Wczasy w Gruzji - co musisz wiedzieć?

  • O Gruzji
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Gruzji

Gruzja

Stolica:
Tbilisi
Waluta:
GEL
Powierzchnia:
69 700 km2
Liczba ludności:
3 720 400

Gruzja – wakacje w bajkowej krainie Morza Czarnego

Spędź niezapomniane wczasy w Gruzji!

Gruzja jest niewielkim krajem, ukrywającym się miedzy Turcją, Armenią a Rosją. To zapierające dech w piersiach niezwykłe miejsce na mapie świata, które z całą pewnością zauroczy Cię od pierwszego wejrzenia. Chcesz spędzić niepowtarzalne wakacje? Gruzja oferuje całą masę atrakcji – od leniwego wypoczynku z ofertą all inclusive, aż po aktywny wypoczynek i to nie tylko… latem! Poznawaj uroki ciepłego Morza Czarnego, odwiedź stolicę Tbilisi i wybierz się na wędrówkę po skalnym mieście Upliscyche! A może chcesz zobaczyć tajemniczą Gruzję zimą? Leć z nami do Guadauri, które dzięki spektakularnym warunkom śniegowym i możliwości jazdy poza trasą od razu Cię zahipnotyzuje!

Błogie wakacje? Gruzja oraz atrakcje najpiękniejszego miasta Kaukazu!

Batumi jest miejscowością, w której na pewno odpoczniesz od wszystkiego! Kładąc się na plaży w otoczeniu ciepłej wody morskiej nie sposób nie zapomnieć o codzienności! Daj się wciągnąć w klimat miasta poznając kulturę mieszkańców, ale też podziwiając urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań oraz subtropikalną roślinność. Wieczorem znajdziesz tu mnóstwo form rozrywki, jak imprezy w tradycyjnym gruzińskim stylu – oczywiście zakrapiane lokalnym winem! Koniecznie zatańcz przy folklorystycznej muzyce i wznieś toast z bawolego rogu! I nie zdziw się, kiedy wrócisz nad ranem – wschód słońca będzie świadczył, że spędzasz tu idealne wczasy! Gruzja to jednak nie tylko sama rozrywka, ale też mnóstwo ciekawych obiektów – jak chociażby Ogród Botaniczny, położony ok. 6 km od centrum Batumi. Warto się tu wybrać, bo jest to drugi pod względem wielkości ogród botaniczny na… całym świecie!

Aktywne wczasy w Gruzji i najcenniejsze zabytki państwa

Wycieczka objazdowa będzie najlepszym sposobem na odkrycie Gruzji i jej uroku. Zapoznaj się z miastem Kutaisi, które było niegdyś stolicą antycznego królestwa Kolchidy! Koniecznie odwiedź również katedrę Bagrata, klasztor Gelati znajdujący się na liście Unesco oraz podziwiaj urzekającą fontannę Kolchidy. Nie może również obejść się bez odwiedzin w jednej z okolicznych jaskiń, które znane są z pięknych form krasowych. Zobacz miasto Gori i udaj się do muzeum Stalina – będziesz mieć okazję zobaczenia wagonu, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu! Liczysz na aktywne i przepełnione historią wakacje? Gruzja będzie więc „strzałem w dziesiątkę”!

 

Opinie o Gruzji

Gruzji
6.0 /6

Gruzja - tam, gdzie zaczyna się przygoda.

Gruzję trzeba poczuć na własnej skórze, aby ją poznać. Żadne słowa nie oddadzą jej niesamowitego klimatu i atmosfery miejsc. Gruzja to prawdziwa mozaika smaków, uczuć, krajobrazów, kolorów i dźwięków. To prawdziwa i jedyna w swoim rodzaju uczta dla zmysłów. Taką ucztę funduje właśnie ta wycieczka. Od prastarych, tajemniczych monastyrów i cerkwi, przez wzniosłe góry Kaukazu z zapierającymi dech w piersiach widokami, po pełne barw i świateł miasta, które nigdy nie zasypiają, jedyną w swoim rodzaju kuchnię – prostą, aczkolwiek fascynującą i ujmującą zarówno wizualnie jak i smakowo. Aż po żywiołowe i zadziwiające tańce, którym towarzyszy niezwykła muzyka. W Gruzji odkryjemy też źródła … wina. Tak! Gruzja to ojczyzna tego trunku. To prawdziwa kraina winem płynąca. Niektórzy narzekają, że w Gruzji zwiedza się same cerkwie i monastyry. Ale prawosławie to ważny element kultury, historii, tożsamości i dziedzictwa Gruzinów. Religia jest dla nich istotnym elementem. Także kunszt architektoniczny przejawia się w najobficiej w sztuce sakralnej. Pocztówkowa Cminda Sameba, pośród gór Wysokiego Kaukazu, jest prawdziwym symbolem Gruzji – najbardziej zresztą rozpoznawalnym. Za to nowoczesna katedra św. Trójcy w Tbilisi, jedna z największych na Zakaukaziu, to współczesny wyraz przywiązania do wartości religijnych i kolejny symbol tożsamości Gruzji. Program tej wycieczki został tak skrojony, aby po trochu poznać Gruzję, w każdym jej aspekcie, nie tylko od strony religijnej. Mamy w ciągu tygodnia, możliwość obcowania z urzekającą przyrodą, trudną przeszłością naznaczoną ciągłymi, przeplatającymi się okupacjami, aż po zapoznanie się z folklorem i jedyną w swoim rodzaju kuchnią. W Gruzji na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie. Warto zauważyć, iż Gruzja to także kraj na styku kontynentów. Tutaj Europa miesza się z Azją. Azjatyckie krajobrazy przeplatają się z europejską mentalnością. Jednak, jaka to inna „europejskość” – nie ta, jaką znamy z własnego podwórka. W trakcie tego tygodnia, tak naprawdę mamy okazję przenieść się do zupełnie niepodobnego do innych miejsca. Miejsca fantastycznego, pełnego niezliczonych zalet, miejsca, które czerpie to, co najlepsze zarówno z wschodu jak i zachodu.
Dodał(a):
GABRIELA i RENATA, 12.11.2019
4.5 /6

Wszechobecne góry

Gruzja to państwo z bardzo bolesną historią, zarówno tą dawną jak i współczesną. Mimo to potrafi radzić sobie z wyzwaniami losu oraz niełatwymi sąsiadami. Zachwyca pięknem krajobrazu, różnorodnością klimatu oraz zaskakujących miejsc. Zabytki są całkiem nieźle przygotowane do zwiedzania, często opisane w języku angielskim. Dobrze oznakowane drogi, z dodatkowymi wskazówkami do atrakcji turystycznych. Można tutaj uprawiać wiele aktywności - od górskich trekingów, jazdy na nartach po morskie "przygody". Dobrze rozwinięta jest baza turystyczna i gastronomiczna - od małych przydrożnych stoisk po wyspecjalizowane restauracje.
Dodał(a):
Górzystka, Lublin, 11.10.2019
4.5 /6

wycieczki

kupiliśmy 2 wycieczki. Kutaisi wodospady, jaskinia Prometeusza i uroczysty obiad. Druga wycieczka .2 dniowa w wysoki Kaukaz dżipami do najwyżej położonej wioski w górach. Pilot ma u nas ocenę bardzo dobrą.
Dodał(a):
Bronislaw, Pajęczno, 07.12.2019
4.5 /6

pozytywna

szok bo kraj zaniedbany, ale znając uwarunkowania historyczne trzeba się przyzwyczaić do pokomunistycznych zaniedbanych budowli i warunków w których mieszkają ludzie
Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 18.10.2019
6.0 /6

Gruzja - objazdowa

śliczny kraj dużo atrakcji i możliwości zwiedzania , program bardzo bogaty i dobrze prowadzony przez pilota
Dodał(a):
Andrzej , Nowy Targ, 19.10.2019
6.0 /6

piękna Gruzja

Zachwycający kraj pełen zaskakujących przeciwieństw - wielkie bogactwo części mieszkańców BATUMI i TBILISI kontrastujące z biedą w mniejszych miejscowościach i bocznych uliczkach
Dodał(a):
EUGENIUSZ, WIELKIE DROGI, 04.10.2019
4.0 /6

Ten raj Gruzinów nas niczym nie zachwycił.

Gruzja jest niepozbierana po wojnie, biedna, zaniedbana i nic nie robi aby to zmienić. Pola stoją odłogiem. Drogi dziurawe albo w ogóle bez asfaltu. Domy i obejścia zniszczone, zaniedbane i brudne. Widoki przyrodnicze jak w Polsce czyli ładne. Nie byliśmy w Kaukazie tam jest podobno ładniej.
Dodał(a):
Zbych, 28.09.2019
6.0 /6

wspaniały ,bardzo ciekawy kraj

Gruzja to kraj rozwijający się o burzliwej przeszłości, wielu zabytków historycznych, przyjazny, piękne krajobrazy nadmorskie i ośnieżone szczyty Kaukazu,
Dodał(a):
IRENA ZOFIA, Warszawa, 28.09.2019
5.0 /6

Gruzja

Wycieczka z pięknymi krajobrazami, pyszne wino i jedzenie. Wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Polecam.
Dodał(a):
Anna, Warszawa, 27.09.2019
4.5 /6

Beata ocena wycieczki do Gruzji

Kraj fantastyczny krajobrazowo kulturowo z bardzo ciekawą i trudną historią .Ludzie sympatyczni i zyczliwi bogatow to tam nie jest. Bardzo dużo miejsc tak biedbych i byle jakich że ze zdziwienia można otworzyć szeroko oczy .Trzymam kciuki żeby kraj się rozwijał a ludzio żyło się coraz lepiej.
Dodał(a):
Beata, Wrocław, 27.09.2019
5.5 /6

Bardzo ciekawy kraj

Malownicze widoki, dobre jedzenie i wino. Cenowo w porządku. Jeśli ktoś nie je na mieście myślę, że nie trzeba wymieniać całych 50 euro. Pogoda od sasa do lasa.
Dodał(a):
Liza, 27.09.2019
6.0 /6

Żaneta

Cudowny kraj, urzekający swoim pięknem i różnorodnością, do którego na pewno trzeba nie raz wrócić, aby móc w pełni poczuć jego smak, kolor i klimat.
Dodał(a):
Żaneta, 18.09.2019
6.0 /6

Gruzińska przygoda

Bardzo ciekawy program realizowany przez wysokiej klasy specjalistów. Dziękujemy za miejsca, wiadomości i ciekawostki. Gorąco polecamy.
Dodał(a):
Ilona, ŚWIECIE, 13.09.2019
4.0 /6

Gruzja

Interesujący, przyjazny kraj. Jeszcze w miarę tani dla nas. Atrakcyjne położenie od bardzo wysokich gór po brzeg Morza Czarnego.
Dodał(a):
MAREK STANISLAW, GDAŃSK, 13.09.2019
4.0 /6

Gruzja

Gruzja bardzo przyjazna, geograficznie pięknie położona od bardzo wysokich gór po brzeg Morza Czarnego
Dodał(a):
MAREK STANISLAW, GDAŃSK, 13.09.2019
6.0 /6

Udane wakacje

To były udane wakacje, zdecydowaliśmy się na tę wycieczkę miesiąc przed terminem wyjazdu i nie żałujemy.
Dodał(a):
Ula i Piotr, 08.09.2019
5.3/6 Ocena ogólna Gruzji

Pogoda w Gruzji

Klimat w Gruzji jest bardzo zróżnicowany. Na wschodzie kraju panuje klimat kontynentalny z wyraźną granicą pomiędzy zimą, a latem, podczas którego występują najwyższe opady. W górach zimy są mroźne, a na stokach długo pozostaje pokrywa śnieżna. Na zachodzie Gruzji panuje umiarkowany klimat subtropikalny, gdzie latem temperatury sięgają od 25 do 30°C. W tym rejonie jest także dość wilgotno, a zimy są najczęściej łagodne.

Co warto zobaczyć w Gruzji – 12 najważniejszych atrakcji

Gruzja to z jednej strony Kauzkaz, z drugiej ciepłe wybrzeże Morza Czarnego. Z tego powodu odnajdą tam się zarówno miłośnicy wysokogórskich wędrówek, jak i amatorzy beztroskiego plażowania. Poza piękną przyrodą Gruzja ma jednak znacznie więcej do zaoferowania. 12 najważniejszych naszym zdaniem atrakcji Gruzji opisaliśmy na blogu Rainbow.

Gruzja – miejsce, w którym gościnność spotyka się z fantastycznymi smakami

Jadąc na wakacje do Gruzji, grzechem jest nie spróbować lokalnej kuchni, obfitującej w wiele zwariowanych ale też i prostych smaków. Dowiedz się więcej o kuchni gruzińskiej czytając blog Rainbow!

Narty w Gruzji – więcej niż zimowe szaleństwo

Narty w Gruzji wciąż nie są zbyt popularne wśród polskich amatorów zimowego szaleństwa, a szkoda, bo tamtejsze stoki są absolutnie wyjątkowe, o czym przekonasz się czytając blog Rainbow.

Pierwszy wyjazd na narty – jak zaplanować?

Zobacz jak przygotować się na pierwszy wyjazd na narty, by spędzić niezapomnianie ferie zimowe i doznać wyjątkowej przygody na stoku narciarskim. Przeczytaj na blogu r.pl

Narty z dziećmi. Jak przygotować się do wyjazdu z najmłodszymi

Jak przygotować się na narty z dziećmi, by wspólny wyjazd na zimowe szaleństwo było niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny! Blog r.pl.

Gruzja – co warto wiedzieć przed podróżą?

Gruzja stanowi unikalną mieszkankę historii i nowoczesności, wpływów lokalnych i obcych. Gruzja zachwyca również pięknem przyrody oraz krajobrazami i kusi wielbicieli aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dowiedz się więcej czytając Blog Rainbow!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon