Delta Okawango, Botswana

Wodospady Wiktorii

Hiena, Rezerwat Moremi

Park Narodowy Solniska Makgadikgadi

Nosorożec, Park Narodowy Krugera

Lew, Park Narodowy Chobe

Wodospady Wiktorii

Dworzec kolejowy, Maputo

Gepardy, Park Narodowy Krugera

Johannesburg

Park Narodowy Solniska Makgadikgadi

Słonie, Delta Okawango

Kudu i Bąkojady, Rezerwat Moremi

Słonie, Delta Okawango

Afryka w pięciu smakach

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Wycieczka samolotem
Niezwykła podróż • 5 krajów południowej Afryki • Johannesburg i jego burzliwa historia • Botswana – afrykańska księżniczka o niezwykłej przyrodzie • Delta Okawango • Wodospady Wiktorii • Park Narodowy Krugera • wybrzeże Mozambiku – nieznane i zachwycające • wypoczynek w Vilankulo • Maputo – historia z Portugalczykami w tle

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Johannesburga. Po odprawie paszportowej, przejazd przez Johannesburg, gdzie zobaczymy historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta, pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 130 lat: Rada Miejska, budynek Giełdy, Gandhi Square oraz najwyższy budynek całego kontynentu – Carlton Centre Office Tower. Następnie przejedziemy do Muzeum Apartheidu, gdzie multimedialna ekspozycja zabierze nas w podróż po skomplikowanej historii RPA z XX wieku. Poruszający sposób przedstawienia historii tamtych dni stawia to muzeum w szeregu najważniejszych tego typu obiektów na świecie. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 60 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele/Logde o standardzie *** w ocenie organizatora - (14 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone w pobliżu Parku Narodowego Krugera (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych).
Zakwaterowanie
Hotele/Logde o standardzie *** - (14 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone w pobliżu Parku Narodowego Krugera (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Plaża
Podczas pobytu na wybrzeżu Mozambiku (Vilankulo) – hotel położony w spacerowej odległości od plaży (do 500 m).
Pokoje
Wygodne pokoje 2-osobowe z możliwością pojedynczej dostawki. Pokoje wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Wizy
Wizy
Obywatele RP nie potrzebują wizy przy wjeździe do RPA. Przy wjeździe do Zimbabwe i Zambii wymagana jest wiza turystyczna (KAZA), wyrabiana na granicy, ok. 50 USD/os. Do przekroczenia granicy z Mozambikiem wymagana jest wiza turystyczna wyrabiana na granicy ok. 70 USD/os.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz w celu weryfikacji.
Paszport
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony na każdą z wiz. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Podróże nieletnich!
Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:
- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.
- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie: aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski oraz pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Johannesburg, Maputo-Warszawa, przeloty wewnętrzne: Johannesburg-Maputo, Victoria Waterffals-Johannesburg, Nelspruit-Vialnkulo, Vilankulo-Maputo, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD/os., płatne na granicy), podatku turystycznego do Botswany (ok. 30 USD/os., płatne na granicy), wizy do Zambii (ok. 50 USD/os., płatne na granicy), wizy do Mozambiku (ok. 70 USD/os., płatne na granicy), biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 650 USD/os. (płatne pilotowi jako pakiet).
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 15.03.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Szczepienia
 RPA, Botswana, Zimbabwe, Mozambik – brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Zambia - wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze.
Waluty W RPA akceptowane są jedynie dolary amerykańskie wydane po 2001 roku. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym to bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 7 kg.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon