Zajrzyj do sąsiada!

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.0 /6 ( 43 opinii )
Słowacki Raj • Bratysława • Bardejów • Lewocza • Spiska Sobota • Bańska Bystrzyca i Bańska Szczawnica • zamki - Czerwony, Spiski i Oravski • Dopszańska Jaskinia Lodowa (UNESCO) • panorama Tatr widziana ze Skalnego Plesa • kąpiele w basenach termalnych

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Kraj po sąsiedzku, który słynie z piwa, bryndzowych haluszek i Janosika, którego kochamy jak własnego. Na Słowacji znajdziemy ponad 100 tajemniczych zamków z różnych epok, perełki architektoniczne rozsiane po całym kraju, jeden z największych kompleksów zamkowych w Europie - Zamek Spiski, setki tajemniczych jaskiń, wiele uzdrowisk termalnych, gdzie bez względu na pogodę kąpiel jest zawsze możliwa i przyjemna. Słowacja jest tak blisko, warto z tego skorzystać. Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla Wygodnych. Przejazd do Zamku Trenczyn, jednego z ciekawszych zamków słowackich. Potężny system fortyfikacji do dnia dzisiejszego jest pamiątką twierdzy przygranicznej, która odgrywała ważną role w czasach powstań węgierskich. Następnie w drodze do Trnawy zwiedzimy małą miejscowość, Cicmany. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1200 r. Obecnie jest to rezerwat architektury, który słynie z drewnianych, zdobionych wapnem domów - wzornictwo nawiązuje do miejscowych haftów. Tutaj także znajduje się barokowy kościół oraz dwór. Przejazd do Trnawy, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok.290 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum Trnawy na zwiedzanie Słowackiego Rzymu - starówki w Trnawie. W trakcie spaceru zobaczymy między innymi kościół św. Mikołaja, klasztor Klarysek, dawny pałac arcybiskupi, budynki uniwersyteckie, pozostałości murów miejskich i liczne zabytkowe domy. Przejazd w kierunku Bratysławy, po drodze wizyta w Czerwonym Zamku, jednym z najlepiej zachowanych zamków słowackich, który w XVI w. został przebudowany w potężną twierdzę z systemem fortyfikacyjnym. Podjedziemy do jednej z winnic szlaku winnego Bratysławy, gdzie spróbujemy smaków tutejszych win. Następnie dojedziemy do Devina, kiedyś samodzielnego miasta (obecnie dzielnicy Bratysławy) znanego jako rzymski posterunek graniczny w okresie starożytnym. Po upadku państwa wielkomorawskiego zamek zmieniał właścicieli głównie z kręgów magnaterii węgierskiej. W wieku XVI mieszkała tu rodzina Batorych, w XX w. zamek przeszedł w ręce Słowaków. W dzisiejszych ruinach zamku odbywają się uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego. Z Devina przepłyniemy statkiem do Bratysławy, gdzie tego dnia spędzimy chwile czasu wolnego w centrum starego miasta. Tutaj również proponujemy obiadokolację w jednej z bratysławskich restauracyjek (koszt ok. 24 EUR/os.) Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Bratysławie lub okolicy. (Trasa ok. 120 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** (6 noclegów w okolicach: Trnawy - 1, Bratysławy - 1, Beszniowej - 1, Koszyc - 1, Popradu - 2).
Do dyspozycji gości
bar, restauracja i recepcja,
Pokoje
wszystkie pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami, wc, często z telefonem.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne, a za dodatkową opłatą obiadokolacje,
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach w Słowacji (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (6), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup), podatków turystycznych - ok. 7 EUR/os. (płatna w hotelach na miejscu), orientacyjny koszt uczestnictwa w programie płatny u pilota - 187 EUR/os (obejmuje: wstępy do zwiedzanych obiektów, do term w Beszaniowej, tratwy do Zamku Orawskiego, kolejkę na Skalisty Staw w Tatrach Wysokich, usługi przewodnickie, degustację wina). Dodatkowo (dla chętnych): kolacja w Bratysławie (zapoznajmy się), kolacja w Kieżmarku (tak na do widzenia) ze zwiedzaniem miasta i wstępami ok. 38 EUR/os., sam fakultet do Kieżmarku ok. 15 EUR/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zajrzyj-do-sasiada/zakwaterowanie-svk

Dodaj opinię

5.0

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon