ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Ilość dni

-

Typ wyjazdu

Odległość hotelu od lotniska

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Sezon

Udogodnienia

Narty

Dokumenty

Rodzaj hotelu

Pokoje

Tematyka

Promocje

Region Stołeczny Brukseli wakacje

Sortuj: od najniższej ceny

Znaleziono 1 ofertę

Region Stołeczny Brukseli
Region Stołeczny Brukseli

Belgia

Region: Region Stołeczny Brukseli

Waluta: EUR

Powierzchnia: 161 km2

Liczba ludności: ‍1 187 890

Choć wydawać mogłoby się, że Bruksela leży na terenie Flandrii, miasto stanowi odrębny region administracyjny Belgii. To nie tylko stolica tego kraju, ale również centrum Unii Europejskiej, więc jest absolutnym must-see podczas wakacji w Belgii lub wycieczki objazdowej po krajach Beneluksu. Co warto zobaczyć w Brukseli? Przede wszystkim Dzielnicę UE, dwa Pałace: Sprawiedliwości i Królewski oraz Atomium, czyli konstrukcję przedstawiającą atom powiększony 185 miliardów razy.
Bruksela to jednak także piękne kamienice, XVII-wieczne domy kupieckie, wyśmienita czekolada oraz urokliwa i świetnie zachowana starówka. Na brukselskim rynku warto zobaczyć Grand-Place oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis, czyli „siusiającego chłopca”. A na koniec? Koniecznie frytki belgijskie!

Opinie o Regionie Stołecznym Brukseli:

5.7/6

Ocena ogólna Region Stołeczny Brukseli

6.0 / 6
Bruksela - bogactwo i przepych

Bruksela ze swoimi "szklanymi domami" dzielnicy europejskiej, w której siedzibę ma większość instytucji unijnych oraz zabytki i budowle godne stolicy, przepych XVII-wiecznego miasta kupieckiego, piękne secesyjne kamienice, pobłyskujące złotymi dekoracjami, jeden z najbardziej urokliwych rynków w Europie czy wyjątkowy architektonicznie, urokliwy i wyjątkowy Pasaż św. Huberta, najstarsza galeria w mieście, wpisana na listę UNESCO. Miasto siusiającego chłopca i sikającej dziewczynki.Dodał(a):
Aldona, Wrocław, 2021.07.08
5.0 / 6
Region Słoneczny Brukseli

Bogata historia i architektura. Dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Wizyta w Regionie Słonecznym Brukseli pozostawia niezatarte wspomnienia.Dodał(a):
MAGDALENA, KATOWICE, 2019.10.05
6.0 / 6
Bruksela

Wspaniałe, zielone, przyjazne, bezpieczne, zaskakujące miasto, z licznymi śladami Polskości. A czekoladki pyszne ;)Dodał(a):
Bogusia, 2019.08.20
5.0 / 6
Europejskie Stolice

Interesujące i piękne miasto z bardzo dobrze zachowanymi różnego rodzaju zabytkami sakralnymi i muzealnymi.Dodał(a):
ANTONI, GARWOLIN, 2019.08.19
6.0 / 6
Zaskakująca Belgia

Zarówno mi jak i innym uczestnikom Belgia z początku nie imponowała. Przejazd z Holandii do Belgii był nieco niepokojący, gdyż wydawało się to nam dość uprzemysłowione Państwo. Od momentu przyjazdu do samego końca myślę, że byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Zdjęcia starówki impnują wszystkim moim znajomym. Nie musieliby mnie przekupywać ani czekoladą ani frytkami, żebym tam wrócił, chociaż przyjąłbym z radością :)Dodał(a):
Michał, Katowice, 2019.06.17
6.0 / 6
Bruksela - stolicą Unii Europejskiej

Sądząc po odwiedzanych miejscach i po napotkanych osobach nie jestem zdziwiony że Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej. To naprawdę najlepsza wizytówka Europy pod każdym względemDodał(a):
ROMAN, Olesno, 2018.10.15
6.0 / 6
Bruksela

Bruksela zachwyca... jest wspaniala...chcialabym tam zamieszkacDodał(a):
Renata, 2018.04.27