Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Gruzji - Kutaisi. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Batumi, czas wolny i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby nocne, delfinarium, różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy starą i nową część miasta, promenadę z Wieżą Alfabetu i rzeźbą „Ali i Nino”, plac i statuę Medei nawiązującą do mitu o złotym runie. Przejedziemy również aleją im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Po południu odwiedzimy miejscowy ogród botaniczny. Adżaria jest jedynym rejonem Gruzji, którego klimat określa się jako tropikalny. Z tego powodu szata roślinna jest tu znacznie bogatsza niż w pozostałej części rejonu. Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp. Nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd w okolice Kutaisi. Samo miasto zamieszkałe jest od 4000 lat, było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. Dziś dawna Kolchida przyjęła administracyjną nazwę Imeretia, region słynie z przepięknych krajobrazów. Zobaczymy tu kanion Martwili (przy sprzyjającej pogodzie i odpowiednim stanie wody rejs łódkami - płatny dodatkowo ok. 5 EUR/os), odbędziemy spacer pod malownicze wodospady. Następnie odwiedzimy jaskinię Prometeusza znaną ze wspaniałych form krasowych. W pobliżu miasta zwiedzimy również klasztor Gelati (lista UNESCO) uważany za jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych Gruzji. Podczas zwiedzania obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wycieczka w góry Adżarii. Najpierw zobaczymy doskonale zachowane mury fortecy w Gonio – od kilku lat z powodzeniem pracują tu polscy archeolodzy. Następnie zobaczymy wodospad w Makhuntseti i zabytkowy kamienny most Tamary. Odwiedzimy też winiarnię gdzie spróbujemy adżarskich win. Wycieczkę zakończymy obiadem u gościnnych adżarskich gospodarzy. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp. Nocleg.
Zachęcamy do udziału w 2-dniowej wycieczce fakultatywnej (dodatkowo płatna ok. 190 EUR/os.) w góry Wysokiego Kaukazu (zalecane cieplejsze ubranie) - Swanetia, Mestia i Uzhguli. Cała kraina Swanetia wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO . Uzhguli jest najwyżej położoną osadą w Europie, z przepiękną panoramą na szczyty Wysokiego Kaukazu. Odwiedzane po drodze Zugdidi słynie z pięknego pałacu oraz ogrodów królewskich dynastii Dadiani. Pałac jest obecnie placówką muzealną, w której znajduje się wiele unikatowych eksponatów. Jednym z nich jest maska Napoleona. Szczegółowy program wyjazdu przedstawi rezydent.

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp. Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10:00).
Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko w Kutaisi  i powrót do Polski.

Uwagi do programu

- ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
- kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- w Gruzji, poza plażami Batumi,  od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
- wygodne buty. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na każdej trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Uwaga! nie chodzi o kurtki zimowe. 
- dla pań bardzo przydatna będzie chusta;  w Gruzji i Armenii w wielu obiektach sakralnych od kobiet oczekuje się nakrycia głowy.
- w Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę –  gruzińskie lari (GEL). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
 - lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.
- w Gruzji działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
- w Gruzji w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
- na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie (wraz z tłumaczeniami na język gruziński lub angielski), a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Zwracamy uwagę, że niektóre leki dostępne w Polsce bez recepty, w Gruzji mogą być kwalifikowane jako środki odurzające i substancje psychotropowe. Jednocześnie uczulamy, że gruzińskie służby graniczne działają w tym zakresie bardzo restrykcyjnie. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę. Informacje o lekach i substancjach, które wymagają okazania dodatkowej dokumentacji można znaleźć na stronie International Narcotics Control Board oraz do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25.Więcej informacji o procedurze wwiezienia leków do Gruzji: www.rs.ge - BorderCrossing-en (zakładka "movement of drugs").Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola obrazów, ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.
-ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym typu Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności posiadania na nie zaświadczenia lekarskiego). 

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

TBILISI

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzenia Mtskhety , jednego z najstarszych miast w Gruzji . To tutaj w 337 roku proklamowano religię chrześcijańską jako religię państwową. Zwiedzimy, wpisany na listę UNESCO, sobór katedralny Sweti Cchoweli z XI w.,– zbudowany na miejscu pierwszej w Gruzji świątyni chrześcijańskiej z IV w miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców i królów Gruzji . W Tbilisi, zobaczymy m inn. Katedrę Sioni ( najważniejszy kościół w Gruzji), most pokoju, Plac Wolności ( nazywany sercem Tbilisi ) i odchodzącą od niego aleje Rustawelego . jest to najważniejsza i najbardziej reprezentacyjna ulica stolicy , przy której znajdują sie m inn Gruzińskie Muzeum Narodowe, Galeria Narodowa, Opera czy budynek Parlamentu. Zobaczymy również kościół Metechi z przepiękna panoramą na starą część miasta, dzielnice Abanotubani ( dzielnica łażni ) i wiele innych. Cena : ok. 110 EUR/os.

ADŻARIA

Wycieczka po Adżarii to doskonała okazja do poznania przepięknej krainy słynącej z niezwykłych krajobrazów i winnic. Zobaczymy m.in kamienny, zabytkowy most królowej Tamary, wodospad oraz przykładowy dom wina. Zajedziemy również do Twierdzy Gonio - wybudowanej w czasach panowania bizantyjskiego cesarza Justyniana, gdzie do dziś trwają wykopaliska archeologiczne. W trakcie tej niezwykłej wyprawy odwiedzimy również gruzińską rodzinę, gdzie skosztujemy adżarskich potraw i wina. Cena ok. 60 EUR/os.

KUTAISI

W trakcie wycieczki zwiedzimy najpopularniejszą atrakcję Imeretii - Kanion OKATSE lub Martvili ( w zależności od pogody ) Trasa turystyczna w Okatse , wiedzie mostami zawieszonymi nad wąwozem. To niezwykle urokliwe miejsce, długo zapada w pamięci ze względu na niezwykłe krajobrazy. Kanion Martvili , to niezwykle urokliwe miejsce. Długo zapada w pamięci ze względu na niezwykłe krajobrazy. Przyrodę Kanionu podziwiamy pływając po rzece oraz spacerując pod przepiękne wodospady . Następnie zwiedzimy przepiękną Jaskinię Prometeusza. Stalaktyty i stalagmity w najróżniejszych kształtach i barwach oraz podwodne jezioro sprawiają wrażenie bajkowej krainy. W drodze powrotnej zajedziemy do Kutaisi, aby podziwiać panoramę miasta . Dodatkowo zwiedzimy jeden z Monastyrów - GELATI lub BAGRATI – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie wycieczki zjemy obiad. Cena : ok 80 EUR/os.

BATUMI CITY TOUR

W trakcie spaceru po Batumi zobaczymy m.in Stare Miasto , Plac Europejski z pomnikiem Medei i zegarem astrologicznym, fontannę Neptuna oraz bulwar . Dodatkowo zobaczymy także jedyny na świecie pomnik alfabetu czyli „ Wieżę Alfabetu” oraz Fontannę czaczy . Spacer po mieście to doskonała okazja do poznania historii Batumi i zwyczajów panujących w mieście . Cena : ok. 50 EUR/os

Svanetia, Mestia, Ushguli, Zugdidi (2 dni)

2-dniowa wycieczka fakultatywna w góry Wysokiego Kaukazu (zalecane cieplejsze ubranie) - Swanetia, Mestia i Uzhguli. Cała kraina Swanetia wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO . Uzhguli jest najwyżej położoną osadą w Europie, z przepiękną panoramą na szczyty Wysokiego Kaukazu. Odwiedzane po drodze Zugdidi słynie z pięknego pałacu oraz ogrodów królewskich dynastii Dadiani. Pałac jest obecnie placówką muzealną, w której znajduje się wiele unikatowych eksponatów. Jednym z nich jest maska Napoleona. Szczegółowy program wyjazdu przedstawi rezydent. Cena : ok. 170 EUR/os.

 

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15 osobach) bądź angielskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

White Sails Residential Hotel **** lub podobny (7 rozpoczętych dób hotelowych) – położony ok. 4 km od centrum Batumi.

Plaża ok. 200 m od hotelu (przejście przez promenadę i park). Leżaki, parasole i ręczniki za dodatkową opłatą.

Pokoje: komfortowe i wygodnie urządzone (pow. ok. 27 m2), wyposażonych w łóżko małżeńskie, indywidualnie sterowaną klimatyzację, łazienkę (wc, wanna lub prysznic, podręczny zestaw kosmetyków, suszarka do włosów), TV, zestaw do kawy i herbaty, bezpłatny dostęp do Wi Fi i balkon. Pokoje posiadają widok na dziedziniec wewnętrzny lub na morze i promenadę.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja.

Wyżywienie: Śniadanie wliczone w cenę.

Kategoria lokalna ****

Wizy

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem do Gruzji - Kutaisi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań oraz 3 lunche), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków - kwota ok. 90 EUR/os płatne pilotowi imprezy; wycieczek fakultatywnych m.in. rejsu łódką ok. 5 EUR/os, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (ok. 10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Ach Batumi - Gruzja Light

4.6/6 (34 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Ach Batumi - Gruzja Light
Galeria (18)
Ach Batumi - Gruzja Light
Ach Batumi - Gruzja Light
Ach Batumi - Gruzja Light
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Batumi - czarnomorski kurort • Kutaisi (lista UNESCO) • kanion Martwili • jaskinia Prometeusza • klasztor Gelati (lista UNESCO) • forteca w Gonio • wodospad Makhuntseti
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem do Gruzji - Kutaisi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań oraz 3 lunche), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków - kwota ok. 90 EUR/os płatne pilotowi imprezy; wycieczek fakultatywnych m.in. rejsu łódką ok. 5 EUR/os, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (ok. 10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 158
Razem
6 316 zł
Zaliczka 20% 1 260 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
3.6
Pilot
5.1
Program wycieczki
4.8
Transport
4.5
Wyżywienie
3.7
Zakwaterowanie
4.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Bożena, KRAKÓW 21.07.2021

Gruzja faktycznie Light

Na Gruzję czekaliśmy rok, gdy otworzyła się po pandemii bez dodatkowych warunków dla zaszczepionych wyruszyliśmy. Myślę, że to ostatni moment , by zobaczyć Gruzje prawdziwą. Batumi już zmienia się w czarnomorskie Las Vegas.

6.0/6

Grażyna 11.08.2019

Gruzja -

Program wycieczki spełnił w pełni moje oczekiwania. Gruzję należy odwiedzić. Wspaniały kraj, pełen dysproporcji, życzliwi ludzie, urokliwe zakątki. Batumi - gdyby nie stare, zniszczone budynki wplecione architektonicznie w miasto - byłoby drugim Dubajem. I niech tak to zostanie.
Pokaż więcej opinii (32)

Batumi - pogoda

Październik

16

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Gruzji na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem