Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Region Stołeczny Brukseli wakacje

Region Stołeczny Brukseli
Region Stołeczny Brukseli

Belgia

Region: Region Stołeczny Brukseli

Waluta: EUR

Powierzchnia: 161 km 2

Liczba ludności: ‍1 187 890

Choć wydawać mogłoby się, że Bruksela leży na terenie Flandrii, miasto stanowi odrębny region administracyjny Belgii. To nie tylko stolica tego kraju, ale również centrum Unii Europejskiej, więc jest absolutnym must-see podczas wakacji w Belgii lub wycieczki objazdowej po krajach Beneluksu. Co warto zobaczyć w Brukseli? Przede wszystkim Dzielnicę UE, dwa Pałace: Sprawiedliwości i Królewski oraz Atomium, czyli konstrukcję przedstawiającą atom powiększony 185 miliardów razy.
Bruksela to jednak także piękne kamienice, XVII-wieczne domy kupieckie, wyśmienita czekolada oraz urokliwa i świetnie zachowana starówka. Na brukselskim rynku warto zobaczyć Grand-Place oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis, czyli „siusiającego chłopca”. A na koniec? Koniecznie frytki belgijskie!

Opinie o Regionie Stołecznym Brukseli:

5.7/6

Ocena ogólna Region Stołeczny Brukseli

6.0 / 6
Bruksela

Bruksela zachwyca... jest wspaniala...chcialabym tam zamieszkacDodał(a):
Renata, 2018.04.27
6.0 / 6
Bruksela - bogactwo i przepych

Bruksela ze swoimi "szklanymi domami" dzielnicy europejskiej, w której siedzibę ma większość instytucji unijnych oraz zabytki i budowle godne stolicy, przepych XVII-wiecznego miasta kupieckiego, piękne secesyjne kamienice, pobłyskujące złotymi dekoracjami, jeden z najbardziej urokliwych rynków w Europie czy wyjątkowy architektonicznie, urokliwy i wyjątkowy Pasaż św. Huberta, najstarsza galeria w mieście, wpisana na listę UNESCO. Miasto siusiającego chłopca i sikającej dziewczynki.Dodał(a):
Aldona, Wrocław, 2021.07.08
6.0 / 6
Zaskakująca Belgia

Zarówno mi jak i innym uczestnikom Belgia z początku nie imponowała. Przejazd z Holandii do Belgii był nieco niepokojący, gdyż wydawało się to nam dość uprzemysłowione Państwo. Od momentu przyjazdu do samego końca myślę, że byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Zdjęcia starówki impnują wszystkim moim znajomym. Nie musieliby mnie przekupywać ani czekoladą ani frytkami, żebym tam wrócił, chociaż przyjąłbym z radością :)Dodał(a):
Michał, Katowice, 2019.06.17
6.0 / 6
Bruksela - stolicą Unii Europejskiej

Sądząc po odwiedzanych miejscach i po napotkanych osobach nie jestem zdziwiony że Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej. To naprawdę najlepsza wizytówka Europy pod każdym względemDodał(a):
ROMAN, Olesno, 2018.10.15
6.0 / 6
Bruksela

Wspaniałe, zielone, przyjazne, bezpieczne, zaskakujące miasto, z licznymi śladami Polskości. A czekoladki pyszne ;)Dodał(a):
Bogusia, 2019.08.20
5.0 / 6
Europejskie Stolice

Interesujące i piękne miasto z bardzo dobrze zachowanymi różnego rodzaju zabytkami sakralnymi i muzealnymi.Dodał(a):
ANTONI, GARWOLIN, 2019.08.19
5.0 / 6
Region Słoneczny Brukseli

Bogata historia i architektura. Dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Wizyta w Regionie Słonecznym Brukseli pozostawia niezatarte wspomnienia.Dodał(a):
MAGDALENA, KATOWICE, 2019.10.05
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem