Wycieczka Fakultatywna City Tour - Abu Dhabi

5.9/6 (26 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Imponujący Meczet Szejka Zayeda

• Pałac Prezydencki Qasr Al-Watan

• Lokalny targ daktyli

• Muzeum Louvre z dziełami światowego malarstwa

Opis

Zapraszamy do wspólnego odkrywania niesamowitej stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich! Rozpoczniemy od zwiedzania największego i najpiękniejszego meczetu w cały, kraju – Sheikh Zayed Mosque. Dzięki swojej imponującej architekturze i misternym zdobieniom często bywa porównywany do słynnego Tadż Mahal! Następnie udamy się do przyprawiającego o zawrót głowy, pełnego przepychu pałacu prezydenckiego Gasr Al. Watan, będącego odzwierciedleniem emirackiego blichtru i jednocześnie hołdem dla arabskiego dziedzictwa. Przejedziemy także promenadą Corniche, mijając wzorowo prowadzone ogrody i spektakularne wieżowce, gdzie jeszcze pół wieku temu ludność mieszkała w namiotach, odwiedzimy również lokalny targ z daktylami. Stamtąd udamy się na wyspę Saadiyat, czyli z arabskiego „Wyspę Szczęścia”, gdzie w 2017 roku zainaugurowano Muzeum Louvre z dziełami sztuki mistrzów malarstwa - własnymi oraz wypożyczonymi z paryskich muzeów Louvre czy Orsay (muzeum oglądamy tylko z zewnątrz) Przejazd przez wyspę Yas, na której znajduje się jeden z najsłynniejszych parków rozrywki - Ferrari World, z najszybszym na świecie rollercoasterem, Formula Rossa (wizyta na sesję zdjęciową).

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem lub busem

• Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego przewodnika lokalnego


Cena nie obejmuje

• Napoi i posiłków podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 8:00 -18:00

• Wymagany odpowiedni strój do meczetu. Panie: długie nieprześwitujące spodnie/spódnice zakrywające kostki, długi rękaw, zakryty dekolt oraz chustka na włosy. Panowie: długie spodnie. W przypadku niestosownego ubioru uczestnik nie zostanie wpuszczony na teren meczetu.

Odbiór o godz. 06:30
Za osobę409
818 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.7
Pilot
5.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Iwona, Stawek

Wycieczka udana, mnóstwo punktów do zwiedzania, przewodnik pan Łukasz przekazał mnóstwo informacji na temat Abu Dhabi , polecam

6.0/6

Pawel, Krobia

Super wycieczka, w jeden dzien mnostwo atrakcji, meczetu, palac, restauracji z punktem widokowym na 74 pietrze, tor formula 1 park Ferrari, museum luwr, centrum handlowe
Pokaż więcej opinii (24)