ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Birma, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Birma
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Birma wakacje

Znaleziono 2 oferty

Sortuj: od najniższej ceny
[object Object]
5.3/6  40 ocen
Objazd + wypoczynek • Tajlandia i Birma
05.12.2022 (16 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Wg programu imprezy
6.0/6  2 oceny
Objazd + wypoczynek • Kambodża, Birma, Tajlandia
12.12.2022 (16 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Wg programu imprezy
państwo kraj
flaga
Birma
Stolica: Naypyidaw
Waluta: MMK
Powierzchnia: 676,578 km 2
Liczba ludności: 51,419,420

Birma – wakacje w azjatyckiej krainie pagód

Egzotyczne wczasy w Birmie jako jedne z najpiękniejszych państw Azji

Birma to przede wszystkim kraina mniejszych i większych świątyń, pagód i klasztorów, które rozsiane są niemal na całej powierzchni graniczącego z Tajlandią państwa. Koniecznie przyjedź tu, jeżeli Twoim marzeniem są egzotyczne wakacje. Birma to naprawdę magiczna kraina, z tysiącami bajkowych budowli. Udaj się do Mingun, aby na własne oczy zobaczyć pozostałości niedokończonej 150-metrowej pagody oraz największy działający dzwon świata! Twoim must see będzie zobaczenie Mandalay ze słynną pagodą Manhamuni – to właśnie tutaj „skrywa się” posąg Buddy Manhamuni, będący największą świętością w Birmie. Wart zobaczenia jest również Shwendaw Kyaung – czyli klasztor z… drewna.

Birma – wakacje dla poszukiwaczy przygód!

Udaj się do pagody Kuthodaw, która znana jest jako „największa księga świata”. Właśnie tutaj zebranych jest aż 729 marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim! Nie ma problemu, jeżeli chcesz spędzić w tym państwie aktywne wczasy! Birma to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Chcesz oczarować znajomych zdjęciami z Azji? Odwiedź most U-Bein, będący najdłuższym mostem na świecie wybudowanym z drewna tekowego. Jeśli jakoś specjalnie nie przepadasz za zwiedzaniem świątyń, starożytne miasto Bagan musi pojawić się na Twojej liście – a już z całą pewnością podczas wschodu i zachodu słońca! Zacznij od targu Nyaung Oo, gdzie poza zakupami możesz  poobserwować tutejszych rzemieślników przy codziennej pracy. Zdecyduj się także na przejazd rowerami pomiędzy najatrakcyjniejszymi miejscami Baganu – sielskie krajobrazy średniowiecznego miasta na pewno na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Niezapomniane, aktywne wczasy w Birmie. Co jeszcze warto zobaczyć?

Pojedź koniecznie do Kakku, jednego z najbardziej magicznych miejsc w Birmie. Przespaceruj się wśród tysięcy stup, wyglądających jak las z kamienia! Następnie udaj się w okolice jeziora Inle, aby zobaczyć birmańskich rybaków i podglądnąć ich codzienne życie na jeziorze. To świetna okazja do poznania nietypowych metod uprawy pomidorów bądź produkcji… cygar. Udaj do przystani Nyaung Shwe, skąd popłynąć możesz prosto do wioski Innpawkhone – znajdują się tu warsztaty rzemieślnicze. A może Bago i dawna stolica Monów? Tu zobaczyć możesz leżącego Buddę, mierzącego aż 55 m! Koniecznie zobacz wschód słońca w słynnym sanktuarium buddyjskim na górze Kyaiktiyo – na jej wierzchołku znajduje się tzw. Złota Skała, która jest głównym celem tutejszych pielgrzymek! Szeroka panorama okolicznych gór zrobi na Tobie ogromne wrażenie. To azjatyckie państwo jest doskonałą bazą wypadową dla tych wszystkich, którzy preferują aktywne wakacje. Birma to z całą pewnością niezwykłe doświadczenie, podczas którego zobaczysz zupełnie odmienny od europejskich wyobrażeń styl życia!

Opinie o Birmie:

5.3/6
Ocena ogólna Birma
4.5 / 6
w krainie 1000 pagód

wspaniali, uśmiechnieci naturalnie a nie turystycznie ludzie żyjacy wsród tysiecy pagód. Piękne zabytki do podziwiania, a plaże do kąpieli w czystej cieplutkiej wodzieDodał(a):
Grzegorz, Warszawa, 2020.01.08
5.5 / 6
Birma - bardzo ciekawe miejsce

Birma to jeszcze mało turystyczne miejsce. Bardzo ciekawe. Oczywiście głównie buddyzm i jego zabytki oraz duchowość. Do tego wspaniałe jezioro Inle.Dodał(a):
KAZIMIERZ, LODZ, 2020.01.12
6.0 / 6
birma

<P>Bardzo mili ludzie,jak dla mnie,czyli TURYSTY super kraj</P>Dodał(a):
SŁAWOMIR, BIALA PODLASKA , 2018.04.17