Obiekt

Pokoje

Funkcjonalnie wyposażone studia składają się z pokoju dziennego pełniącego jednocześnie funkcję sypialni dla 2 osób (możliwa 1 dostawka), aneksu kuchennego z podstawowym wyposażeniem (lodówka, kuchenka, naczynia i sztućce), łazienki z wc oraz balkonu/tarasu - z meblami ogrodowymi. Ponadto TV-SAT, klimatyzacja (bezpłatnie) i sejf (dodatkowo płatny).

Internet

Bezprzewodowy Internet Wi-Fi za dodatkową opłatą.

Kategoria lokalna

**

Wyżywienie

We własnym zakresie. Istnieje możliwość dopłaty do lunchów (13:00-15:00) lub obiadokolacji (19:30-21:30) serwowanych w pobliskiej tawernie. W cenie lunchu lub obiadokolacji: przystawka, sałatka, danie główne i deser. Napoje dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny

sporty wodne przy plaży (dod. płatne)

Dodatkowe informacje

Wizy

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:
1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to: https://travel.gov.gr/#/.
2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się: https://r.pl/do-pobrania/dokumenty/wytyczne_sanitarne/instrukcja_wypelnienia_formularza_grecja.pdf
3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.
4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.
5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.
6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.
7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Hotel Region Miasto Kod Ulica
Admiral Tsilivi Ionia Nisia Tsilivi 29100 Tsilivi 29100
Admiral Argassi Ionia Nisia Argassi 29100 Argassi 29100
Alex Studios Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Alykanas Village Resort Ionia Nisia Alikanas 29090 Alikanas 29090
Atlantis Hotel Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Commodore Ionia Nisia Argassi 29100 Argassi 29100
Ecoresort Zefyros Ionia Nisia Agios Kirikos 29090 Laganas 29090
En Armonia (ex. Megara) Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Gardelli Resort Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Ikaros Hotel Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Lesante Blu Exclusive Beach Resort Ionia Nisia Tragaki 29100 Tragaki 29100
Lesante Classic Luxury Hotel & SPA Ionia Nisia Planos 29100 Planos 29100
Majestic Hotel Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Mirabelle Hotel Ionia Nisia Argassi 29100 Argassi 29100
Olea All Suite Hotel Ionia Nisia Planos 29100 Planos 29100
Poseidon Beach Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
White Olive Elite Laganas Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
White Olive Premium Cameo Ionia Nisia Agios Sostis 29100 Laganas 29100
White Olive Premium Laganas Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Zakantha Beach Hotel Ionia Nisia Argassi 29100 Argassi 29100
Zante Beach Resort Ionia Nisia Laganas 29092 Laganas 29092
Zante Pantheon Ionia Nisia Tsilivi 29100 Tsilivi 29100
Zante Village Ionia Nisia Alykes 29100 Alykes 29100 
Osoby przyjeżdżające do Grecji powinny zobowiązane są negatywny wynik testu antygenowego na obecność koronawirusa (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim, dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 48 godziny przed godziną lądowania w Grecji. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci powyżej 12 roku życia).


UWAGA! Z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, pod warunkiem, że ostatnią dawkę szczepionki przyjęły co najmniej 14 pełnych dni przed wylotem oraz są w stanie przedstawić komplet dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie na COVID-19 (europejski certyfikat szczepienia pobrany z Internetowego Konta Pacjenta). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są również tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9 miesięcy poprzedzających przylot do Grecji oraz certyfikat ozdrowienia, który również można pobrać z IKP. Instrukcja dotycząca pobierania dokumentów z Internetowego Konta Pacjenta dostępna jest na naszej stronie internetowej: https://r.pl/bezpieczne-wakacje/aktualne-wytyczne )

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych; w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych) wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie hotelu.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Inne

ZAKYNTHOS informacje ogólne

Waluta
EUR - Euro. Płatności kartami kredytowymi akceptowane są w niektórych miejscach, korzystanie z bankomatów jest możliwe w miejscowościach turystycznych. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić funty brytyjskie lub dolary USA. Nie ma możliwości wymiany złotówek.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. Często w restauracjach dolicza się 1 EUR za chleb podawany przed posiłkiem.

Wiza
Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Czas
+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy
grecki

Orientacyjne ceny
Obiad w tawernie od 8-10 EUR; woda 1 l - 1.5 EUR; piwo w barze od 2.5 EUR; kawa w kawiarni od 2,5-4,5 EUR

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. Kartki ze znaczkiem najlepiej zostawiać w recepcji do wysłania.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji, mogą występować problemy z zasięgiem w budynkach hotelowych. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

W regionie

Zakynthos
Jedna z najładniejszych wysp Jońskich jest pełna zieleni - gaje oliwne, winorośle, sady cytrusowe i sosnowe lasy. Do tego piękne piaszczyste plaże, a morze i niebo w kolorze „electric blue”. Na szczególną uwagę jednak zasługują dwa miejsca - zatoka Navajo, której zdjęcia stały się, obok Santorini, jednym z fotograficznych symboli Grecji oraz zatoka Laganas, gdzie swoje siedliska mają żółwie careta careta.

Laganas
Najpopularniejszy kurort Zakynthos z bardzo długą piaszczystą plażą i niezliczonymi możliwościami rozrywek, szczególnie wieczornych i nocnych. To miejsce dla osób kochających plażę w ciągu dnia i życie nocne wieczorami.

Kalamaki
To spokojna miejscowość wakacyjna położona nad malowniczą zatoką. Plaża łagodnie opada do morza i stanowi idealne i bezpieczne miejsce dla dzieci. Z Kalamaki nie daleko także do Laganas i stolicy wyspy - miasta Zakynthos.

Argassi
Doskonale zlokalizowana miejsowość wakacyjna - tylko 5 km od stolicy wyspy i głównego portu. Do najpopularniejszej plaży na półwyspie Vasilikoss ok. 10 km. Plaża w Argassi jest wąska i piaszczysto-żwirowa. Nie jest zagospodarowana.

Tsilivi
Położona w zatoce miejscowość jest dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi. Długa, piaszczysta, dobrze zagospodarowana plaża, której przyznano błękitą flagę za czystość i łagodne zejście do morza oraz wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W miasteczku tawerny bary i sklepy których przybywa z każdym rokiem bo miejscowość od kilku lat zyskuje na popularności wśród turystów.

Alykanas
Nieduży, urokliwy i spokojny kurort położony jest na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Alykanas słynie z ładnej, piaszczystej plaży (nagrodzonej Błękitną Flagą), dużej ilości lasów i ciekawych widoków na górzystą Kefallonię. Oddalony od zgielku wielkich kurortów, lecz nie pozbawiony uroczych, tadycyjnych tawern, barów i kawiarni. Doskonaly wybor dla indywidualistów i rodzin z dziećmi.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa, Bydgoszczy, Łodzi i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

Chrysafis

4.4/6 (8 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Chrysafis
Galeria (17)
Chrysafis
Chrysafis
Chrysafis
Chrysafis

Atuty oferty

Wygodne, bardzo dobrze utrzymane studia z możliwością dokupienia wyżywienia w sąsiadującej tawernie. Magia rozrywkowego Laganas i świetna plaża przyciągają co roku rzesze turystów z całej Europy. Zapraszamy na Zakynthos!

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych; w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych) wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie hotelu.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Położenie

Chrysafis to rodzinne studia położone niedaleko centrum najbardziej rozrywkowej miejscowości na wyspie – Laganas. Sam kurort to pełne życia i rozrywek miasto z mnóstwem sklepów, barów, klubów i dyskotek. Wieczorem i nocą główna ulica (ok. 400 m od hotelu) zamienia się w miejsce spotkań i zabawy młodych ludzi. Laganas posiada dogodne połączenia z okolicznymi kurortami oraz ze stolicą wyspy - miastem Zakynthos, oddalonym o ok. 8 km, przystanek autobusowy znajduje się ok. 150 m od hotelu (bilet ok. 2 EUR/1 strona). Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 30 min.

Mapa

Plaża

Obiekt zlokalizowany ok. 100 m od szerokiej, piaszczystej plaży, z łagodnym wejściem do wody. Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne (ok. 8 EUR/komplet).

Do dyspozycji gości

Istnieje możliwość skorzystania z posiłków w sąsiadującej z apartamentami tawernie (za dodatkową opłatą).

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Opinie o Chrysafis

4.4 / 6(8 opinii)
Atrakcje dla dzieci
3.0
Obsługa hotelowa
4.7
Plaża
5.5
Pokój
4.1
Położenie i okolica
5.1
Rezydent
5.1
Sport i rozrywka
5.2
Wyżywienie
2.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.5/6

Piotr 03.08.2017
Termin pobytu: lipiec 2017

Lipiec na Zakynthos

Blisko lotniska - transfer kilkanaście minut autokarem. Budynek w zwartej zabudowie blisko plaży. Czysto, pokój jak na zdjęciu - duża szafa z pawlaczami, szafki, łóżka - troche leciwe ale ok. Aneks kuchenny wyposażony, funkcjonalny balkonik: widok na sąsiadów : ) oraz na wzgórze za miastem. Klimatyzacja bez zastrzeżeń - czasem się przydaje - podczas naszego pobytu codziennie 34 stopnie. Łazienka - trochę mały brodzik. Pokoje są na piętrze a na dole ... restauracja rybna - obsługa bardzo sympatyczna - polecam. Na tarasie restauracji dużo drzew i ... wiatraki u góry : ) Nasz pobyt był bez wyżywienia - codziennie odwiedzaliśmy inne tawreny - polecam jagnięcinę z grila i kalmary - tu są naprawdę dobre. Największym atutem Chrysafis jest lokalizacja. W cichszej części Laganas, bardzo blisko plaży, po drodze tawerny i sklepiki, kilkaset metrów od głównej ulicy, przy której są kluby i puby. Polecam wprawę statkiem do żółwi, można popłynąć do pobliskich grot, z dalszych wycieczek: Błękitne Jaskinie oraz promem na Kefalonię.

5.0/6

Robert, Łódź 08.07.2019

Pokoje gościnne na zapleczu kuchennym

Pokoje mają bardzo specyficzną lokalizację Ogromną zaletą jest bardzo mała odległość do morza i dzięki temu inne cechy tego miejsca idą na drugi plan. Jednak dla osób które mają wysokie oczekiwanie uwaga na charakterystykę tego miejsca. Pokoje są na zapleczu restauracji , przejście do pokoi prowadzi przez zaplecze kuchenne , oglądasz kucharzy i kuchnię idąc spać. Dodatkowo jest to restauracja z owocami morza więc woń jest charakterystyczna całą dobę. Całą dobę słychać też wyciągi i klimatyzatory kuchenne - przemysłowe. Widok z okna na ścianę bez okien drugiego budynku w odległości około 7 m . Pokoje czyste i przestronne
Pokaż więcej opinii (6)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem