wypoczynek

Wczasy w Victorii - co musisz wiedzieć?

  • O Victorii
  • Opinie
  • Pogoda

Victoria

Australijska Victoria to jeden z najbardziej znanych stanów kraju, położony na jego południowym wschodzie. To najbardziej zaludniony obszar kontynentu, wyróżniający się dość łagodnym klimatem. Jeśli chcesz zobaczyć choćby, jak na żywo, w naturalnym środowisku wyglądają pingwiny – Victoria to miejsce, które powinna uwzględnić Twoja wycieczka objazdowa. Wystarczy, że wyjedziesz ze stolicy stanu Melbourne i udasz się na Wyspę Philippa (oddaloną o ok. 1,5 godziny jazdy na południe), a tych niezwykłych ptaków na pewno nie zabraknie. Victoria to również piękny Park Narodowy Wilsons Promontory czy warte odwiedzenia miasta Bendigo i Ballarat, które zdobyły sławę w trakcie XIX-wiecznej gorączki złota. Z nami dotrzesz tu również na last minute.

Opinie o Victorii

Victorii
6.0 /6

Zwycięstwo

Zwiedzanie Melbourne to niesamowite przeżycie a w połączeniu z niesamowitą ilością ciekawostek daje niezapomniane przeżycia.
Dodał(a):
Michał Kamil, Warszawa, 15.02.2020
6.0/6 Ocena ogólna Victorii

Pogoda w Victorii

Pogoda w regionie Victorii jest charakterystyczna dla klimatu umiarkowanego ciepłego. Występują stosunkowo ciepłe lata, gdy temperatura sięga zwykle ok. 20°C oraz dość łagodne zimy, gdy słupek rtęci wskazuje od 3 do 7°C.
Największe opady deszczu odnotowuje się w najchłodniejszych miesiącach – grudniu, styczniu i lutym. Znacznie mniej opadów występuje natomiast w okresie pomiędzy czerwcem a sierpniem, dlatego też to najlepszy czas do zwiedzania tego regionu Australii.