Baśniowe Zamki Alp

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Lucerna – rejs po jeziorze Czterech Kantonów • kolejka zębata – po stromych ścianach na Pilatus • górskie przełęcze • Liechtenstein - miniaturowe państwo • zamek Ludwika II – Linderhof • skocznia narciarska w Garmish Partenkirchen • zamek Neuschwanstein - jak z bajki Disneya • Monachium – stolica Bawarii • Stare Miasto w Augsburgu • Wodospady Renu • Zurych - miasto bankierów • regionalna potrawa fondue • Muzeum Sztuki w Bazylei - mieście granicznym •

Terminy i ceny wycieczki 15

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Bazylei. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie R.pl/rozklady. Po przylocie (prosimy o kierowanie się na stronę francuską, gdzie znajduje się parking dla autokarów) transfer do hotelu w okolicach Miluzy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie a następnie zwiedzanie Lucerny, które rozpoczniemy od spaceru po historycznym centrum z malowniczym Mostem Kaplicznym z XIV w. i pomnikiem Umierającego Lwa, wykutym w kamieniu i przypominającym o poległych w 1792 roku podczas Rewolucji Francuskiej gwardzistach szwajcarskich. Rejs po Jeziorze Czterech Kantonów z pełnymi uroku krajobrazami górskimi. Wjazd na szczyt góry Pilatus. Najbardziej stroma kolejka zębata na świecie kursuje z Alpnachstad torami o maksymalnym nachyleniu 48 procent przez lasy, łąki i skalne ściany. Od północnej strony kolejka gondolowa i kabinowa łączy Kriens ze szczytem Pilatus Kulm. Dzięki nowej kolejce gondolowej Dragon Ride, goście prawie „wlatują” na Pilatus. Wystarczy tylko 3,5 min. by wjechać na Pilatus (2073 m n.p.m.) od środkowej stacji Fräkmüntegg (1416 m n.p.m.). Dzięki przestronnym siedzeniom, wyglądającemu jak kokpit wnętrzu i ogromnym oknom kolejka oferuje wyjątkowe widoki na Lucernę i jezioro. Nocleg w okolicach Lucerny. (Trasa ok. 70 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele**/*** i gasthofy (typowe dla regionu pensjonaty utrzymane w rustykalnym stylu) - położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami - (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Lucerna / Miluza- 2, Garmish Partenkirchen 1 – Monachium 1- Augsburg/ Memmingen 1 - Zurych - 1, Bazylea/ Miluza - 1).

Wyżywienie: śniadania kontynentalne a za dopłata obiadokolacje (6) 

Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem Warszawa - Bazylea - Warszawa, na miejscu przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide System - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (płatny na miejscu): ok. 115 CHF/os i ok. 125 EUR .; taksy turystycznej ok. 10 CHF/os i 10 EUR (płatna w hotelach na miejscu) oraz dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Imprezy fakultatywne: wycieczka do Colmar ok. 10 EUR
Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Niemczech! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon