Zajrzyj do sąsiada!

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.9 /6 ( 27 opinii ) -37% 100%
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Bratysława • Bardejów • Lewocza • Spiska Sobota • Bańska Bystrzyca i Bańska Szczawnica • zamki - Czerwony, Spiski i Oravski • Słowacki Raj • Dopszańska Jaskinia Lodowa (UNESCO) • panorama Tatr widziana ze Skalnego Plesa • kąpiele w basenach termalnych

Terminy i ceny wycieczki 10

1 339 zł
( za osobę / 7 dni )

Data wyjazdu: 28.04.2018

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Kraj po sąsiedzku, który słynie z piwa, bryndzowych haluszek i Janosika, którego kochamy jak własnego. Na Słowacji znajdziemy ponad 100 tajemniczych zamków z różnych epok, perełki architektoniczne rozsiane po całym kraju, największy kompleks zamkowy w Europie - Zamek Spiski, setki tajemniczych jaskiń, wiele uzdrowisk termalnych, gdzie bez względu na pogodę kąpiel jest zawsze możliwa i przyjemna. Słowacja jest tak blisko, warto z tego skorzystać.
 Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla Wygodnych. Przejazd do Zamku Trenczyn, jednego z największych po zamkach: Spiskim i Devinie. Potężny system fortyfikacji do dnia dzisiejszego jest pamiątką twierdzy przygranicznej, która odgrywała ważną role w czasach najazdów tureckich. Następnie w drodze do Trnawy zwiedzimy małą miejscowość, Cicmany. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1200 r. Obecnie jest to rezerwat architektury, który słynie z drewnianych, zdobionych wapnem domów - wzornictwo nawiązuje do miejscowych haftów. Tutaj także znajduje się barokowy kościół oraz dwór. Przejazd do Trnawy, zakwaterowanie, nocleg.
 

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum Trnawy na zwiedzanie Słowackiego Rzymu - starówki w Trnawie. W trakcie spaceru zobaczymy między innymi kościół św. Mikołaja, klasztor Klarysek, dawny pałac arcybiskupi, budynki uniwersyteckie, pozostałości murów miejskich i liczne zabytkowe domy. Przejazd w kierunku Bratysławy, po drodze wizyta w Czerwonym Zamku, jednym z najlepiej zachowanych zamków słowackich, który w XVI w. został przebudowany w potężną twierdzę z systemem fortyfikacyjnym. Podjedziemy do jednej z winnic szlaku winnego Bratysławy, gdzie spróbujemy smaków tutejszych win. Po południu przepłyniemy z Bratysławy do Dewina, kiedyś samodzielnego miasta (obecnie dzielnicy Bratysławy) znanego jako rzymski posterunek graniczny w okresie starożytnym. Po upadku państwa wielkomorawskiego zamek zmieniał właścicieli głównie z kręgów magnaterii węgierskiej. W wieku XVI mieszkała tu rodzina Batorych, w XX w. zamek przeszedł w ręce Słowaków. W dzisiejszych ruinach zamku odbywają się uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** (6 noclegów).
Do dyspozycji gości
bar, restauracja i recepcja,
Pokoje
wszystkie pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami, wc, często z telefonem.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne, a za dodatkową opłatą obiado-kolacje,
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach w Słowacji (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (6), a za dopłatą obiado-kolacje (5), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup), podatków turystycznych - ok. 6 EUR/os. (płatna w hotelach na miejscu), degustacji wina - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie płatny obligatoryjnie na miejscu - 150 EUR. Dodatkowo (dla chętnych): baseny termalne Beszeniowa ok. 23 EUR, kolacja w Lewoczy ok. 27 EUR, fakultet do Kieżmarku ok. 17 EUR. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zajrzyj-do-sasiada/zakwaterowanie-svk
 
 
 
4.9 Ocena ogólna tej wycieczki
5.5
Program wycieczki
5.5
Pilot
4.7
Transport
4.3
Zakwaterowanie
4.5
Wyżywienie
5.3
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.