Znów razem

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Czechy i Słowacja - ich niezapomniane perełki UNESCO • wyjątkowe ogrody kwiatowe w Kromieryżu • Ołomuniec - stolica czeskich Moraw • filmowy Zamek Pernsztejn • barokowy pałac w Valticach •formy krasowe w jaskiniach podziemnej rzeki Punkva • bratysławski Zamek i perełki Starego Miasta • warowny Zamek w Nitrze • relaks w Tatralandii • "orle gniazdo" - Orawski Zamek

Terminy i ceny wycieczki 10

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Zwiedzanie rozpoczniemy od XIII-wiecznej miejscowości Kromieryż, będącej siedzibą biskupów ołomunieckich. To jedno z najpiękniejszych czeskich miast. Zwiedzimy historyczne centrum z domami mieszczańskimi, monumentalny pałac biskupi (z zewnątrz), a także wyjątkowe „Ogrody Kwiatowe”, dzięki którym wpisano cały kompleks na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tego dnia zawitamy również do historycznej stolicy czeskich Moraw - Ołomuńca. Miasto jest drugim po Pradze słynnym zespołem zabytkowym w Czechach. Znajduje się tu kompleks budowli o różnym charakterze i znaczeniu, z których na szczególną uwagę zasługują: gotycki ratusz z astronomicznym zegarem, barokowa morowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (lista UNESCO), gotycka katedra św. Wacława ze 100-metrową wieżą i wiele innych obiektów sztuki sakralnej i świeckiej. Przejazd do hotelu w okolicach Ołomuńca. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 290 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od spaceru po niesamowitym zamku rodziny Pernštejn: będziemy przemierzać komnaty jak również dotrzemy do baśniowej wieży. Pernštejn to nie tylko jeden z najważniejszych czeskich zabytków, ale także budowla, która ze względu na swą imponującą architekturę cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród filmowców z całego świata. Wspaniałe gotyckie zamczysko na przestrzeni dziejów nigdy nie zostało zdobyte. Stało się tak dzięki systemowi obronnemu, który zadziwia do dziś - strategiczna lokalizacja na wysokiej skale, głębokie fosy, mosty zwodzone i wysokie mury obronne z wieżami. W tym dniu zwiedzimy również jednen z największych zespołów pałacowo-parkowych na Morawach (lista UNESCO) - Valtice-Lednice. Perłą Valtic jest wspaniały barokowy pałac, dawna rezydencja rodu Lichtenstein. Pałac w centrum regionu winiarskiego budowało stopniowo 13 książąt, a rezydencja pod względem wyposażenia, zbiorów i bogactwa mogła w XVIII w. równać się z dworem cesarskim w Wiedniu. Niegdyś w tym miejscu znajdowały się przepiękne ogrody, które obecnie zostały zamienione w potężny park, gdzie spotkać można różne gatunki drzew i krzewów stanowiących ciekawe uzupełnienie tego wyjątkowego miejsca. Warto wiedzieć, że park ten należy do najpiękniejszych terenów krajobrazowych w Europie, gdzie możemy podziwiać sztucznie założone stawy z liliami, bujne lasy i łąki pełne kwiatów. Zwiedzając kompleks pałacowy zajrzymy również do jednej ze stuletnich piwnic winnych, w których spróbujemy morawskiego wina. Zamek Lednice uzyskał swoją nowogotycką formę dzięki przebudowie w połowie XIX w. W tym czasie pełnił funkcję miejsca letnich spotkań szlachty europejskiej. Po zwiedzaniu zamku popłyniemy w krótki rejs łodzią po rzece Dyji do minaretu, z którego rozciąga się niezapomniany widok na cały kompleks. Obiadokolacja (dla chętnych, koszt ok. 23 EUR/os). Przejazd do hotelu w okolicach Brna. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele**/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicach miast: Ołomuniec - 1, Brno - 1, Bratysława - 1, Poprad - 3) 
W hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.
Pokoje: 1- i 2–osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i WC. Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych: 2 w  Czechach i 4 na Słowacji), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wstępu do parku wodnego Tatralandia, przejażdżki tratwą do Zamku Orawskiego, przejazdu kolejką na Chopok i Skalisty Staw, degustacji wina, usług lokalnych przewodników, systemu Tour Guide - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 205 EUR/os (płatne na miejscu), taksy turystycznej - ok. 7 EUR/os (płatna w hotelach na miejscu). Dodatkowo (dla chętnych): kolacja w okolicy Brna - ok. 23 EUR/os, kolacja w Kieżmarku - ok. 24 EUR/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Czechach! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon