana „turecką Amazonką”. Tutejszy ekosystem słynie z niezwykłego bogactwa i stanowi fenomen na skalę całej Turcji! Spotykają się i mieszają tutaj ze sobą flora i fauna typowe dla wód słodkich i słonych. Odkryjemy te niezwykłe tereny podczas wycieczki statkiem po delcie rzeki Dalyan aż do Morza Śródziemnego. Nasz rejs rozpoczniemy od wizyty w naturalnym „SPA” – na chętnych czekają kąpiele błotne. Kolejny odcinek podróży pokonamy przez naturalny kanał łączący jezioro Koycegiz z morzem. Na trasie będą nam towarzyszyć niesamowite naturalne krajobrazy, a także jeden najbardziej rozpoznawalnych widoków Turcji – wykuty w skale kompleks licyjskich grobowców. Rejs zakończymy na dziewiczej plaży Iztuzu (UNESCO) - to tutaj zagrożone wyginięciem żółwie morskie składają swoje jaja. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję podziwiać żółwie Caretta Caretta w ich naturalnym środowisku, zobaczymy także egzotyczne błękitne kraby. W tych pięknych okolicznościach przyrody czeka nas przerwa na pływanie i plażowanie. Podczas wycieczki nie zabranie również czasu na zrobienie zakupów, podczas których każdy będzie mógł zaopatrzyć się w lokalne produkty. Polecamy wszystkim entuzjastom natury!

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opieka lokalnego przewodnika i polskojęzycznego pilota

• Bilety wstępu

• Obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłku

Praktyczne informacje

Orientacyjny czas trwania wycieczki: dla hoteli w Marmaris: 08:30-18:00, dla hoteli w Turunc: 08:00-18:30, dla hoteli w Oludeniz: 08:30-17:00, dla hoteli w Fethiye: 09:00-16:30

Odbiór o godz. 00:00
Za osobę289
578 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
4.9
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Mariusz, Warszawa

wspaniałe miejsce i rejs łodzią po wyjątkowej rzece , trzeba to zobaczyć ,jeśli będziecie mieli szczęście zobaczycie piękne duże żółwie - my mieliśmy :)

6.0/6

Krystyna, Piekary Slaskie

Polecam kąpiel w błocie zowie karetta grobowce w skałach plaża gdzie złowię składają jaja widoki zapierające dech plaża piaskowa można się kąpać w morzu można zjeść kraba złocistego za 10 eur
Pokaż więcej opinii (14)