Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze odwiedzimy stolicę Austrii, niezapomnianych wrażeń dostarczy nam nocne zwiedzanie Wiednia. W programie przejazd najważniejszą ulicą miasta – słynną Ringstrasse, spacer po mieście, zobaczymy między innymi Operę Wiedeńską, Ratusz, zimowy pałac Habsburgów – Hofburg, katedrę św. Szczepana. Dalej przejazd do Słowenii. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

W godzinach porannych dojedziemy do Idriji, gdzie odwiedzimy zabytkową kopalnię rtęci wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Obiekt obejmuje tereny dawnej kopalni, gdzie rtęć odkryto w 1490 i wydobywano do 1995 roku. Miasto Idrija było drugim co do wielkości ośrodkiem wydobycia rud rtęci na świecie i od wieków uważano je za centrum postępu naukowego i technologicznego. Miasteczko Idrija to również najsłynniejsze centrum koronkarskie w Słowenii. Tradycja koronkarstwa rozpoczęła się w roku 1696 i do dziś działa tu szkoła koronkarska, a misterne koronki możemy podziwiać i kupić w galeriach miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Puli, zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie. Zobaczymy również antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynie Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII w. Po zwiedzaniu czas na relaks lub dalsze samodzielne zwiedzanie Puli i lunch. Dla chętnych rejs statkiem wokół archipelagu wysp Brijuni - kilkunastu malowniczych wysepek, połączony z plażowaniem i lunchem w postaci uczty rybnej (dodatkowo płatne ok. 50 EUR/os). Przepłyniemy również obok rządowej wyspy, gdzie niegdyś znajdowała się letnia rezydencja marszałka Tito. Zatrzymamy się w rybackiej wiosce Fażana z malownicza starówką, gdzie oprócz spaceru będzie czas na kąpiele słoneczne i wodne. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do malowniczego Rovinja - ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi kościół św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Następnie udamy się do Porecza. Po drodze zobaczymy Limski Kanal, wrzynającą się w ląd długą zatokę, geomorfologiczny fenomen, obecnie miejsce hodowli małż i ostryg. Zwiedzanie bazyliki Eufrazjana, jednej z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie (UNESCO), barokowego kościoła św. Marii, gotyckich domów przy ulicy Decumanum. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie kontynentalnej Istrii, nazywanej chorwacką Toskanią – zielone lasy, trufle, winnice, gaje oliwne i urokliwe miasteczka położone na wzgórzach. Dzień zaczniemy od poszukiwania trufli, czyli złota Istrii w Motovuńskim lesie. Na wyprawę udamy się z miejscowym truflarzem, który opowie nam o drogocennych grzybach, ale to jego pies będzie naszym prawdziwym przewodnikiem. Po poszukiwaniach najdroższych grzybów świata, przejedziemy do Motovunu - symbolu Istrii, pięknie położonego na wzgórzu, otoczonego murami obronnymi, skąd roztacza się zachwycający widok na znajdujące się obok winnice i lasy. Zobaczymy między innymi: kościół św. Stefana, mury obronne oraz mnóstwo klimatycznych, kamiennych uliczek. Po zwiedzaniu będzie można spróbować dań z truflami w miejscowej restauracji oraz zakupić istryjskie wina, szczególnie polecamy malvaziję – ta z okolic Motovunu w 2015 roku dostała nagrodę jako najlepsza malvazija Istrii. Następnie przejedziemy do Grožnjanu, malowniczo położonego na sąsiednim wzgórzu miasteczka artystów, gdzie znajduje się ponad 50 galerii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Słowenii do miejscowości Matavun, skąd rozpoczniemy zwiedzanie podziemnego świata Szkocjańskich Jam. Jaskinie charakteryzują się dużą wysokością komór i korytarzy oraz płynącą przez nie podziemną rzeką o nazwie Reka. Wypływa ona spod szczytu góry Snežnik i wpływa do jaskini wąwozem pod wioską Skocjan. Bogactwo form krasowych, przepiękny kanion rzeki Reka w jaskini, sprawiły, że ten wyjątkowy, podziemny świat został w 1986 r. wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Po południu przejedziemy do urokliwej stolicy Słowenii – Lublany. Podczas spaceru po mieście zobaczymy najważniejsze zabytki Ljubljany: katedrę św. Mikołaja, plac Preserena, Trójmostowie. Wyjazd do Polski. Nocny przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy.

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2700 km - liczone od granic Polski).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele**/*** 4 rozpoczęte doby hotelowe.

Hotele w zależności od terminów, położone w miejscowościach nadmorskich lub w części kontynentalnej półwyspu Istria, czy też w regionie Kvarneru.

W przypadku noclegów poza miejscowościami nadmorskimi, przewidujemy po zwiedzaniu czas na plażowanie i kąpiele w Adriatyku.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: we wszystkich hotelach recepcja, bar, restauracja, część z nich posiada basen.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (serwowana do stolika lub bufet w zależności od hotelu)

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 125 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,50-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

 

Złoto Istrii

5.1/6 (157 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Złoto Istrii
Galeria (9)
Złoto Istrii
Złoto Istrii
Złoto Istrii
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

● Motovun - w poszukiwaniu trufli – złota Istrii ● Lublana i Jaskinie Szkocjańskie • rejs na wyspy Brjuni • Pula – powrót do czasów gladiatorów ● malowniczy Porecz i Rovinj • Idrija –misterne koronki i tajemnicza kopalnia rtęci ● Wiedeń nocą
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 125 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,50-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę1 920
Razem
3 839 zł
Zaliczka 30% 1 150 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Złoto Istrii

5.1 / 6(157 opinii)
Intensywność programu
4.4
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.3
Transport
5.0
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krzysztof 04.05.2019

"Pięknie, z małym ale..".

Okolica broni się sama, pilot zapracował na najwyższą ocenę, ale kucharze zarówno w Polsce oraz w Chorwacji powinni jeszcze wiele sie nauczyć.

6.0/6

SLAWOMIR, WAŁBRZYCH 12.08.2014

Antyczna Chorwacja

Wycieczka bardzo fajna, program pozwala zarówno zobaczyć ciekawe miejsca jak i odpocząć. Chorwacja posiada perły architektury antycznej i te właśnie można dzięki tej wycieczce zobaczyć.
Pokaż więcej opinii (155)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem