Motovun

Trufle

Jaskinie Szkocjańskie

Pula

Hofburg, Wiedeń

Ręczne wyrabianie koronki

Lublana

Katedra św. Szczepana, Wiedeń

Złoto Istrii

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.1 /6 ( 112 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
● Motovun - w poszukiwaniu trufli – złota Istrii ● Lublana i Jaskinie Szkocjańskie • rejs na wyspy Brjuni • Pula – powrót do czasów gladiatorów ● malowniczy Porecz i Rovinj • Idrija –misterne koronki i tajemnicza kopalnia rtęci ● Wiedeń nocą

Terminy i ceny wycieczki 26

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze odwiedzimy stolicę Austrii, niezapomnianych wrażeń dostarczy nam nocne zwiedzanie Wiednia. W programie przejazd najważniejszą ulicą miasta – słynną Ringstrasse, spacer po mieście, zobaczymy między innymi Operę Wiedeńską, Ratusz, zimowy pałac Habsburgów – Hofburg, katedrę św. Szczepana. Dalej przejazd do Słowenii. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

W godzinach porannych dojedziemy do Idriji, gdzie odwiedzimy zabytkową kopalnię rtęci wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Obiekt obejmuje tereny dawnej kopalni, gdzie rtęć odkryto w 1490 i wydobywano do 1995 roku. Miasto Idrija było drugim co do wielkości ośrodkiem wydobycia rud rtęci na świecie i od wieków uważano je za centrum postępu naukowego i technologicznego. Miasteczko Idrija to również najsłynniejsze centrum koronkarskie w Słowenii. Tradycja koronkarstwa rozpoczęła się w roku 1696 i do dziś działa tu szkoła koronkarska, a misterne koronki możemy podziwiać i kupić w galeriach miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele**/*** 4 rozpoczęte doby hotelowe.
Hotele w zależności od terminów, położone w miejscowościach nadmorskich lub w części kontynentalnej półwyspu Istria, czy też w regionie Kvarneru.
W przypadku noclegów poza miejscowościami nadmorskimi, przewidujemy po zwiedzaniu czas na plażowanie i kąpiele w Adriatyku.
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.
Do dyspozycji gości: we wszystkich hotelach recepcja, bar, restauracja, część z nich posiada basen.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (serwowana do stolika lub bufet w zależności od hotelu) Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) około 99 EUR/os, płatne u pilota na miejscu.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zloto-istrii/zakwaterowanie-car
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.  

Dodaj opinię

5.1

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Chorwacji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon