wypoczynek

Wczasy w Nowej Południowej Walii - co musisz wiedzieć?

  • O Nowej Południowej Walii
  • Opinie
  • Pogoda

Nowa Południowa Walia

Nowa Południowa Walia to najstarszy stan Australii, położony na południowym wschodzie kontynentu. Długie, przyjemnie ciepłe lata i krótkie zimy oraz monumentalna przyroda otaczająca odwiedzających na każdym kroku sprawiają, że wycieczka objazdowa, której celem jest Nowa Południowa Walia to niezapomniane przeżycie. A co konkretnie zaoferuje Ci, także podczas wyprawy na last minute, Nowa Południowa Walia? Przepiękne wybrzeże z szerokimi piaszczystymi plażami, australijski busz, niesamowite Góry Błękitne oraz Góry Śnieżne – nazywane australijskimi Alpami, a przede wszystkim… kultowe Sydney, które zwiedzić po prostu trzeba. Gotowy do wyprawy? Zaplanuj ją wspólnie z nami!

Opinie o Nowej Południowej Walii

Nowej Południowej Walii
6.0 /6

Sydney

To pierwsze miejsce w Australii gdzie stanęła moja noga. Czułem się jak w swoim mieście bo atmosfera jest bardzo przyjazna.
Dodał(a):
Michał Kamil, Warszawa, 15.02.2020
6.0 /6

Sydney

Z miast byłam tylko w Sydney. I tutaj mogłabym zamieszkać. Bardzo otwarte i przyjazne. A ponadto to tutaj znajduje się przepiękna Opera, której widok wzruszył mnie do łez.
Dodał(a):
Wielbicielka Antypodów, 07.08.2019
6.0/6 Ocena ogólna Nowej Południowej Walii

Pogoda w Nowej Południowej Walii

Klimat Nowej Południowej Walii jest dość zróżnicowany z powodu dużego obszaru, jaki zajmuje ten region Australii. Na wybrzeżu panuje pogoda charakterystyczna dla klimatu umiarkowanego morskiego, a nawet subtropikalnego. Nieco chłodniej jest w głębi Nowej Walii Południowej, a na terenie Wielkich Gór Wododziałowych może występować nawet pokrywa śnieżna.
Najcieplejszymi miesiącami na tym obszarze są styczeń i luty, gdy temperatura sięga średnio od 20°C do 26°C. Najchłodniej jest natomiast w lipcu i sierpniu, kiedy słupek rtęci spada do kilku stopni.