Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu w okolicach Almerii. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Almerii późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Malagi - urocze miasto i stolica Costa del Sol. Zwiedzanie miasta: Alcazaba – dawna arabska twierdza, starówka z przepiękną katedrą (z zewnatrz), oraz domu Pablo Picasso ( możliwość zwiedzania muzeum Pablo Picasso w czasie wolnym). Kolejnym punktem programu będzie Ronda- miasto zawieszonego na dwóch wzniesieniach przedzielonych imponującą przepaścią – El Tajo. W czasie spaceru zobaczymy Kolegiatę Najświętszej Marii Panny, starówkę, dom Juana de Bosco, XVIII-wieczny most Puente Nuevo łączący dwie części miasta oraz arenę do walki z bykami (z zewnatrz). Kolacja i nocleg w okolicach Gibraltaru (trasa ok. 400 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Gibraltaru, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, wejście do Jaskini Świętego Michała, spotaknie z makakmi, a następnie zjazd do miasta. Jeśli wystarczy czasu proponujemy zakupy na Main Street. Po południu przejazd do Jerez de la Frontera gdzie odwiedzimy znane na całym świecie bodegi i zapoznamy się z produkcją winnego sherry. Na koniec krótki spacer por starówce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Jerez de la Frontera (trasa ok. 120 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Kadyksu zwanego “małą Hawaną”. Miasto najlepiej podziwiać ze szczytu barokowej wieży Torre Tavira, skąd rozpościera się zapierający dech widok na port, szerokie aleje nadmorskie, plażę La Caleta, wąskie uliczki starówki, XVIII-wieczną katedrę oraz liczne kościoły. Po południu przejazd do Sewilli – stolicy Andaluzji. Spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz oraz zwiedzanie ogromnej gotyckiej katedry z mauretańską dzwonnicą La Giralda. Następnie panoramiczna wizyta autokarem po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza, promenady Cristobal Colon, posągu Carmen i Torre del Oro (dwunastobocznej arabskiej wieży). Kolacja i nocleg w okolicach Sewilli (trasa ok 160 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Sewilli - tereny Parku Marii Luizy z przepiękną wizytówką miasta Plaza de Espana. Dla chętnych rejs statkiem po rzece Guadalikiwir (22 EUR/os.). Następnie przejazd do Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął tu w miejscu. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII w.), synagoga i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady. Wieczorem proponujemy wyjazd na wieczór flamenco – cena ok 38 EUR/os. (trasa ok 250km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Granady. Zapraszamy do urokliwej dzielnicy Albaicin, skąd będziemy podziwiać piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Następnie spacer po krętych uliczkach centrum miasta – Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra z kaplicą królewską. Po południu zobaczycie Państwo budowle Maurów będące częścią Alhambry – arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody i światła (bardzo prosimy mieć dokument tożsamości w bagażu podręcznym). Kolacja i nocleg na Costa Almeria (trasa ok 170 km).

Dzień 7

Dzień 7

Czas wolny na plażowanie. Osoby chętne zapraszamy na wycieczkę w góry Sierra Nevada – do krainy źródeł mineralnych, oliwy z oliwek i szynki jamon serrano (cena ok. 60 EUR/os). . Wycieczkę rozpoczniemy od degustacji kilku rodzajów oliwy z oliwek i wizyty w muzeum oliwy, gdzie zapoznamy się z tajnikami jej produkcji. Następnie czeka nas przejazd spektakularną trasą widokową, podczas którego będzie nam towarzyszyła panorama gór Sierra Nevada. Po drodze czeka nas orzeźwiający przystanek przy ujęciu wód gazowanych w Fuente Agria. Następnie wizyta w suszarni szynek w Trevélez – najwyżej położonym miasteczku w Hiszpanii. Poznamy proces produkcji tego specjału, skosztujemy wina oraz najpopularniejszej szynki Hiszpanii – pata negra. Ostatnim punktem programu będzie białe miasteczko Pampaneira z XVI kościołem wybudowanym w stylu mudejar.

Dzień 8

- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Almerii.. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
- Klienci pozostający na pobycie na Costa Almeria - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Po południu transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Piloci nie przyjmują banknotów 200 i 500 euro.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt ok. 260 Eur/os płatne u pilota na miejscu (nie przyjmujemy banknotów o nominale wyższym niż 100euro). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga - ze względu na bardzo ograniczoną ilość biletów do kompleksu Alhambry w sezonie letnim brak podania numeru dokumentu tożsamości przy zakupie imprezy lub rezerwacja imprezy na krócej niż 14 dni poprzedzające wylot mogą wiązać się z ograniczoną możliwością wejścia do kompleksu.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

Andaluzja warta zobaczenia

5.4/6 (256 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Andaluzja warta zobaczenia
Bestseller
Last Minute!
Galeria (19)
Andaluzja warta zobaczenia
Andaluzja warta zobaczenia
Andaluzja warta zobaczenia
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Granada - u podnóży Sierra Nevada • Kordoba - średniowieczna stolica Kalifatu • Sewilla - najważniejsze miasto Andaluzji • Kadyks - port założony przez Fenicjan • Jerez de la Frontera i sherry • Punta Europa na Gibraltarze • Malaga i andaluzyjskie pueblos blancos • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień na Costa Almeria
Długość lotu

3 godz. 35 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt ok. 260 Eur/os płatne u pilota na miejscu (nie przyjmujemy banknotów o nominale wyższym niż 100euro). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę1 542
Razem
3 083 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.5
Transport
5.2
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Mariusz, Ciechocinek 24.10.2023
Termin pobytu: październik 2023

Fantastyczna podróż :)

Wycieczka po Andaluzji zorganizowana przez biuro podróży była niezwykłą przygodą, która przerosła nasze oczekiwania. Przeżycia, których tam doświadczyliśmy pozostaną z nami na zawsze. Począwszy od momentu rezerwacji, biuro podróży wykazało się profesjonalizmem i troską o każdy szczegół. Wszelkie pytania i wątpliwości zostały szybko i rzetelnie wyjaśnione, co sprawiło, że czuliśmy się pewnie już id samego początku. Podczas samej wycieczki, nie tylko miejsca jakie odwiedziliśmy były zapierające dech w piersiach, ale również nasza przewodniczka/pilotka - Pni Ola, była niezwykle profesjonalna i kompetentna. Jej wiedza na temat Andaluzji była nieograniczona, a sposób prowadzenia wycieczki był niezwykle interesujący. Pani Ola zawsze zapewniała nam niezbędne informacje na temat atrakcji turystycznych, lokalnej historii i kultury, co pozwoliło nam zrozumieć i docenić piękno tego regionu. Jedną z największych zalet wycieczki po Andaluzji było również to, że wszystkie pokazywane nam miejsca były starannie wybrane i przemyślane. Dzięki temu mogliśmy zwiedzać słynne historyczne zabytki, cieszyć się lokalnymi smakami kulinarnymi i zanurzyć się w niepowtarzalny klimat Andaluzji. Głęboko pod wrażeniem byliśmy także tego, jak pani Ola dbała o naszą grupę. Zawsze była dostępna, chętna do pomocy i odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Jej entuzjazm i pasja do tego co robi były zaraźliwe, dzięki czemu każdy dzień wycieczki był pełen radości i pozytywnej energii. Podsumowując, wycieczka po Andaluzji zorganizowana przez biuro podróży Rainbow była niezapomnianym doświadczeniem, które zdecydowanie polecam. Profesjonalizm pilota Pani Oli sprawił, że czuliśmy się pewnie na każdym kroku. Jeśli szukasz niezapomnianego, kulturowego i bogatego w historię wyjazdu, to wycieczka po Andaluzji jest idealnym wyborem!

6.0/6

Magda , Lublin 16.10.2018
Termin pobytu: wrzesień 2018

Zgodnie z nazwą wycieczki - warto zobaczyć, niezapomniane wrażenia !!!

Jak do tej pory Półwysep Iberyjski zostawiałam sobie na "później", w tym roku można powiedzieć przypadkiem wybrałam ten kierunek. Miałam pewne obawy co, do tego wyjazdu - z racji, iż leciałam sama. Zaryzykowałam, jednak ani przez chwilę nie żałowałam. Te dni były naprawdę udanymi, pełnymi wrażeń dniami. Wspaniała grupa, przesympatyczny pilot - Pan Marcin, jak i kierowca autokaru (nie pamiętam niestety jego imienia) - tworzyli bardzo miłą atmosferę. Szczegone podziękowania należy złożyć na ręce naszego przewodnika - Pana Marcina, który wykazał się ogromną wiedzą, z wielką pasją opowiadał nam (zarówno podczas zwiedzania, jak i w trakcie jazdy autokarem) o Hiszpanii, o jej historii, tradycji, kulturze. Doradzał nam gdzie i co można dobrego zjeść, napić się czy też zakupić. Miło wspominam też poranne pogawędki w języku niemieckim z kierowcą autokaru Hiszpanem :). Lokalni przewodnicy (szczególnie utkwiła mi w pamięci Pani Yael (mam nadzieję że dobrze napisałam imię)) wykazali się pełnym profesjonalizmem, ogromną wiedzą, zarażali fascynacją do tego pięknego kraju (przynajmniej ja tak to odbierałam). Cała organizacja wycieczki była na wysokim poziomie - oczywiście zawsze można by się było czegoś "przyczepić", ale uważam, że drobiazgami nie należy zaprzątać sobie głowy. Hotele w których mieszkaliśmy były czyste, wygodne. Jedzenie - dla każdego podniebienia znalazlo się myślę coś dobrego (oprócz noclegów w hotelu Ibis, gdzie mieliśmy serwowane obiady). Mieliśmy sporo wolnego czasu, by móc chwilkę odpocząć pijąc kawę, by popróbować lokalne specjały czy też zrobić zakupy w tamtejszych sklepikach. Przejazdy były tak zaplanowane, by nie pokonywać zbyt długich dystansów. Wycieczki fakultatywne - warto się wybrać. Zwłaszcza polecam wieczór z Flamenco - niezapomniane wrażenie (śpiew, taniec,muzyka - coś niesamowitego). Z całą odpowiedzialnością mogę polecić wycieczkę, tym którzy chcą nie tylko zobaczyć piękne zabytki, ale też poznać historię, kulturę a także smaki Hiszpanii. Jedynym minusem tej wycieczki było to, że tak szybko się skończyła :) Osobiście czuję niedosyt Hiszpanii - z całą pewnością tam wrócę.
Pokaż więcej opinii (254)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem