Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie. Przygodę z Albanią rozpoczniemy od stolicy kraju, który do początku lat 90tych był właściwe odcięty od świata. Tirana w niesamowicie dynamiczny sposób rozwija się i pięknieje z roku na rok. Będziemy przechadzać się po centrum miasta podziwiając zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Odwiedzimy też BUNKART, bunkier, który przeniesie nas w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży. Artystyczne instalacje w bardzo pomysłowy sposób przybliżą nam historię tamtych lat. Miasto otoczone jest malowniczymi górami. Kolejką gondolową udamy się na górę Dajti, aby stamtąd podziwiać panoramę miasta. Następnie przejedziemy do Beratu. Berat (UNESCO) położony jest u podnóża dwóch wzgórz – legendarnych olbrzymów Tomorri i Shpirag. Rzeka utworzona z łez dziewczyny, o którą walczyli i obaj zginęli, dzieli go na dwie dzielnice: prawosławną Goricę i muzułmański Mangalem. Jest to liczące około 2500 lat miasto, jedno z najstarszych i najciekawszych w Albanii, często nazywane Miastem Okien. Podczas spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy m.in. zabytkowe domy oraz przede wszystkim twierdzę Kalaja Berati i liczne cerkwie znajdujące się w jej obrębie. Nad miastem góruje twierdza, skąd zobaczyć można panoramę miasta. Miejsce rozsławił swoją twórczością Onufry, który stworzył jedyna w swoim rodzaju czerwień, zwaną czerwienią Onufrego. Berat jest doskonałym miejscem wypadowym na pieszczę górskie wycieczki, piękno natury i doskonałe warunki pogodowe sprawiają, że cały region staje się mekką turystyki aktywnej. Kolacja i nocleg w Beracie.

Dzień 3

Dzień 3

Dzień wolny lub fakultatywnie po śniadaniu wyruszymy jeepami lub vanami, do miejsca gdzie rozpoczniemy całodzienny trekking (nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, ale potrzebne są dobre buty do trekkingu i kondycja na dobrym poziomie). Nie ma nic piękniejszego niż ruch na naprawdę świeżym powietrzu! Park Narodowy Tomor, to obszar 4 tys. hektarów, którego większość zajmuje góra Tomor, o najwyższym szczycie 2416 m.n.p.m. Albańczycy utożsamiają górę z legendarną postacią starego olbrzyma Baba Tomor, z długą białą brodą i czterema orlicami unoszącymi się nad nim i przysiadającymi na pokrytych śniegiem zboczach. Nie tylko ruch sam w sobie i niesamowite pejzaże są celem naszego marszu. Ukoronowaniem tej wędrówki będą wodospady Sotira, najbardziej malownicze i jedne z najwyższych w Albanii. Przerwa na lunch (w cenie) Trasa powrotna prowadzić nas będzie malowniczą trasą, gdzie mijać będziemy także lokalne wioski. Wycieczka dodatkowo płatna ok 75 eur/os. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych realizujemy inną trasę na terenie Parku Narodowego Tomor, która nie dochodzi do wodospadów. Kolacja i nocleg w Beracie.

Dzień 4

Dzień 4

Z Beratu udamy się do Gjirokaster – miasta tysiąca schodów; miasta szarych dachów - mieszankę kulturową, językową, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami lokalnego kamienia. Widok na otaczające wzgórza z twierdzy. Przestrzeń. Nic dziwnego, że UNESCO chroni to miasto i w nie inwestuje. W ostatnim roku widać wiele zmian, nic nie zaburza jednak stylu i ducha miasta. Przed wyjazdem do Krainy Orłów warto poczytać twórczość Ismaila Kadare, urodzonego tu pisarza, docenianego i nagradzanego w Europie. Jego książki emanują miłością do Gjirokaster, ale też daje doskonały podkład emocjonalny przed wizytą w Albanii. Następnie Butrint (UNESCO) - według legendy założony przez uciekinierów z Troi –położony na terenie Parku Narodowego – miejsce kultu Asklepiosa. Można tu prześledzić historię Albanii – do Ilirów, przez Greków, Rzymian, Wenecjan po Imperium Otomańskie i czasy współczesne. Stanowisko archeologiczne i Park Narodowy, zdobywanie zamku położonego na szczycie to czysta przyjemność! Kolacja i nocleg w Gjirokaster.

Dzień 5

Dzień 5

Dziś wodne szaleństwo! Po śniadaniu przejedziemy do Permetu, miejsca o niesamowitym górskim krajobrazie. Brzegi rzeki spina tu malowniczo kamienny otomański most, a u jego podnóża znajdują się baseny z leczniczą wodą termalną. Stąd wyruszymy do miejsca, gdzie rozpoczniemy rafting – spływ pontonami po rzece Vjosa (ok. 2h, stopień II, niektóre bystrza stopień III)! Cały bieg rzeki Vjosa o długości 270 km jest dziki i nieokiełznany i ozdobiony pięknymi kanionami, wyspami i starorzeczami. Dzięki temu będzie to mieszanka adrenaliny z przecudną przyrodą! Po lunchu (w cenie) naszą przygodę kontynuować będziemy najpiękniejszą widokową trasą w Albanii – zwaną Green line – bo to przyroda w najczystszej postaci, a widoki są zniewalające! Końcowym celem naszej dzisiejszej podróży jest Korça. Położona w kotlinie na wysokości 886 m.n.p.m, u podnóża gór Morava. To tutaj powstała pierwsza szkoła albańska 7 marca 1887, za zgodą ówczesnych władz osmańskich. W Korçy został otwarty i do dziś funkcjonuje pierwszy, najstarszy browar w Albanii. Birra Korça powstała dzięki inicjatywie włoskiego inwestora i albańskiego kupca. Obecnie również możemy cieszyć się wybornym smakiem produkowanego w tym browarze piwa. Miasto ma niepowtarzalny klimat, jest bardzo zadbane i łączy tradycję z nowoczesnością. Dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę widokową, aby podziwiać niezwykłe położenie tego miasta, zwanego niegdyś Paryżem południa, a także Miastem Jabłek, ze względu na liczne okalające go sady owocowe. Kolacja i nocleg w Korçy.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy do Macedonii. Przez albański kurort Pogradec przejdziemy do monastyru św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Znajdziemy się także w niesamowitym miejscu, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. To rezerwat źródeł rzeki Czarny Drim. Nie zabraknie też degustacji miejscowych specjałów. Będzie można również dowiedzieć się, jak powstają słynne perły ochrydzkie. Przejazd na zwiedzanie Ochrydy, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym położonym wyjątkowo pięknie, kaskadowo na wzgórzu, a jednocześnie przytulonym do jeziora Ochrydzkiego mieście odwiedzimy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaošnik. Zwiedzanie zakończymy pocztówkowym widokiem na cerkiewkę św. Jovana Kaneo, usytuowaną na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Kolacja i nocleg w Durres.

Dzień 7

Dzień 7

Dzień wolny lub fakultatywnie do wyboru: odkrywanie dziewiczej Albanii! Udamy się w Góry Północnoalbańskie, gdzie ludzie nadal żyją w zgodzie z naturą i mają do niej ogromny szacunek. Podczas rejsu krystalicznie czystą rzeką Shalla, zobaczymy zapierające dech w piersiach połączenie gór z wodą, nietkniętą ludzką ręką przyrodę oraz bogatą faunę ekosystemu. Odkryjemy dzikie zakątki, do których niewielu miało dostęp. Zabierzemy Państwa do miejsca, gdzie zacumujemy w meandrze rzeki, aby zjeść pyszny obiad oparty na tym, co dała rzeka i góry. W wolnym czasie odpoczynek od zgiełku współczesnego świata, relaks na leżaku lub pływając w górskim potoku, albo po prostu kontemplowanie przepięknej przyrody. (dodatkowo płatne ok 65 euro/os). 

*na wycieczki prosimy zabrać – strój kąpielowy, ręcznik, wygodne buty do chodzenia w terenie/nuty do wody, krem z filtrem, nakrycie głowy, suche rzeczy na przebranie.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt w Albanii – do hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Na trekking prosimy o zabranie: wygodnych butów (najlepiej trekkingowych), okularów przeciwsłonecznych, kremu z filtrem, czapki/kapelusza/chustki
- Na rafting prosimy o zabranie: ręcznika, stroju kąpielowego, butów, które trzymają się stopy (np. sandały, buty do raftingu - buty się zmoczą) 
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)
- Ze względu na aktywny program wycieczki rekomendujemy dokupienie ubezpieczenia SPORT

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** (7 noclegów)

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację.

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3 miesiące po powrocie z Albanii.

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 115 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.  Wycieczki fakultatywne płatne dodatkowo (trekking - ok 75 eur/os, góry Północnoalbańskie - ok 65 eur/os).

Albański off road

5.4/6 (79 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Albański off road
Last Minute!
Galeria (18)
Albański off road
Albański off road
Albański off road
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Tirana • Berat - miasto okien • trekking w Parku Narodowym Tomor • rafting na rzecie Vjosa • przejazd jeepami po najpiękniejszej trasie widokowej Albanii - Green Line • jezioro Ochrydzkie i Ochryda • wypoczynek w Durres
Długość lotu

2 godz. 15 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 115 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.  Wycieczki fakultatywne płatne dodatkowo (trekking - ok 75 eur/os, góry Północnoalbańskie - ok 65 eur/os).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.2/6 (13 opinii)
MonteCarlo Lungomare
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (24 opinie)
Hotel Vlora International
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (32 opinie)
Monte Carlo Vlora
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (52 opinie)
Bonita Luxury Hotel
Albania: Durres

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 206
Razem
4 412 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 27h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Albański off road

5.4 / 6(79 opinii)
Intensywność programu
5.2
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.4
Transport
5.4
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krystyna i Jarosław 11.07.2022

Albański off road

Super wycieczka pełna wrażeń i atrakcji, niesamowite widoki i trochę adrenaliny, wielki plus to rafting i trekking fajne hotele i jedzenie. Polecam wszystkim którzy lubią spędzać aktywnie czas.

6.0/6

Marta, Bytom 19.09.2019

Albania jak z pocztówki

Albania to mały piękny kraj- gdzie nie spojrzysz tam góry. Jeżeli masz wątpliwości z uwagi na stereotypy, że biedny i niebezpieczny- to są one całkowicie niezgodne z tym co przeżyłam. Albańczycy są bardzo otwarci i gościnni- zasadę gość (turysta) jest najważniejszy traktują bardzo poważnie i to można odczuć na każdym kroku. Każde zrobione tutaj zdjęcie jest jak pocztówka. A teraz o programie. Jeżeli przylecicie bardzo wcześnie jak ja koniecznie udajcie się na samodzielnie zwiedzanie stolicy aż do Wielkiego Parku- który was zachwyci. Z przewodnikiem poznaliśmy naprawdę fajny kawał kraju. Sceptycznie byłam nastawiona do zwiedzania bunkra- ale zrobił na mnie piorunujące wrażenie- takiego ogromu jeszcze nie widziałam a suche liczby (5 kondygnacji, ponad 106 pomieszczeń) nie oddają tego zo zobaczycie. Berat- przepiękny widok z twierdzy zapiera dech w piersiach- a to dopiero drugi dzień, pod koniec wycieczki będziecie wiedzieli że każdy punkt widokowy przyprawia o zachwyt i niedowierzanie. Treking- tego dnia najbardziej się obawiałam i słusznie. Nikt tego nie powie, nigdzie tego nie wyczytałam jest trudny, męczący i wymagający. Mówi się o 5 km w jedną i 5,5 km w drugą stronę- mi z zegarka mierzącego odległość wyszło łącznie około 20 km z uwagi na strome podejścia i zejścia. Ekipa organizująca wycieczkę niesamowita- bardzo opiekuńcza i profesjonalna. Nikt nigdy nie zostanie sam. Motywują i bardzo wspierają a dodatkowo są z nami osiołki które mają ze sobą niezliczoną ilość butelek z zimną wodą. Kolejny dzień to kraina orłów, dzień wyzwań po trekkingu ale widoki na twierdzy w Gjirokastra rekompensują wszystko. Zabytki są świetnie zachowane a przy tym nieskalane reklamami i nowoczesnością. W tym mieście zrobiłam najlepsze zakupy. Tego dnia przed przejazdem do Butrintu nasz przewodni wyczarował na bajkowej plaży 1,5 godziny plażowania które dało dodatkową energię. Dzień szaleństwa wodnego- to prawdziwe szaleństwo. Ta sama ekipa co na trekkingu super przygotowana. Dbała o bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Po całym spływie chcieliśmy gnać żeby to przeżyć jeszcze raz. Wizyta w Macedonii to czysta przyjemność. Świetne jedzenie które na nas czekało, bardzo mało turystów dało komfort zwiedzania i cieszenia się otaczającym pięknem. Ostatni dzień plażowania zdecydowałam się zostać (po opinii osób które pojechały na jeep safari wiem że dobrą decyzje podjęłam). Do plaży dosłownie 4 kroki z tarasu restauracji hotelowej. Leżaki super, bezpłatne. Plaża piaszczysta, woda czysta i przyjemna. Co jakiś czas spacerowali sprzedawcy oferujący owoce, lody, napoje czy regionalne przysmaki. Byli na tyle rzadko widziani że nie przeszkadzali i na tyle często że gdy zgłodniałam oni akurat nadchodzili. Podsumowując niezwykłą przygoda, pełna adrenaliny, zachwytu i pysznego jedzenia. Słowo o hotelach, wszystkie super, czyste, pokoje duże, czasem w łazience nie było drzwi w kabinie ale to na prawdę w niczym nie przeszkadzało- bo łazienki duże i często dodatkowy ręcznik pod stópki był. Jedynie w pierwszym hotelu nie było windy ale w tedy jeszcze siłą byłą żeby wbiegać z walizką na 3 piętro. Śniadania lekkie każdy znajdzie coś dla siebie. Kolacje przepyszne- 5 daniowe. W opiniach spotkałam się że ciągle schabowy, ja nie miałam go ani razu. Często pojawiała się grillowana pierś z kurczaka ale w każdym hotelu naprawdę inaczej, ciekawiej przyrządzona.
Pokaż więcej opinii (77)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem