Obiekt

Pokoje

Hotel (odnowiony w 2011 r.) posiada ponad 130 przestronnych, ekskluzywnych pokoi zlokalizowanych na 6 pietrach. Łączą w sobie nowoczesność i elegancję. W każdym pokoju znajduje się łóżko typu king-size lub dwa osobne łóżka (możliwa dostawka dla 3 osoby dorosłej lub dziecka). Pondto łazienka (wanna lub prysznic, suszarka do włosów), klimatyzacja/ogrzewanie, TV, telefon, sejf oraz mini bar (za dopłatą) i zestaw do parzenia kawy i herbaty. W pokojach dostęp do Wi Fi.

Internet

Bezpłatny internet Wi-Fi dostępny na terenie całego hotelu, również w pokojach.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje serwowane w formie bufetu w godzinach: śniadania od 7:30 do 10:30 (w weekendy i święta do 11:00), obiadokolacje od 20:00 do 22:30.

Program sportowy i animacyjny

Hotelowe centrum odnowy biologicznej oferuje: basen z jacuzzi, centrum fitness/siłownia, saunę i SPA (płatne masaże, zabiegi kosmetyczne). Dla dzieci: plac zabaw i opiekunka (za dodatkową opłatą).

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Barcelony (ze sprzętem narciarskim), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie zgodnie z ofertą, opiekę polskiego rezydenta, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: karnetu narciarskiego w: Grandvalira (ceny na sezon 2017/2018 - dorośli ok. 260 Eur/6 dni/os.; juniorzy 12-17 lat - ok. 232 EUR/6 dni/os. ; dzieci 6-11 lat - ok. 177 Eur/6 dni/os.) i w Valnord - Pal-Arinsal (ceny na sezon 2017/2018  - dorośli ok. 210 Eur/6 dni/os.; dzieci 6-15 lat - ok. 147 Eur/6 dni/os.), ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do kolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w opisie hotelu, wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.

Inne

Księstwo Andory – to jedno z najmniejszych (468 km2) państw Europy, o populacji ok. 78 000 osób, położone w Pirenejach, graniczące od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią, współrządzone przez biskupa hiszpańskiego miasta Seu de Urgel i prezydenta Francji, podzielone na 7 parafii. Językiem urzędowym jest kataloński, w powszechnym użyciu są języki: hiszpański, francuski oraz portugalski, natomiast po angielsku można porozumiewać się w miejscach związanych z turystyką. Walutą obowiązującą w Andorze jest EURO. Obywatele Polski mogą wjeżdżać na teren Andory na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Rocznie Andorę odwiedza ok 8 mln turystów. Andora znana jest ze strefy wolnocłowej, w skład w której wchodzi ponad 1000 sklepów i 7 dużych centr handlowych. Niemniej, ze względu na to, iż państwo nie należy do Unii Europejskiej obowiązują tu limity przy wywożeniu dóbr zakupionych w strefie wolnocłowej – bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi na stronie http://visitandorra.com/en/the-country/shopping-in-andorra/.

Niewątpliwą atrakcją Andory są tereny narciarskie – sezon trwa tu od grudnia do połowy kwietnia, a do dyspozycji narciarzy oddano 300 km tras, 109 wyciągów o przepustowości 155 000 os./godz., a główne ośrodki narciarskie to Grandvalira i Vallnord. Władze Andory zainwestowały w nowoczesną sieć wyciągów narciarskich oraz w infrastrukturę hotelową, dzięki czemu Andora stała się ośrodkiem narciarskim na naprawdę wysokim poziomie docenianym przez miłośników białego szaleństwa.

Grandvalira - największy (1926 ha) ski resort w Pirenejach, łączący tereny narciarskie miejscowości Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa. Do użytku oddano 64 wyciągi o przepustowości blisko 110 700 narciarzy/h, 128 tras narciarskich (19 zielonych, 49 niebieskich, 41 czerwonych i 19 czarnych) o łącznej długości 210 km a wśród nich 9 posiada certyfikat FIS, 3 snowparki (w tym jeden oświetlony, otwarty do 21:00), 2 parki do nauki jazdy dla dzieci, trasę do narciarstwa biegowego. Dla miłośników adrenaliny czeka 13 km jazdy poza trasami i 2 heliporty. Na terenie Grandvaliry znajduje się łącznie 7 szkół do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, żłobki, 5 punktów medycznych oraz liczne bary i restauracje. Odpowiednie naśnieżenie „wspomaga” 1013 armatek mogących zapewnić odpowiednie warunki na 65% powierzchni terenów narciarskich. Dla tych, którzy chcą nieco odpocząć od nart czy deski region oferuje szereg zimowych atrakcji, m.in. psie zaprzęgi, skutery śnieżne czy paragliding, znajduje się tu również jedyny na południu Europy Igloo hotel & Bar. Grandvalira została również doceniona przez organizatorów konkursów narciarskich o międzynarodowej renomie, w sezonie 2013/2014 odbywał się tu Puchar Świata w narciarstwie szybkim oraz finał Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim kobiet i mężczyzn. Miejscowości najbardziej bogate w trasy narciarskie oraz apres ski to Pas de la Casa i Soldeu.

Andorra la Vella – stolica kraju, jedna z 7 parafii Andory, położona w południowo - zachodniej części, stanowi centrum kulturalne i gospodarcze państwa. Na uwagę zasługuje niewielka Barri Antic – wąskie, brukowane uliczki oraz stojące przy nich kamienne domy z najbardziej z nich rozpoznawalnym Casa de la Vall. Na Turystów czekają dobrej klasy hotele, restauracje i bary oraz strefa wolnocłowa.

Les Escaldes – jedna z 7 parafii Andory, kurort połączony ze stolicą Andorra La Vella, znajduje się tu Caldea – największe w Europie górskie tereny termalne (źródła siarkowe), których centralną część stanowi laguna o powierzchni 600 m2 i o stałej temperaturze wody 32 stopni Celsjusza. Dodatkowo goście mogą korzystać z hydromasaży, sauny, jacuzzi oraz zabiegów na twarz i ciało. Bilet do Caldea kosztuje ok. 35 EUR/os. Les Escaldes i Andorra la Vella tworzą kosmopolityczną atmosferę, która przyciąga narciarzy z całego regionu.

Canillo (1500 m.n.p.m) – jedna z mniejszych dolnych stacji narciarskich Grandvaliry, połączona wyciągami z pozostałymi terenami narciarskimi ski resortu. W samym Canillo znajdują się 2 trasy niebieskie oraz 1 czarna. W miasteczku kilka sklepów, restauracji i barów. Do Andorra la Vella ok. 11 km.

Encamp (1300 m.n.p.m) - jedna z mniejszych dolnych stacji narciarskich Grandvaliry, połączona wyciągami z pozostałymi terenami narciarskimi ski resortu. W miasteczku kilka sklepów, restauracji i barów. Do Andorra la Vella ok. 6 km.

SKI INFO:

Tereny narciarskie: 1710 – 2640 m n.p.m.

Długość tras: 210 km

Trasy łatwe: 98 km

Trasy średnie: 79 km

Trasy trudne: 33 km

Najdłuższy zjazd: 9,6 km

Snowpark: 3

Wyciągi: 64 (o łącznej przepustowości 110 700 os./godz.)

Karnet: W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2018/2019. W sezonie 2017/2018 obowiązywały następujące ceny karnetu 6-dniowego: 260 EUR/os. (osoba dorosła), 232 EUR/os. (młodzież 12-17 lat), 177 EUR (dziecko 6-11 lat). Dzieci poniżej 6 roku życia oraz seniorzy powyżej 70 roku życia, mogą korzystać z bezpłatnych skipasów po okazaniu dokumentu tożsamości. Do karnetu nie jest potrzebne zdjęcie. Przy zakupie karnetu należy okazać się ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Vallnord - (Pal Arinsal) drugi, mniejszy ośrodek narciarski w Andorze ( w Pirenejeach Wschodnich o powierzchni: 707 ha ) w którego skład wchodzą 2 stacje narciarskie: Pal-Arinsal i Arcalis (nie są ze sobą połączone wyciągami, ale objęte są wspólnym karnetem). Stacje gondolek usytuowane są w miejscowościach La Massana i Arinsal. Do użytku oddano 30 wyciągów o przepustowości blisko 38 480 narciarzy/h, 42 trasy narciarskie ( 7 zielonych, 15 niebieskich, 16 czerwonych i 4 czarne) o łącznej długości 63 km a wśród nich 5 posiada certyfikat FIS, 1 snowpark, 2 parki do nauki jazdy dla dzieci, 2 tereny do jazdy poza trasami). Stacja Arcalis oferuje 27 przygotowanych do jazdy tras (30 km): 9 zielonych, 7 niebieskich, 10 czerwonych, 2 czarne. W Arcalis znajduje się też najdłuższa zielona trasa w Pierenejach: Megaverda o długości 8,5 km.W resorcie Pal-Arinsal znajdują się 2 szkoły do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, 2 punkty medyczne oraz liczne bary i restauracje. Stoki są naśnieżane przez 296 armatek mogących zapewnić odpowiednie warunki na 28 km tras narciarskich. Poza czasem spędzonym na narciarskim szaleństwie, w regionie dostępne są również, m.in. psie zaprzęgi, chodzenie w rakietach śnieżnych, snowmobile dla dorosłych i dla dzieci, rowery śnieżne, sanki, stok do slalomu, transferowe loty helikopterem, ice karting. Miejscowości skąd jest łatwy dostęp zarówno do stoków jak i rozrywek apres ski to La Massana i spokojniejsze Arinsal.

La Massana - Jedna z 7 parafii w Andorze położona na północ od stolicy w dolinie Riu d’Arinsal. Znajduje się tutaj najwyżej położony punkt w Andorze, Pic Alt de la Coma Pedrosa, o wysokości 2946 m n.p.m. Do ośrodka narciarskiego Pal - Arinsal łatwo dostać się kolejką gondolową (stacja w miasteczku) Jest to bardzo przyjemne miejsce położone w bezpośredniej bliskości stolicy Andorra La Vella (11 km) z szerokim wyborem barów i restauracji.

Arinsal - niewielka miejscowość, położona 6 km od La Massana (17 km od stolicy Andora La Vella). W pobliżu znajduje się szczyt Pic del Port Vell oraz stacja kolejki gondolowej na Pal-Arinsal.Większy wybór rozrywek apres-ski w pobliskiej La Massana.

SKI INFO Pal - Arinsal:

Tereny narciarskie: 1550-2560 m n.p.m.

Długość tras: 63 km

Trasy łatwe: 20 km

Trasy średnie: 16 km

Trasy trudne: 5 km

Snowpark: 1

Wyciągi: 30 wyciągów (o łącznej przepustowości: 38 480 os/h)

Karnet: W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2018/2019. W sezonie 2017/2018 obowiązywały następujące ceny karnetu 6-dniowego: 210 EUR/os. (osoba dorosła), 147 EUR (dziecko 6-11 lat). Dzieci poniżej 6 roku życia oraz seniorzy powyżej 70 roku życia, mogą korzystać z bezpłatnych skipasów po okazaniu dokumentu tożsamości. Do karnetu nie jest potrzebne zdjęcie. Przy zakupie karnetu należy okazać się ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Holiday Inn Andorra la Vella

4.0/6 (1 opinia)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Holiday Inn Andorra la Vella
Galeria (9)
Holiday Inn Andorra la Vella
Holiday Inn Andorra la Vella
Holiday Inn Andorra la Vella
Holiday Inn Andorra la Vella

Atuty oferty

Wysokiej klasy hotel, szczególnie ceniony przez miłośników białego szaleństwa, którzy po nartach chcą skorzystać z bogatej oferty Apres Ski.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Barcelony (ze sprzętem narciarskim), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie zgodnie z ofertą, opiekę polskiego rezydenta, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: karnetu narciarskiego w: Grandvalira (ceny na sezon 2017/2018 - dorośli ok. 260 Eur/6 dni/os.; juniorzy 12-17 lat - ok. 232 EUR/6 dni/os. ; dzieci 6-11 lat - ok. 177 Eur/6 dni/os.) i w Valnord - Pal-Arinsal (ceny na sezon 2017/2018  - dorośli ok. 210 Eur/6 dni/os.; dzieci 6-15 lat - ok. 147 Eur/6 dni/os.), ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do kolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w opisie hotelu, wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.

Położenie

Świetnie zlokalizowany hotel - w samym centrum stolicy- Andora La Vella, przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Do Starego Miasta zaledwie kilka minut spacerem gdzie znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy (najbliższe 250 m od hotelu). Do stacji narciarskiej Grandvalira (6,5km) dowozi gości bus hotelowy (za opłatą 2 euro/os. w obie strony). Stacja narciarska Vallnord oddalona o ok. 7,5 km. Do najbliższego lotniska Barcelona- El Prat ok. 200 km (transfer trwa ok. 3,5 h).

Mapa

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, 2 windy, restauracja El Gran Cafe, która oferuje dania kuchni regionalnej oraz międzynarodowej, połączona z barem (czynna w godzinach 08:00-24:00). Dostępna także przechowalnia nart (nieogrzewana) i wypożyczalnia samochodów.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
2.0
Obsługa hotelowa
3.5
Pokój
6.0
Położenie i okolica
6.0
Rezydent
6.0
Sport i rozrywka
2.0
Wyżywienie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

4.0/6

Darek, Olsztyn 05.02.2019

Boska Andorra...

Wyjazd super, Andorra godna polecenia i na pewno tam wrócimy. Co do samego biura RAINBOW - lekkie rozczarowanie tym bardziej że nie pierwszy raz jesteśmy Państwa klientami; przed wyjazdem pytaliśmy o możliwość rezerwacji miejsc w samolocie i usłyszeliśmy, że miejsca będą przydzielane podczas odprawy na lotnisku - no cóż na lotnisku okazało się, że miejsca są już przydzielone i jesteśmy rozdzieleni jako rodzina. Zarówno my jak i nasi współtowarzysze podróży również z dzieckiem zostaliśmy rozdzieleni. Super, że trafiliśmy na bardzo fajną ekipę i Państwo pozamieniali się z nami żebyśmy mogli siedzieć razem. Mega, to słabe żeby rozdzielać rodziny i zastanawiam się po co. Dobrze, że jeszcze dzieci nie dostały osobnych miejsc. Hotel ogólnie fajny ale do 5 gwiazdek, to trochę mu brakuje. Położenie hotelu jest w centrum - super bo blisko do sklepów, knajpek i przystanku autobusowego - narciarzy wozi rano hotelowy skibus za opłatą i wcześniejszą rezerwacją. Pokoje super, przestronne, codziennie sprzątane bardzo wygodne łóżka. Bardzo dobre jedzenie. Śniadania zawsze takie same ale każdy znajdzie coś dla siebie no i Cava podawana do śniadania - super. Obiadokolacje również bardzo smaczne. Urozmaicone - owoce morza, ryby, różne rodzaje mięs, zapiekanki, warzywa, sałaty i sałatki naprawdę smacznie. Dla dzieci zawsze frytki, makarony, paluszki rybne, nugetsy także każdy coś wybierze. W sumie sami nie wiemy jak ocenić obsługę - powiem tak - jak na hotel 5 gwiazdek, to szału nie ma. Znajomość języków na mega słabym poziomie, a reakcja na zgłaszane problemy praktycznie żadna. W noc w którą dotarliśmy do hotelu byliśmy zapewniani przez Rezydentkę, że będzie czekała na nas kolacja - nie było nawet butelki wody w pokoju. Gdy koleżanka zapytała o kolację bardzo zdziwiony Pan w recepcji odpowiedział, że może się postarać o kanapki, a w sumie za rogiem jest czynna knajpka i tam możemy sobie coś zjeść. Trzy razy zgłaszaliśmy problem z kartą do pokoju i skończyło się tym, że w dniu kiedy o 10 musieliśmy być na stoku w szkółkach narciarskich nie mogliśmy się dostać do pokoju po śniadaniu i spędziliśmy godzinę na korytarzu. Nikt nie był w stanie otworzyć naszego pokoju. Skończyło się dobrze, a hotel zamówił nam taxi na ich koszt żebyśmy na czas dotarli na miejsce ale po kilku dniach pobytu karta do pokoju ponownie nie działała więc tym razem ostatniego dnia pobytu dostaliśmy do pokoju butelkę Cavy i czekoladki ;-) Basen hotelowy to raczej basenik. Jacuzzi gorące - fajny relaks po nartach ale ta strefa jest tak malutka, że raczej trudno trafić żeby nie było tłumu. No i sauna, którą uwielbiamy i która w 5 gwiazdkowym hotelu mimo opisu, że jest była przez cały tydzień nieczynna. Cała strefa ''wellness'' jest tylko z nazwy - trąci myszką.
Pokaż wszystkie opinie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem