wypoczynek

Wczasy na Nowej Zelandii - co musisz wiedzieć?

  • O Nowej Zelandii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Nowej Zelandii

Nowa Zelandia

Stolica:
Wellington
Waluta:
NZD
Powierzchnia:
268 680 km2
Liczba ludności:
4 393 500

Wakacje w Nowej Zelandii

Wczasy w Nowej Zelandii – fantastyczne scenerie na wyciągnięcie ręki

Znane z ekranizacji Władcy Pierścieni, niesamowite scenerie, jakie mieliśmy okazję obserwować w Tolkienowskich podziemiach to nie efekt pracy grafików komputerowych, ale prawdziwe krajobrazy, które czekają na nas w Nowej Zelandii! Ze względu na swe położenie, ta prześliczna kraina odizolowana była przez wiele lat od świata, utrzymując kontakty jedynie z Australią. To w połączeniu z późną kolonizacją sprawiło, że zachowała tu się niespotykana gdzie indziej przyroda w swym nieskazitelnym pięknie. Dlatego też wakacje w Nowej Zelandii to przede wszystkim szansa na podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Od ośnieżonych masywów górskich, przez alpejskie łąki (w Nowej Zelandii znajdują się bowiem Alpy Południowe), krystalicznie czyste jeziora polodowcowe, gejzery czy gorące źródła, na wiecznie zielonych lasach skończywszy.

Wakacje w Nowej Zelandii – Duch Maorysów i Brytyjska kultura

Skolonizowana przez Brytyjczyków pod koniec XVIIIw. Nowa Zelandia przypomina Wielką Brytanię w zaskakująco wielu kwestiach. Nie chodzi tu tylko o kulturę czy język, którymi obecnie posługują się Nowozelandczycy. Ciekawe jest również podobieństwo geograficzne. Obie krainy leżą w podobnych szerokościach geograficznych, co wpływa na podobieństwo klimatyczne. Obie mają również niemal identyczną powierzchnię. Różnią się tylko półkulami. Leżąca na półkuli południowej Nowa Zelandia, szybko stała się ulubionym miejscem podróży wielu Anglosasów. W efekcie tego językiem urzędowym w Nowej Zelandii jest angielski (obok maoryskiego), najpopularniejsze sporty to rugby czy krykiet, a głową państwa oficjalnie jest królowa Elżbieta II. Oprócz tego do posiłków tradycyjnie podawany jest earl grey, a na polach ujrzymy wypasane masowo owce. Jeżeli lubicie angielską elegancję i sznyt, a z drugiej strony kochacie egzotykę, Nowa Zelandia stanowić będzie idealne miejsce na wczasy!

Wczasy w Nowej Zelandii – raj dla miłośników natury

Dzięki setkom przybrzeżnych wysp otaczających Nową Zelandię, kraj ten stał się bezpieczną przystanią dla wielu gatunków zwierząt, w szczególności ptaków. Zobaczymy tu na żywo papugi leśne (kaki), gołębie grzywacze czy słynne kiwi (symbol kraju). Wakacje w Nowej Zelandii to także okazja, aby z bliska przyjrzeć się delfinom, wielorybom, pingwinom czy fokom.

 

Opinie o Nowej Zelandii

Nowej Zelandii
6.0 /6

Zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń

Nowa Zelandia pełna jest różnorodności, niesamowitych miejsc, zapierających dech widoków. Ktoś kiedyś powiedział: "chcesz zobaczyć co świat ma do zaoferowania? Jedź do Nowej Zelandii- tam jest wszystko". I chyba coś w tym jest ;)
Dodał(a):
Monika, SOSNOWIEC, 02.04.2020
6.0 /6

Po prostu raj na Ziemi

Obie wyspy są piękne. Na południowej wyspie Park przy górze Cooka, Fiordy Milford, Miasto Queenstown. Północna wyspa to Hobbiton zdecydowanie i Auckland. Obie wyspy zielone, Widoki nieziemskie.
Dodał(a):
Maria Jolanta, Opole, 20.03.2020
5.0 /6

Kiwi

Objazd po kraju Kiwi aż nadto wyczerpał potrzebę zwiedzenia tego państwa. Wszystkie najważniejsze miejsca, dużo atrakcji, długi czas pobytu dały pełne odczucie tamtejszego klimatu.
Dodał(a):
Michał Kamil, Warszawa, 15.02.2020
5.0 /6

Impreza A -Z druga część Nowa Zelandia

Piękne i autentycznie zielone Wyspy / Południowa i Północna /. Urzekająca przyroda i przepiękne widoki oraz interesujące miasta Queensland i Auckland.
Dodał(a):
EUGENIUSZ, Polska, 11.02.2020
5.5 /6

Nowa Zelandia

Przepiękna. Żałuję, że nie było zwiedzania drugiej części wyspy. Wrażenie zrobiły, gejzery. przyroda. Wizyta w Hobbiton i po parkach .
Dodał(a):
uczestniczka wycieczki, 02.04.2020
6.0 /6

Soczysta zieleń krajobrazu

Piękny, zielony krajobraz nieskończonych pól i lasów srebrnej paproci. Tysiące owiec i krów na pastwiskach. Broniący swojej przyrody ludzie, jednocześnie otwarci i skłonni do pomocy. Rdzenny lud - Maorysi, kultywujący swoje tradycje, czego mieliśmy przyjemność doświadczyć. Tym razem napatrzyłam się, co nie miara z okien naszego busa :)
Dodał(a):
Kasia i Tomek, 24.11.2019
6.0 /6

Piękne miejsca...

Jak ktoś lubi ogladać świat, to trzeba zobaczyć ten kraj, z pięknym krajobrazem i gdzie żyje wielokrotnie więcej zwierząt niż ludzi:)
Dodał(a):
Zbigniew Ignacy, Łódź, 23.11.2019
6.0 /6

Zaskakująco piękna Nowa Zelandia

Nowa Zelandia chwilami przypominała mi Irlandię. I plenery, i ludzie. Również bardzo przyjazny kraj. Bardziej europejski niż Australia. Widoki zapierające dech. Rotorua i Auckland absolutne hity tej wycieczki. Zaskakująco piękne.
Dodał(a):
Wielbicielka Antypodów, 07.08.2019
5.6/6 Ocena ogólna Nowej Zelandii

Pogoda w Nowej Zelandii

Klimat Nowej Zelandii to klimat podzwrotnikowy umiarkowany. Pogoda jednak jest dość zróżnicowana i temperatura latem wynosi od 3-5°C na południu do 12°C na północy. Zimą wzrasta i w całym kraju termometry wskazują od 14 do 19°C. W zimowych miesiącach występują także opady śniegu, ale trwała pokrywa śnieżna utrzymuje się jedynie w wysokich partiach gór.

Wyjątkowe zdjęcia z Nowej Zelandii

Natura Nowej Zelandii sprawia, że jest to istny raj na Ziemi. Przedstawiamy najpiękniejsze fotografie obrazujące wyjątkowe miejsca w Nowej Zelandii. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Jezioro o wielkości miasta – Taupo, Nowa Zelandia

Znajdujące się w Nowej Zelandii jezioro Taupo należy do największego w kraju. Dlaczego warto je odwiedzić? Dowiedz się więcej na blogu r.pl.

13 ciekawostek na temat Nowej Zelandii

Gdyby zapytać kogokolwiek, czy kojarzy jakieś zabytki Nowej Zelandii, prawdopodobnie odpowiedź by nie padła. Dumą tego kraju i tym, co przyciąga turystów jest to, co oferuje nieokiełznana natura. To jednak znacznie więcej niż można się spodziewać po takiej rekomendacji. Znajdziemy tutaj zjawiska kompletnie unikatowe, rozsławione przez wielki biznes kinematograficzny.

Klimat i pogoda w Nowej Zelandii – co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Dodatnie temperatury, trwające przez okrągły rok i oceaniczny klimat podzwrotnikowy sprawiają, że Nowa Zelandia przyciąga turystów spragnionych bezpośredniego kontaktu z dziką, piękną i niemal zawsze zieloną przyrodą.