Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Rejs na Wyspy Liparyjskie

5.4/6 (8 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Historia i przyroda Wysp Liparyjskich

• Możliwość zobaczenia delfinów

Opis

Popłyń razem z nami na cudowne Wyspy Liparyjskie! Podczas rejsu będą nam towarzyszyć piękne widoki i… delfiny, które często się pojawiają, ponieważ zamieszkują tutejsze wody. Zaczniemy od Stromboli, który jest aktywnym wulkanem zamieszkałym przez ludzi, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. Podpłyniemy pod „sciara del fuoco” czyli drogę ognia, gdzie będziemy mogli podziwiać z bezpiecznej odległości erupcje Stromboli. A mają one tutaj miejsce co 15 minut! U stóp wulkanu wyspę zdobią niesamowite czarne, powulkaniczne plaże oraz krystaliczne morze. Następnie popłyniemy na największą wyspę całego archipelagu – Lipari, słynącą nie tylko z malowniczych uliczek i uroczych sklepików, ale i ze złóż pumeksu, którego białe ściany schodzące do lazurowego morza zobaczymy już ze statku. Spędzimy tu czas na spacerach wśród wąskich uliczek i podziwianiu niesamowicie ukwieconych balkonów. Następnie zatrzymamy się na intrygującej Vulcano, gdzie przywita nas zapach siarki, bulgoczące błoto i czarne plaże. Czas wolny to idealna możliwość do zażycia kąpieli w krystalicznie czystym morzu.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

• Taksy klimatycznej w wysokości ok. 7 EUR - płatne u rezydenta

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: Zona Pizzo (Falkensteiner Club Funimation Calabria): wyjazd z hotelu 6:00 powrót do hotelu 19:30, Zona Tropea (pozostałe hotele z Wybrzeża Tyrreńskiego): wyjazd z hotelu powrót do hotelu 7:00 - 18.30,

• Warto zabrać: nakrycie głowy, krem z filtrem, butelkę wody

• Wycieczka adresowana również do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową przy asyście osoby towarzyszącej - możliwe trudności w niektórych punktach wycieczki

Odbiór o godz. 06:25
Za osobę309
618 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.6
Pilot
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa, ---

Wspaniała wycieczka, pilot, wyspy, delfiny.... po prostu mega niezapomniane wrażenia , urocze uliczki

6.0/6

Ewa, Siedlce

Jestem pod wrażeniem tej wycieczki, bo inaczej ją sobie wyobrażałam, naprawdę warto się wybrać i zobaczyć te piękne wyspy.
Pokaż więcej opinii (6)