Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Wellington
Wellington

Nowa Zelandia

Region: Wellington

Waluta: NDZ

Powierzchnia: 290 km2

Liczba ludności: ‍192 800

Wellington jest stolicą i trzecim największym miastem Nowej Zelandii. Wycieczka objazdowa po tym niezwykłym kraju nie może się obyć bez wizyty w tym miejscu – choćby była organizowana na last minute. Dlaczego? Choćby z uwagi na niezwykłą atmosferę miasta i nietuzinkową zabudowę architektoniczną. W Wellington mieszają się różnorodne style budownicze z XVIII, XIX i XX wieku, tworząc niepowtarzalny koloryt. Będąc tu, koniecznie odwiedź też Basin Reserve – kultowy stadion, na którym rozgrywane są najważniejsze mecze krykieta – najpopularniejszego sportu w kraju.  Wybierz się również do pięknej Katedry św. Pawła czy jednego z licznych muzeów. I pamiętaj: to właśnie Wellington jest dziś jednym z najważniejszych ośrodków filmowych na świecie. Kto wie? Może podczas krótkiej wycieczki po

Opinie o Wellington:

5.5/6

Ocena ogólna Wellington

6.0 / 6
Przyjemne miasto

Miasto pełne kontrastów- z jednej strony nowoczesne budynki, z innej dużo zieleni. Do tego kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, np przejażdżka cable car na punkt widokowyDodał(a):
Monika, SOSNOWIEC, 2020.04.02
6.0 / 6
Stolica kraju i jej położenie

Pierwsze spotkanie z Nową Zelandią to pełne zaskoczenie: zielono, spokojnie, czysto, a sama stolica Wellington uroczo położona wśród wzgórz z których roztacza się piękna panorama miasta i pobliskiej Cieśnicy Cook'a.Dodał(a):
Adam, Wrocław, 2018.12.08
4.0 / 6
Miasto z tradycją

Piękne stare domy przeplatane z nowoczesnością. Dużo zieleni. Wrażenie zrobiło muzeum. Ptaka kiwi w rzeczywistości nie widzieliśmy, za to sztucznego tak.Dodał(a):
uczestniczka wycieczki, 2020.04.02
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem