Wczasy w Nowej Południowej Walii - co musisz wiedzieć?

  • O Nowej Południowej Walii
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Nowej Południowej Walii

Nowa Południowa Walia

Stolica:
Australia
Waluta:
AUD
Powierzchnia:
809 444 km2
Liczba ludności:
7 272 800

Nowa Południowa Walia to najstarszy stan Australii, położony na południowym wschodzie kontynentu. Długie, przyjemnie ciepłe lata i krótkie zimy oraz monumentalna przyroda otaczająca odwiedzających na każdym kroku sprawiają, że wycieczka objazdowa, której celem jest Nowa Południowa Walia to niezapomniane przeżycie. A co konkretnie zaoferuje Ci, także podczas wyprawy na last minute, Nowa Południowa Walia? Przepiękne wybrzeże z szerokimi piaszczystymi plażami, australijski busz, niesamowite Góry Błękitne oraz Góry Śnieżne – nazywane australijskimi Alpami, a przede wszystkim… kultowe Sydney, które zwiedzić po prostu trzeba. Gotowy do wyprawy? Zaplanuj ją wspólnie z nami!

Zobacz również oferty w innych regionach w Australii: Południowa Australia Queensland Victoria oraz informacje o Australii.

Pogoda w Nowej Południowej Walii

Klimat Nowej Południowej Walii jest dość zróżnicowany z powodu dużego obszaru, jaki zajmuje ten region Australii. Na wybrzeżu panuje pogoda charakterystyczna dla klimatu umiarkowanego morskiego, a nawet subtropikalnego. Nieco chłodniej jest w głębi Nowej Walii Południowej, a na terenie Wielkich Gór Wododziałowych może występować nawet pokrywa śnieżna.
Najcieplejszymi miesiącami na tym obszarze są styczeń i luty, gdy temperatura sięga średnio od 20°C do 26°C. Najchłodniej jest natomiast w lipcu i sierpniu, kiedy słupek rtęci spada do kilku stopni.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon