wypoczynek

Wczasy w Australii - co musisz wiedzieć?

  • O Australii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Australii

Australia

Stolica:
Canberra
Waluta:
AUD
Powierzchnia:
7 686 850 km2
Liczba ludności:
24 051 400

Wakacje marzeń w Australii


Masz ochotę sprawdzić, co znajduje się po drugiej stronie Ziemi? Obierz więc Australię jako kierunek na wakacje. Ten niezwykły kraj, kojarzony jest z niesamowitymi krajobrazami, mocą endemicznych gatunków (wspomnieć wystarczy o kangurach, ptakach kiwi i misiach koala) i radosną, zrelaksowaną atmosferą oraz egzotyką. Wycieczka objazdowa, której celem są wczasy w Australii to szansa na zobaczenie słynnej Opery w Sydney, niezwykłej Ayers Rock, pogłaskanie kangura czy poznanie kultury Aborygenów. Gotowy do wyruszenia na kraniec świata i przeżycia wymarzonych wakacji? Australia Cię oczaruje – również, jeśli wybierzesz się do niej w ofercie last minute. Tam spojrzysz na życie z zupełnie innej perspektywy!

Wczasy w Australii, krainie kangurów


Spędź wczasy odkrywając atrakcje największych miast Australii - Sydney i Melbourne. Odwiedź Park Kakadu, zobacz słynne wodospady Twin Falls i obserwuj krokodyle w ich naturalnym środowisku. Przekonaj się na własne oczy jakie tajemnice skrywają lasy deszczowe, wyleguj się na gorącej plaży i nurkuj w błękitnych wodach w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej. Wycieczka objazdowa po Australii to fantastyczny pomysł na spędzenie wymarzonych wakacji. Kraina kangurów i raj dla surferów, w której czas płynie wolniej, zachwyci cię różnorodnością przyrody i kultury. Odwiedź z nami podczas tych wakacji najpiękniejsze miejsca Australii, najmniejszego kontynentu i zarazem największej wyspy na świecie, która czeka aby odkryć przed tobą najpiękniejsze oblicze. 

Opinie o Australii

Australii
5.0 /6

Piękny kraj

Australia jest wspaniałym krajem, szkoda, że nie było w programie rafy koralowej, na żywo, w naturze widzieliśmy tylko papugi. Reszta zwierząt w Parkach albo hodowlach. Blue Mountain wspaniałe, Uluru robi ogromne wrażenie. Sydney wspaniałe miasto. Alice Springs cudne.
Dodał(a):
Maria Jolanta, Opole, 20.03.2020
6.0 /6

OZ

Program obejmował tylko dwa miasta ale i tak można było poczuć klimat gdyż różniły się troszeczkę od siebie. Zdaje sobie sprawę, że jest to olbrzymi kontynent i odległości znaczne ale można by pomyśleć o dodaniu kolejnego miasta kosztem np skrócenia pobytu w NZ.
Dodał(a):
Michał Kamil, Warszawa, 15.02.2020
5.0 /6

Impreza A - Z pierwsza część Australia

Kraj pełen pięknej i bogatej natury oraz interesujących miejsc oraz zabytków kultury i historii. Dużo nowoczesnej architektury , ładnie wkomponowanej w całość.
Dodał(a):
EUGENIUSZ, Polska, 11.02.2020
6.0 /6

Intrygująca

Nie zbyt dobrze poznać Australii, jednak na tyle ile się udało wydaje się być bardzo intrygująca. Z chęcią odwiedziłabym jeszcze inne regiony tego kraju.
Dodał(a):
Monika, SOSNOWIEC, 02.04.2020
4.0 /6

Australia

Przereklamowana. Jest ładna , ale wrażenia wow nie zrobiła. Jedynie Rafa Koralowa i Las deszczowy warty zobaczenia. Mało było spaceru po tym lesie.
Dodał(a):
uczestniczka wycieczki, 02.04.2020
5.5 /6

Cudowne czerwone centrum

Ogromny kraj, zobaczyliśmy małą cząstkę. Mnie najbardziej urzekł Outback ze świętą górą Aborygenów i oni sami, jako rdzenny lud tej ziemi. Oceniam na 5,5 , gdyż z uwagi na przeloty mało nasyciłam wzrok krajobrazem tego kraju.
Dodał(a):
Kasia i Tomek, 24.11.2019
6.0 /6

Odległa, dzika i chwilami tajemnicza...

Warto poznać charakter Australijczyków, ich podejscie do życia, komfort ich codzienności. Przy tym w centrum oczekiwane Uluru. Piękne plaże, luz..
Dodał(a):
Zbigniew Ignacy, Łódź, 23.11.2019
6.0 /6

Piękna Australia

Piękna przyroda, piękna pogoda, bardzo mili ludzie. Bardzo przyjazny kraj. Fauna i flora zaskakująca na każdym kroku.
Dodał(a):
Wielbicielka Antypodów, 07.08.2019
5.5 /6

;)

Samo miejsce rekomensuje wsszystkie minusy zwiazane z programem, czy organizacja, ale jednak jest to najdrozsza wycieczka ze wszystkich w ofercie, wiec standrart moglby byc wyzszy

Dodał(a):
Karla, 26.04.2019
6.0 /6

Australia - ogromny kontynent

Ogromny kraj, który zwiedzamy podróżując samolotami. To tutaj znajduje się słynna Opera w Sydney, czy Uluru - święta składa Aborygenów czy największa na świecie Rafa Koralowa, kórą zobaczymy właśnie podczas tej wycieczki.

Dodał(a):
Adam, 08.12.2018
6.0 /6

Spełnione marzenie

Piękny i bardzo przyjazny kraj. Mili i bardzo pogodni ludzie. Polecam wszystkim  zwiedzenia Australii.

Dodał(a):
Lidia, 20.11.2018
5.0 /6

Nie ma idealnych państw...

Z powodu przyrody - Australia jest cudowna. Nowoczesna - to też. Mały ludzki zgrzyt na Outbacku - pustynia, a po zmroku siadła hotelowa  pompa i brak wody do umycia naszych spoconych całodniowym poruszaniem się w upale - ciał... Nie ma pompy-rezerwy w tak niebezpiecznych gorącym miejscu?  Zwłaszcza, że do sklepu z częściami jakieś 400 km... :-) Na szczęście - po jakimś czasie uruchomili. Ale dla mnie jako pracownika takie podejście do urządzeń jest ryzykiem niezrozumiałym... Nieodpowiedzialne... Co innego w czasie zwiedzania kanionu - temperatura przekroczyła 36 stopni - szlak zamknięto. Bardzo odpowiedzialnie. Dlatego poa przyrodą - wiele zależy od ludzi. Australia może jeszcze conieco poprawić, choć jest przepiękna... Polecam!

Dodał(a):
Ochrzczono mnie "Bercik" ;-), 01.11.2018
5.6/6 Ocena ogólna Australii

Pogoda w Australii

Klimat Australii jest dość zróżnicowany, a pogoda może różnić się w zależności od obszaru i ukształtowania terenu. W północnej części Australii panuje klimat tropikalny z gorącym i wilgotnym latem, a południowa części jest chłodniejsza, gdzie występuje łagodne lato i chłodna zima. Pory roku są przeciwieństwem tych, które występują w Polsce. W grudniu i styczniu jest najcieplej, natomiast najniższe temperatury w Australii występują w lipcu i sierpniu.

Najpiękniejsze miejsca w Australii, które warto zobaczyć

Australia – kraina kangurów i surferów. Poznaj 7 najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć podczas wakacji w Australii. Przeczytaj artykuł i zainspiruj się przed podróżą.

Kiedy lecieć do Australii? Klimat i pogoda antypodów

Specyficzne położenie Australii sprawia, że zawsze jest tu gorąco. Istnieją jednak pewne istotne różnice pomiędzy regionami kraju, które sprawiają, że pogoda bywa tu bardziej zróżnicowana, w zależności od miesiąca. Poznajcie klimat Antypodów widziany z perspektywy Europejki i sprawdźcie, kiedy najlepiej tu przylecieć.

Australia: co warto wiedzieć przed podróżą?

Terra Australis, ziemia południowa, nieznany południowy ląd - Australia pobudzała wyobraźnię europejczyków już od starożytności. Dziś, niezwykła sceneria tego kraju, najwspanialsza rafa koralowa na świecie i najsłynniejszy budynek opery wciąż fascynują i przyciągają turystów z całego świata. O tym jak wiele jest tam miejsc zasługujących na uwagę przekonasz się czytając blog Rainbow.