Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Pamukkale - bawełniana twierdza

5.7/6 (6 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Turecki cud przyrody (UNESCO)

• Fantastyczne wapienne tarasy

• Wodospady i gorące źródła

• Możliwość zrobienia zakupów w lokalnych miejscach

Opis

„Kto nie był w Pamukkale, ten nie widział Turcji wcale” – głosi popularne powiedzenie. Ciężko się z nim nie zgodzić - ten turecki cud przyrody, wpisany już w 1988 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, to jedna z najbardziej wyjątkowych atrakcji w całym kraju. Obecny wygląd Pamukkale to efekt trwającego od 14 tysięcy lat procesu osadzania się soli wapnia wytrącanych z wód mineralnych. Fantastyczne wapienne tarasy, wodospady i gorące źródła tworzą niepowtarzalną scenerię, nazywaną „Bawełnianym Zamkiem”. Będąc pierwszy raz w Turcji nie można pominąć wycieczki do tego miejsca! Podczas wycieczki nie zabranie również czasu na zrobienie zakupów, podczas których każdy będzie mógł zaopatrzyć się w lokalne produkty.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opiekę lokalnego przewodnika i polskojęzycznego pilota

• Śniadanie i obiad

• Bilety wstępu


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłków

• Kąpieli w basenie Kleopatry – dla chętnych (ok. 10 EUR/os.)

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: dla hoteli z Marmaris: 05:00-18:00, dla hoteli w Turuncu: 04:30-18:30, dla hoteli w Oludeniz: 04:00-19:00, dla hoteli w Fethiye: 04:30-18:30

• Warto zabrać: kostium kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem

Odbiór o godz. 00:00
Za osobę469
938 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.4
Pilot
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Małgorzata, Warszawa

Wycieczka choć wyczerpująca ze względu na czas trwania 5:00 - 21:00 to fantastyczne wrażenia. Chciałam zobaczyć prawdziwą bawełniany twierdzę czy może zamek po 20 latach. Wrażenia niezapomniane, ciekawe muzeum z historycznymi eksponatami , spacer do ruin antycznego amfiteatru z IIw.p.n.e. Żal , że zanikają jeziorka z powodu braku wody., więc nie było tym razem takiego szału paplanie się w płyciutkich ale cieplutkich bajorkach. Zdjęcia w folderach z przed chyba 20 lat ‼️. Kąpiel w basenie Kleopatry za krótki bo było zbyt mało czasu wolnego. Pilotka kompetentna. Dla mnie strata czasu na zwiedzanie fabryki skór z pokazem mody i nie rozumiem tzw sprzedaży wiązanej. Natomiast zwiedzanie fabryki Onyksu była nawet ciekawa. Posiłki na trasie (śniadanie i obiad) przyzwoite. Bardzo miło, że w hotelu po powrocie czekała na nas kolacja .

6.0/6

DAMIAN, RACIBORZ

Piękne widoki jednak dość daleka droga to przebycia bo ok. 3,5 godziny w jeną stronę... Warto jednak pojechać by zobaczyć te cuda natury!
Pokaż więcej opinii (4)

Zostań w Turcji na dłużej