ikona-burger
napis-rainbow
ikona-Ukrainaikona-telefon
Słowenia, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Słowenia
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Słowenia wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Słowenia
Samolot
państwo kraj
flaga
Słowenia
Stolica: Lublana
Waluta: EUR
Powierzchnia: 20,273 km 2
Liczba ludności: 2,061,952

Malownicza kraina - Wczasy w Słowenii

Słowenia to stosunkowo niewielki kraj, wywodzący się z kręgu dawnych krajów Jugosławii. Wciśnięta pomiędzy Włochy, a Chorwację, nie ma zbyt dużego dostępu do morza, mimo to przykuwając co roku uwagę wielu turystów. Co takiego warto sprawia, że Słowenia to świetny kraj na wakacyjny wyjazd? Między innymi niezwykle malowniczy, różnorodny krajobraz, pełen górskich pasm, jaskiń i pięknych jezior. Działalność krasowa odcisnęła tu bowiem swoje bardzo wyraźne piętno, a Słoweński kras należy do jednego z najpiękniejszych na świecie. W dodatku dostępnych do eksplorowania zarówno przez profesjonalnych grotołazów, jak i turystów-amatorów.

Co robić w Słowenii? – wakacje w Słowenii
Miejsc, jak i możliwości wypoczynku jest w Słowenii co niemiara, dlatego też nawet najbardziej wymagający turyści nie będą mieli tu czasu na nudę. Co robić podczas wakacji w Słowenii? Na pewno warto wjechać kolejką na Vogel, 1535 m. górę, z której szczytów będziesz mógł podziwiać bajkowy widok rozpościerający się na alpejskie szczyty i pobliskie jezioro Bohinj. Jeżeli lubisz wędrówki, możesz zrobić sobie malowniczy spacer wokół Bohinj. Panuje to bezkresna, niczym niezmącona cisza, a woda w jeziorze zachwyca swoją krystaliczną czystością, przykuwając uwagę artystów, pisarzy czy miłośników sportów wodnych. Co jeszcze można robić na wczasach w Słowenii? Udać się nad inne równe piękne jezioro – Bled. To tu mieściła się letnia rezydencji słynnego przywódcy Jugosławii – Tito. Na środku jeziora znajduje się fantastyczny kościółek z ogromnym dzwonem, w który możesz zabić. Słowenia to również kraj pięknych wodospadów. Do najsłynniejszych należą Pericnik w dolinie Vrata, Martuljek Dolny czy Boka.

Spacer po Ljubljanie – wczasy w Słowenii
Choć Ljubljana nie należy do największych czy najbardziej znanych europejskich metropolii, nie oznacza to, iż stolica Słowenii jest nudna. To niewielkie miasto ma do zaoferowania przede wszystkim nienaruszoną, historyczną zabudowę starego miasta, bogatą ofertę rozrywkową oraz serdecznych, przyjaźnie nastawionych mieszkańców. Co ważne, niewielkich rozmiarów Ljubljana sprawia, iż większość atrakcji miasta skupionych jest blisko siebie, dostępna w formie pieszego spaceru. Warto przede wszystkim zwiedzić starówkę, położoną wzdłuż rzeki Ljubljanica wraz z trzema słynnymi mostami, którymi przekracza się rzekę. Oprócz mostów, charakterystycznymi budynkami stolicy są choćby katedra Św. Mikołaja i kościół Franciszkanów. Zmęczeni zwiedzaniem, możemy udać się do urokliwego Parku Zvezda (park gwiazdy).

Najlepsze artykuły o Słowenii:

Opinie o Słowenii:

5.7/6
Ocena ogólna Słowenia
6.0 / 6
Słowenia

Stolica urzeka swoją prostotą, uliczki zlokalizowane wzdłuż Ljubljanicy pozwalają na nieśpieszny spacer uroczą okolicą. Jaskinia Postojna to punkt obowiązkowy wizyty w Słowenii -niesamowite miejsce, nie do porównania z innymi jaskiniamiDodał(a):
Karolina, Lublin, 2021.10.01
4.5 / 6
Słowenia opinia

Na wycieczce w planie był tylko krótki spacer po stolicy, miasto bardzo ładne. Niestety zwiedzanie było we wczesnych godzinach rannych więc nie mogliśmy zaobserwować jak miasto żyje. Ogólnie dobre wrażenia. Warto przyjechać zwiedzić.Dodał(a):
Michał, 2021.09.07
6.0 / 6
Naturalna Słowenia

Słowenia to malutki, urokliwy kraj, gdzie człowiek może odpocząć od zgiełku wielkich miast. Niesamowita przyroda Słowenii zachwyca i sprawia, że chcę się wracać.Dodał(a):
Joanna, Katowice, 2021.08.02
6.0 / 6
Małe jest piękne

Pomimo niewielu miejsc, które udało nam się zwiedzić na Słowenii jesteśmy nią oczarowani - idealnym podsumowaniem jest powiedzenie, że małe jest piękne.Dodał(a):
Milena i Tomek, 2021.08.30
6.0 / 6
Piękny mały kraj na Bałkanach

Słowenię warto zobaczyć. Nie tylko nocą podczas przejazdu do Chorwacji. Ma piękną architekturę, wspaniałe zabytki i zachwycające malownicze krajobrazy.Dodał(a):
Aleksandra, 2021.08.16
6.0 / 6
Słowenia

Jaskinia Postojna zrobiła na mnie piorunujące wrażenie jak również stolica Słowenii, czyli Lublana, myślę że jeszcze tam kiedyś wrócę.Dodał(a):
Angelika, Wysocice, 2021.09.07
6.0 / 6
sLOVEnia

Piękny, choć maleńki kraj z malowniczymi miasteczkami i wszystkim czego potrzeba w pobliżu - od morza po góry i jaskinieDodał(a):
Monia, Gliwice, 2021.09.21
6.0 / 6
Słowenia w pigułce

Mieliśmy możliwość zwiedzenia stolicy o bardzo wczesnej godzinie w niedziele. Stąd brak kontaktu z miejscowymi ludźmi.Dodał(a):
Maciej, Białystok, 2021.08.27
6.0 / 6
Mały duży kraj

Słowenia to mały kraj ale ma bardzo dużo do zaoferowania , piękna przyroda, ciekawe zabytki smaczna kuchniaDodał(a):
Magdalena , Szczecin, 2021.09.16
4.5 / 6
s

Słowenia to piękny zielony kraj i pasuje do niej : małe jest piękne. Widać dbałość Słoweńców o środowisko.Dodał(a):
EWA, BIELSKO-BIAŁA, 2021.08.26