Wczasy w Słowenii - co musisz wiedzieć?

  • O Słowenii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Słowenii

Słowenia

Stolica:
Lublana
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
20 273 km2
Liczba ludności:
2 061 952

Gdzieś pomiędzy Bałkanami, Włochami a Austrią kryje się niezwykłe państwo, powstałe na styku kultur - Słowenia. Urzekające Wybrzeże Dalmatyńskie, przepiękna, pełna zabytków Lublana, Maribor z doskonale rozwiniętym ośrodkiem narciarskim i nadmorskie kurorty, sprzyjające leniwemu plażowaniu… Słowenia to pomysł na wczasy o każdej porze roku - także na last minute! Znajdziesz tu zarówno hotele wysokiego standardu, które pozwolą na pełen relaks, jak i moc opcji dla aktywnych - zimą: narciarstwo i snowboarding, a latem rafting, wędrówki górskie czy sporty wodne. Czego tutaj nie ma! A jeśli marzy Ci się wycieczka objazdowa, Słowenia dobrze skomponuje się z pobliską Chorwacją czy Austrią. Odwiedź ją wspólnie z nami!

Opinie o Słowenii

Słowenii
6.0 /6

Jak się zakochać to tylko w Słowenii

Kraj mały, dojazdy krótkie, ale za to bogactwo przeogromne. Urokliwe miasteczka, winnice, Alpy Julijskie, błękitne jeziora, tajemnicze jaskinie i Adriatyk - wszystko na tak niewielkiej przestrzeni. A do tego brak wielkich tłumów turystów. Słowenia wciąż czeka na odkrycie - wystarczy pojechać by dać się oczarować i znów chcieć tam wrócić!
Dodał(a):
MAGDA, GDANSK, 16.09.2019
5.0 /6

Szkocjańskie Jaskinie i Lublana

Na początku wycieczki mocne wejście czyli Szkocjańskie Jaskinie.Wielkość grot ,podziemna rzeka sprawiają niezapomniane wrażenia.Pierwszy raz byłem w Lublanie i spotkało mnie miłe zaskoczenie. To naprawdę piękne miasto z mnóstwem turystycznych atrakcji skupionych w jednym miejscu ,co ułatwia zwiedzanie na pieszo.
Dodał(a):
Adam, Bytom, 31.10.2019
4.5 /6

Pośród stalagmitnów

Słowenię mogę ocenić przez pryzmat cudownej jaskini - Postojna. Czeka nas tam podróż kolejką i spacer pośród lśniących nacieków, choć w środku jest zimno - zaopatrując się w odpowiedni strój,można delektować się widokami
Dodał(a):
Miętowa, 10.10.2019
6.0 /6

Bardzo ciekawe miejsce

Byliśmy tylko w Mariborze na noclegu, w Lubianie, gdzie krótko zawitaliśmy w centrum miasta i Jaskini Postojna-cud natury. Trzeba wybrać się oddzielnie aby zwiedzić cały kraj.
Dodał(a):
I i G, Mieroszyno, gm. Puck, 06.11.2019
5.0 /6

Słowenia

Ciekawy kraj. Niemniej widzieliśmy tylko Lublane. Państwo warte na odrębna podróż. Słyszeliśmy o Piran , Portoroż trzeba bedzie to zobaczyc:)
Dodał(a):
MARCIN, KUTNO, 14.10.2019
6.0 /6

Postojna

Super jaskinia postojna miejsce ktore trzeba zobaczyc pani przewodnik bardzo mila czeka na cala grupe dajac czas na foto
Dodał(a):
Agnieszka I Alicja , 29.09.2019
4.0 /6

Dalmatyńska Eskapada dla wygodnych

Piękna wycieczka z ciekawym programem... gdzie też swoje pięć minut miała maleńka Słowenia. Piękny kraj jak całe Bałkany...
Dodał(a):
JANUSZ, Leżajsk, 05.09.2019
5.5 /6

Słowenia

Jaskinia Postojna to najpiękniejsza jaskinia jaką do tej pory widziałem. Lublana warta zobaczenia ale są ciekawsze miasta.
Dodał(a):
Przemysław, Babice, 05.09.2019
6.0 /6

Dalmatyńska Eskapada

Super Państwo Krajobrazowo, trasy malownicze , upalnie , trochę więcej pobytu w Słowenii, Lubliana klimatyczne miasto
Dodał(a):
Henryka, JERZMANOWICE, 05.09.2019
6.0 /6

Piękna

Piękne państwo 🙂 krajobrazy cudowne 💜 jak dla mnie Jaskinia Postojna jedna z najpiękniejszych na świecie
Dodał(a):
Kinia, 04.09.2019
6.0 /6

Słowenia - pięknie

Jaskinia Postojna - perła Słowenii . Będąc w Słowenii nie można ominąć zwiedzania jaskinii. Niesamowite przeżycia. Polecam !!
Dodał(a):
EWA, STRZYZÓW, 28.08.2019
6.0 /6

Słowenia

Piękny kraj. mogłabym tam zamieszkać. jest tam wszystko co lubię wysokie góry, które można zdobywać, z których można zjeżdżać na nartach. Ciepłe morze i dużo lasów. Lubljana cudowne miasto, czyste zadbane żyjące pełnią życia.
Dodał(a):
Marzanna, 22.08.2019
5.0 /6

Jaskinia Postojna - cud natury Słowenii

Warto przyjechać do Słowenii choćby po to aby zobaczyć cud natury jakim jest Jaskinia Postojna. Najlepiej zarezerwować zwiedzanie w przerwie trasy podczas podróży w kierunku Chorwacji.
Dodał(a):
Mikołaj, Jerzmanowice, 20.08.2019
6.0 /6

Bardzo spokojna

Zaskakująco spokojny kraj, gdzie na każdym rogu spotyka się przyjaźnie nastawionych ludzi gotowych wskazać drogę czy pomóc w znalezieniu czegoś
Dodał(a):
Honorata Teresa, Szczecin, 15.08.2019
6.0 /6

Piekna

Piękna Słowenia, ciekawa historia, katolicki kraj. Ludzie bardzo uprzejmi, można tutaj miło spędzić czas.
Dodał(a):
Oszukany , 14.08.2019
6.0 /6

Mało, ale zawsze coś.

Na tej wycieczce nie zobaczyliśmy wiele, ale mimo wszystko wszechobecne góry dodają Słowenii uroku i zapewniają piękne widoki. Lublana, choć zwiedzana w nocy, zachęciła mnie do ponownego przyjazdu.
Dodał(a):
KATARZYNA, OLSZTYN, 10.08.2019
5.7/6 Ocena ogólna Słowenii

Pogoda w Słowenii

Większość Słowenii leży w strefie klimatu umiarkowanego, choć na wybrzeżu panuje często pogoda charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego. To właśnie tam występują najwyższe temperatury, które latem sięgają nawet 30°C. W sercu Słowenii lata są dość gorące (ok. 21°C w czerwcu), a zimy mroźne. Temperatura spada często poniżej 0°C, a na północnym zachodzie występują obfite opady śniegu.

Najpiękniejsze miejsca i zabytki Słowenii

Słowenia to niedoceniana destynacja wyjazdów wakacyjnych. Poznaj najciekawsze miejsca i zakochaj się w Słowenii na blogu r.pl

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon