Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Chorwacji samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem transferowym, następnie przejazd do malowniczego Trogiru, który jest doskonałym przykładem ciągłości miasta. Układ ulic tej wyspiarskiej osady pochodzi z czasów greckich, a późniejsi władcy upiększyli je wyjątkowymi budynkami publicznymi, mieszkalnymi i twierdzami. Zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Trogir jako jedno z najlepiej zachowanych miast romańsko-gotyckich w centralnej Europie, został wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu miasta z przewodnikiem i czasie wolnym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Krk, największej i najbardziej rozwiniętej wyspy na chorwackim wybrzeżu. Charakteryzuje się ona różnorodnością krajobrazu, od skalistych pustkowi i klifów, po zielone, kwitnące promenady, zatoki ukryte w skale i urocze, małe wioski. Odwiedzimy miasto Krk, którego historia sięga czasów plemion iliryjskich. Zobaczymy między innymi romańską katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz średniowieczny kasztel rodziny Frankopan. Zwiedzanie zakończymy spacerem pełnymi klimatu, wąskimi uliczkami miasta. Następnie przejedziemy do Vrbnika, słynącego przede wszystkim z wina, zaskakującego nawet prawdziwych koneserów, chlubą tutejszych winnic jest szczep winogron, z którego wytwarzana jest Vrbnička žlahtina. W centrum miasta znajduje się wiele winiarni, gdzie można skosztować tego szlachetnego trunku, udamy się więc do jednej z nich na degustację. Następnie przejedziemy do miejscowości Baška, słynącej z pięknej piaszczysto-żwirowej plaży i kamiennej płyty z Baški z początku XII wieku, najstarszego zabytku pisma głagolickiego w Chorwacji. Czas na kąpiele słoneczne i morskie w zachwycającej scenerii majestatycznego pasma Velebit oraz wysp Prvić i Sveti Grgur. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Zwiedzanie 16 tarasowo położonych jezior, otoczonych lasem, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Woda w jeziorach ma najróżniejsze odcienie zieleni i turkusu. Jest tak przejrzysta, że bez trudu obserwować można żyjące tu ryby. W Parku jest wiele ciekawie położonych tras i drewnianych kładek, prowadzących przez wszystkie jeziora, które umożliwiają podziwianie imponującej przyrody. Ten niezwykły raj wodospadów, ciągnący się na przestrzeni 8 km jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Poreča. Zwiedzanie: bazyliki Eufrazjana, jednej z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie, wpisanej na listę UNESCO. Ponadto barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Przejazd do Rovinja, po drodze przystanek nad Kanałem Limskim. Znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Istrii, Kanał Limski to wrzynająca się w ląd, 9 km, szmaragdowo - zielona zatoka. Jest to niezwykłe zjawisko przyrody, któremu atrakcyjności dodaje szereg żyjących tu endemicznych roślin i zwierząt. Obecnie jest to miejsce hodowli małż i ostryg, których warto skosztować w jednej z istryjskich restauracji. Zwiedzanie uroczego Rovinja - ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi katedra św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do przystani promowej, przeprawa promowa na wyspę Cres, jedną z największych i najdłuższych wysp Chorwacji. Wyspa słynie z nietkniętej przyrody, rosną tu liczne lecznicze zioła. Górzystą wyspę zamieszkuje m.in. sęp płowy, przy odrobinie szczęścia można go zobaczyć szybującego nad wzgórzami w poszukiwaniu pożywienia. Przejazd do Cresu, stolicy wyspy – zwiedzanie miasta, gdzie zobaczymy m.in. lożę miejską, renesansowy pałac Arsan, kościół św. Izydora. Dalej przejedziemy piękną trasą widokową na wyspę Lošinj, którą od Cresu oddziela wąski kanał z ruchomym mostem. Po drodze zatrzymamy się w Osorze, niegdyś antycznym mieście, przez które wiódł szlak bursztynowy. Następnie dojedziemy do miasteczka Mali Lošinj, w którym odwiedzimy muzeum Apoksjomenosa. Apoksjomenos to antyczna figura z brązu przedstawiająca atletę. To zaginiona rzeźba greckiego rzeźbiarza Lizypa, która była realizacją jego nowego kanonu wysmuklonego ciała ludzkiego. Historia chorwackiego Apoksjomenosa jest bajkowa: w 1996 roku belgijski turysta, nurkując koło wysepki Vele Orjule natknął się na dnie morskim na skorodowany antyczny posąg mężczyzny. Po wydobyciu niezwykłego znaleziska w 1999 roku i po kilku latach delikatnego czyszczenia przez specjalistów z Włoch i Chorwacji, posąg okazał się jednym z największych arcydzieł sztuki greckiej na świecie. Wspaniały Apoksjomenos wykonany jest z brązu, ma wysokość 192 cm, wstępnie datowany jest na ok. I w p.n.e., prawdopodobnie jest hellenistyczną kopią oryginału Lizypa z IV w p.n.e. Po licznych podróżach po świecie chorwacki Apoksjomenos doczekał się swojego domu, niezwykłego muzeum jednego eksponatu, które będziemy mieli okazję odwiedzić. Czas wolny w miasteczku, droga powrotna trasą widokową, przeprawa promowa, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu – dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Wyspa Hvar lub Pag. Cena wycieczek ok.40-45 euro. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do Splitu. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III - IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Wraz z rozwojem miasta dawna rezydencja cesarza wtopiła się w późniejszą zabudowę, tworząc dziś niepowtarzalne połączenie stylów architektonicznych różnych epok. Po zwiedzaniu proponujemy spacer wśród palm słynną promenadą nadmorską – Rivą. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski,
- dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/*** (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji, część noclegów w miejscowościach nadmorskich.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 147 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,50 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
Bałkany różnorodne
1 / 13

2.8/6 (5 opinii)

Bałkany różnorodne

Za osobę3 301
Razem
6 601 zł
Zaliczka 30% 1 980 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 147 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,50 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Plitwickie Jeziora – cud natury ● Rovinj, Poreč – perły Istrii • Słynne kamienne miasta - Split i Trogir ● Krk i Cres – największe wyspy Adriatyku ● Baška – cudowna plaża i tajemnicze inskrypcje ● Vrbnik – szlachetne wino žlahtina ● Apoksjomenos – wyłowione z morza arcydzieło antycznej rzeźby
Długość lotu

1 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Pilot
4.6
Program wycieczki
3.8
Transport
4.8
Wyżywienie
3.4
Zakwaterowanie
2.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Andrzej Jarosław, KSIĘŻYNO 31.07.2022

Balkany

Bardzo fajna impreza super pilot ekstra program
Pokaż więcej opinii (4)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem