Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Melbourne przez Dubaj

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot samolotu do Australii (z przesiadką w Dubaju) do Melbourne.

Dzień 2
Dzień 2

Przylot do Melbourne i odpoczynek po podróży

Przylot do Melbourne w godzinach wieczornych. Po odprawie paszportowo-wizowej, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3
Dzień 3

Melbourne i wyspa pingwinów: od miejskiej dżungli do dzikiej natury

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Melbourne – stolicy stanu Victoria i drugiego największego miasta Australii, gdzie będziemy podziwiać mieszankę tradycyjnej, kolonialnej architektury wiktoriańskiej z nowoczesnością. W programie m. in. spacer po ogrodach Royal Botanic Gardens, wizyta w Katedrze Św. Pawła i na targu Queen Victoria Market, spacer po zaułkach XIX-wiecznego pasażu handlowego The Block Arcade oraz postój przy słynnych kortach Australian Open. Po południu przejazd na wyspę Phillip znaną z parady pingwinów. Każdego dnia o zachodzie słońca stada pingwinów powracają z morza do swoich norek na plaży, będziemy mogli obserwować to niezapomniane przedstawienie. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 4
Dzień 4

Z Melbourne, przez Canberrę do Sydney: stolica Australii i jej skarby

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Melbourne i przelot do Canberry, po przylocie zwiedzanie stolicy – Australii a w programie min. Stary i Nowy Parlament, Uniwersytet, Biblioteka Narodowa, Mennica. (UWAGA! – niektóre budynki mogą być w części lub całości niedostępne do zwiedzania ze względu na pełnione funkcje). Po zwiedzaniu przejazd do Sydney. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Sydney. (Trasa ok 300 km + przelot)

Dzień 5
Dzień 5

Zwiedzanie Sydney: od klasycznych widoków do ukrytych skarbów

Po śniadaniu zwiedzanie Sydney: spacer do Hyde Parku, wizyta w katedrze NMP, pomnik korpusów ANZAC. Zwiedzanie QVB - sydnejski „Harrods”, a przy nim pomnik Królowej Wiktorii, Ratusz i Katedra Anglikańska. Kolejnym punktem będzie dzielnica portowa zbudowana z okazji olimpiady - Darling Harbour z wieloma kawiarniami i restauracjami. Wjazd na wieżę widokową Westfield Tower, gdzie z wysokości 250 m będziemy podziwiać panoramę miasta (dodatkowo płatne ok. 40 AUD/os). Następnie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Dzień zakończymy w Cirqular Quay w pobliżu słynnej Opera House i Harbour Bridge majestatycznego mostu w centrum miasta - wizytówki Sydney. Zdjęcie na tle najbardziej znanych budowli na świecie, będzie cenną pamiątką z podróży! Przejazdy komunikacją miejską (dodatkowo płatne). Nocleg w Sydney. (Trasa ok. 10 km).

Dzień 6
Dzień 6

Przyroda Australii: od Parku Olimpijskiego do Blue Mountains

Po śniadaniu wyruszymy w okolice Sydney, gdzie zobaczymy Park Olimpijski z 2000 r., który po części został zaprojektowany przez Polaka - Edmunda Obiałę. Następnie odwiedzimy Australijski Park flory i fauny, gdzie będzie można spotkać się oko w oko z kangurami, koala i innymi zwierzętami tego kontynentu. Na zakończenie dnia dojazd do Parku Narodowego Blue Mountains, z malowniczymi dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami. Zobaczymy główną atrakcję regionu - formację skalną Three Sisters. Wieczorem powrót do hotelu w Sydney na odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 7
Dzień 7

Rejs po zatoce Botany Bay i relaks na plaży w Sydney

Po śniadaniu spacer przez ogród botaniczny do Circular Quay skąd popłyniemy w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly - dzielnicy Sydney położonej nad otwartym oceanem z piękną plażą i historyczną zabudową. Miasto rozlokowane jest nad wieloma zatokami. Z perspektywy morskiej zobaczymy słynne widoki i najpopularniejsze plaże. Relaksująca kąpiel w oceanie i odpoczynek na plaży. Następnie przejazd na lotnisko i przelot do Wellingotn. Odprawa celno-paszportowa i przejazd do hotelu w Wellington, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa: ok. 120 km).

Dzień 8
Dzień 8

Stolica Nowej Zelandii - Wellington: między metropolią a urokiem małego miasta

Po późnym śniadaniu, zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii - punkt widokowy ponad miastem – Victoria Peak, budynki Parlamentu, katedra św. Pawła, spacer po miejskim deptaku – Cuba Street. Następnie przejazd do Palmerston North, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 9
Dzień 9

Władca Pierścieni o geotermalne cuda: Park Narodowy Tongariro i Rotorua

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Tongariro - który posłużył za plener dla filmu „Władca Pierścieni”, jednej z największych "reklam" Nowej Zelandii. Następnie przejazd nad wulkaniczne jezioro Taupo, możliwość skoku na bungee (47 m, dodatkowo płatne ok. 200 NZD/os.; rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż skoki bungee są sportem wysokiego ryzyka), które jest narodowym sportem ekstremalnym mieszkańców kraju Kiwi. Dzień zakończymy w Rotorua - stolicy zjawisk geotermalnych kraju. Nocleg w hotelu w Rotorua. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 10
Dzień 10

Rotorua: serce termalnej Nowej Zelandii

Po śniadaniu zwiedzanie termalnych okolic Rotorua - rankiem strefa termalna Wai-o-tapu - w której znajduje się wiele jezior błotnych, diabelskich czeluści z wrzącą wodą i drażniącymi nos wyziewami, a także mnóstwo kolorowych jezior i skał. Będzie okazja zaobserwować erupcję gejzeru Lady Knox. W południe przejazd do kolejnej strefy termalnej - Waimangu - spacer po najmłodszym ekosystemie na ziemi, podziwianie „patelni”, czyli największego naturalnego basenu na świcie z wrzątkiem. Na koniec rejs statkiem spacerowym po jeziorze. Po powrocie do miasta zwiedzanie strefy termalnej - Te Puia - gdzie przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy erupcję kolejnego gejzeru – Pohutu. Na terenie strefy zlokalizowany jest również znajdujący się w specjalnym „domu” ptasi symbol Nowej Zelandii – ptak Kiwi. Odwiedzimy tam Instytut Kultury, w ramach którego działa szkoła wyplatania i rzeźbienia. Wieczór wolny na zakupy pamiątek w licznych sklepach, przy głównej ulicy miasta Fenton Street lub możliwość wyjazdu na wieczór maoryski do tradycyjnej wioski - w programie tradycyjne powitanie, zwiedzanie wioski, piec ziemny Hangi, tańce i śpiewy maoryskie oraz kolacja w formie bufetu - dodatkowo płatne ok. 290 NZD/os. Powrót do hotelu w Rotorua na nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 11
Dzień 11

Śladami "Władcy Pierścieni" i odkrywanie tajemnic jaskiń Waitomo

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do Hobbitonu, czyli na plan filmowy trylogii "Władca pierścieni" oraz "Hobbit". Na własne oczy sprawdzimy jak wygląda wioska słynnych hobbitów. Następnie przejazd do jaskiń Waitomo, w których żyją tysiące świecących larw ćmy, zawieszonych na sklepieniu jaskiń. Wyglądają one jak rozgwieżdżone niebo. Przy odpowiednim stanie wód, przepłyniemy łodzią przez podziemną rzekę. Wieczorem przyjazd do największego miasta Nowej Zelandii - Auckland i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 12
Dzień 12

Auckland: nowoczesne miasto

Po śniadaniu, wjazd na wieżę widokową Sky Tower, skąd z tarasu na 186 m rozpościera się panorama sięgająca nawet 80 km (dodatkowo płatne ok. 40 NZD/os.). Z tarasu zobaczymy na jak wąskim przesmyku położone jest miasto. Następnie przejazd do Mission Bay przez bardzo eleganckie dzielnice miasta i porty jachtowe. Dalej udamy się do Auckland Domain i zwiedzimy muzeum miejskie z bogatymi zbiorami prezentującymi związki kultury maoryskiej z pozostałymi kulturami kręgu Melanezji, sięgającymi aż po Hawaje. W muzeum prezentowane są również flora i fauna Nowej Zelandii, a także dokonania militarne żołnierzy znaku Kiwi. Przejazd na podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego na wygasłym wulkanie - góra Eden. Dzień zakończymy w historycznej dzielnicy Auckland - Devonport, skąd wrócimy do centrum miasta rejsem po zatoce. Powrót z portu do hotelu spacerem główną ulicą miasta - Queen Street. Po południu czas wolny w centrum miasta. Nocleg w hotelu w Auckland. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 13
Dzień 13

Z Auckland do natury: plaża Piha, wodospad Kitekite Falls i kolonia głuptaków

Po śniadaniu, wyjazd w okolice Auckland. Udamy się na najbardziej znaną plażę kraju - Piha, rozsławioną w filmie Jane Campion - Fortepian. Wdrapiemy się na górującą nad nią lwią skałę, a później dla odważnych chwila na relaks w dość chłodnych wodach oceanu. Następnie przejazd na spacer po okolicznym lesie do pięknego wodospadu Kitekite Falls. Po drodze zobaczymy charakterystyczne rośliny kraju - srebrne paprocie. Później udamy się do kolonii głuptaków w Muriwai i zapoznamy się z tymi pięknymi i ciekawymi ptakami, corocznie pokonującymi cieśninę Tasmana do Australii (ptaki obecne w kolonii od końca lipca do połowy marca). Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką w Dubaju. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 14

Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia świeżej żywności na terytorium Australii oraz Nowej Zelandii.
- Do Australii można wwieźć maksymalnie tylko 1 nieotwartą i 1 otwartą paczkę papierosów (łącznie do 25 sztuk); do Nowej Zelandii można wwieźć do 50 sztuk papierosów (tj. 2 nieotwarte paczki i 1 otwartą)
- Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os. Hotele nie dysponują pokojami 3-os. z 3 osobnymi łóżkami.
- Walutą obowiązującą w Australii jest dolar australijski (AUD), a w Nowej Zelandii dolar nowozelandzki (NZD)
- płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.
- Zalecamy zabranie kart płatniczych na osobiste wydatki, z powodu problemów z wymianą pieniędzy na miejscu.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania.

Zakwaterowanie

Hotele*** (11 rozpoczętych dób hotelowych) - średni standard. Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami oraz najczęściej z TV-sat. Pokoje z dostawkami (3-os.) posiadają dwa łóżka dla 3 os (brak pokoi 3-os. z 3 osobnymi łóżkami!

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotami rejsowymi z Warszawy do Australii i z Nowej Zelandii do Warszawy z międzylądowaniami: Warszawa - Melbourne (z przesiadką w Dubaju) oraz Auckland - Warszawa (z przesiadką w Dubaju), przeloty wewnętrzne na trasach: Melbourne - Canberra,  Sydney-Wellington, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autobusem (wg programu), zakwaterowanie - 11 rozpoczętych dób hotelowych zgodnie z programem, śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych, systemu Tour Guide (kwota ok. 550 USD/os. - płatne pilotowi imprezy), obiadokolacji i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, kosztów przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych, opłaty za pośrednictwo wizowe do Australii i Nowej Zelandii (doliczana podczas rezerwacji).

Antypody Express

Udostępnij
Dodaj do schowka
Antypody Express
Galeria (22)
Antypody Express
Antypody Express
Antypody Express
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Sydney - opera i most portowy • Park Narodowy Blue Mountains z Three Sisters • kiwi - oko w oko z ptakiem nielotem • Rotorua - stąd już blisko do piekła • Hobbiton - spotkanie z hobbitami • Wellington - stolica Nowej Zelandii - kraju na końcu świata • Waitomo - rozgwieżdżone niebo w jaskiniach.
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotami rejsowymi z Warszawy do Australii i z Nowej Zelandii do Warszawy z międzylądowaniami: Warszawa - Melbourne (z przesiadką w Dubaju) oraz Auckland - Warszawa (z przesiadką w Dubaju), przeloty wewnętrzne na trasach: Melbourne - Canberra,  Sydney-Wellington, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autobusem (wg programu), zakwaterowanie - 11 rozpoczętych dób hotelowych zgodnie z programem, śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych, systemu Tour Guide (kwota ok. 550 USD/os. - płatne pilotowi imprezy), obiadokolacji i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, kosztów przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych, opłaty za pośrednictwo wizowe do Australii i Nowej Zelandii (doliczana podczas rezerwacji).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę29 565
Razem
59 131 zł
Zaliczka 10% 5 910 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem