Alpejskie przyjemności

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Lubljana – stolica Słowenii • Jaskinia Postojna – krasowa piękność • Kąpiel w termach z „Hundertwasserem” i jego austriackie perełki • Worthersee - Pyramidenkogel – panorama Alp • Klagenfurt - wspomnienie Słoweńca • Kąpiel ze słoweńską nutką – termy Snovik • Słowenia - wąwóz Vintgar • Predjam – ogromny zamek na klifie • Wielka odsłona krótkiego wybrzeża Słowenii – Isola, Koper • Smaki czeskich i słoweńskich win w tle • Alpy w trochę innej odsłonie

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd przez Czechy. Tego dnia zwiedzanie rozpoczniemy od Znojma - miasta dobrze znanego ze swojej funkcji celnej, ale nie odkrytego starego miasta. Jest to jedno z najstarszych miast morawskich Czech położone nad rzeką Dyją. Podczas spaceru zobaczymy tu Rotundę Najświętszej Marii Panny z XII wieku, zabytkowy most kolejowy z 1871 roku, fragment średniowiecznych murów obronnych miasta, Klasztor Louka, gdzie mieści się jedna z największych piwnic, w której zgromadzone jest około 1mln butelek wina – tu znajduje się również Muzeum Wina, ponadto wieżę ratuszową, gotyckie kamienice mieszkalne i kościółki. Chwila czasu wolnego. Przejazd do jednej z winnic regionu znojemskiego i degustacja tutejszych win. Przejazd na nocleg w Czechach lub w Austrii. (Trasa ok.350 km).

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do stolicy Austrii i przejedziemy Ringiem przez Wiedeń. Następnie skierujemy się do dzielnicy, w której odwiedzimy słynny Kunsthaus artysty Hundertwassera - koncepcją jego jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnego partnera człowieka a w twórczości widać niechęć do linii prostych i regularności, stąd jego budowle są pełne sprzeczności ale i kolorytu i to daje im niepowtarzalny wygląd. Przejedziemy również obok spalarni śmieci - kolejnego dzieła twórcy dla którego najważniejsza jest spójność z przyrodą. Następnie udamy się do Blumau. W Blauman spędzimy czas na Termach zaprojektowanych przez Hundertwassera, gdzie prócz uczty dla oczu doznamy chwile przyjemności w tutejszych basenach (ok. 3 godz.). Na koniec dnia udamy się do Barnbach, gdzie zobaczymy kościół jego projektu. Przejazd na nocleg w okolicy Grazu. (Trasa ok. 300 km).

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** - położone poza zwiedzanymi miastami (5 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: wygodne, z łazienkami i wc oraz TV.
Do dyspozycji gości
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie
śniadania kontynentalne
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania płatny obligatoryjnie u pilota ok. 155 EUR/os. (wraz ze słoweńską kolacją i degustacją czeskich win, kosztem term w Austrii i Slowenii, biletami wstępu i usługami przewodnickimi) oraz taksa klimatyczna ok. 8 EUR/os. Dodatkowo koszt 2 kolacji (w Klagenfurcie i Lubljanie) ok. 52 EUR/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Austrii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon