Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot na Phuket: początek egzotycznej przygody

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) na Phuket.

Dzień 2

Relaks po podróży: nocleg na Phuket

Przylot na Phuket. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3

Zwiedzanie wyspy Phuket: od złotej plaży do historycznego centrum

Śniadanie w hotelu i wyjazd na półdniową wycieczkę po Phuket. Rozpoczniemy od odwiedzenia Prom Thep- malowniczego przylądka i punktu obserwacyjnego znanego z zachwycających widoków, położonego na najbardziej wysuniętym na południe wzgórzu wyspy. Przemierzając południową linię brzegową Phuket, będziemy podziwiać białe piaski, bujną tropikalną roślinność i wyjątkową atmosferę plaż Patong, Karon, Kata i Rawai. Następnie wybierzemy się do świątyni Wielkiego Buddy na najwyższym szczycie Phuket. W programie również wizyta w Wat Chalong- najpiękniejszej i najbardziej znanej świątyni na wyspie. W ciągu dnia lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd na Stare Miasto w Phuket, będące świadectwem historii wyspy, ale także hipsterskim sercem Phuket, przyciągającym w szczególności artystów i muzyków. Po zwiedzaniu powrót do hotelu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4

Niezapomniana wyprawa na Wyspy Phi Phi

Po śniadaniu jednodniowa wycieczka łodzią motorową na jedne z najpiękniejszych i najbardziej znanych tajskich wysp- Phi Phi. W programie kilka postojów na pływanie i nurkowanie z rurką oraz czas wolny na jednej z plaż. W trakcie dnia lunch z napojami i owocami. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 45 km).

Dzień 5

W kadrze z Jamesem Bondem: Park Narodowy Phang Nga i Wyspa Jamesa Bonda

Po śniadaniu odkrywanie uroków Parku Narodowego Phang Nga i Wyspy Jamesa Bonda. Zaczniemy od rejsu po jednej z najpiękniejszych zatok Tajlandii - Phang Nga. Niesamowity krajobraz zatoki tworzą liczne nieduże wysepki pokryte tropikalną roślinnością, ciekawe formacje skalne wyrastające wprost z wody, wapiennie klify oraz jaskinie. Zatrzymamy się również na wyspie Khao Phing Kan, z której roztacza się piękny widok na pobliską Koh Tapoo, znanej obecnie jako Wyspa Jamesa Bonda po tym jak kręcono na niej kilka scen do filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. W trakcie dnia lunch. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 6

Dzień z słoniami: odpowiedzialna turystyka w praktyce

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do jednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych „występów”. W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Po południu przejazd i zakwaterowanie w wybranym hotelu. Wieczorem czas wolny. (Trasa ok. 70 km, w zależności od hotelu).

Dzień 7-8

Relaks na tajlandzkiej wyspie Phuket

Czas wolny na wypoczynek na wyspie Phuket (wyżywienie - tylko śniadania). Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 9

Ostatni dzień na Phuket: plażowanie lub powrót do domu

Po śniadaniu:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko na Phuket i powrót samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski.

Dzień 10-15

Tydzień wypoczynku i możliwości na Phuket

Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - wypoczynek w hotelu (wyżywienie: śniadania). Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Do wyboru między innymi zwiedzanie regionu, lekcja gotowania, wizyta w sanktuarium słoni, wyprawa trekkingowa oraz rejs na jedną z okolicznych wysp by wypocząć na rajskiej plaży i pływać z rurką podziwiając rafę koralową.

Dzień 16

Powrót z Phuket do domu

Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - po śniadaniu transfer na lotnisko na Phuket i powrót samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjnie egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek
w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w USD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen

Zakwaterowanie

Część objezdowa

Hotele dobrej klasy, odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z WC i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Zakwaterowanie w wybranym hotelu na Phuket. Opisy poszczególnych hoteli w katalogu.


Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.


Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.


Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

COVID-19

Od 1 października 2022 r. szczepienie nie jest weryfikowane podczas wjazdu.
Test przed przyjazdem nie jest wymagany.
Brak kwarantanny. Od 1 lipca nie jest też wymagana rejestracja w systemie Thailand Pass.
Formularz lokalizacyjny wypełnia się w wersji papierowej, po przylocie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg. opisu zakwaterowania, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku, opiekę polskiego rezydenta w Tajlandii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 110 USD/os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Paszport
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Waluty
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Depozyty w hotelach
Wiele hoteli w Tajlandii pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu, lecz jest to wartość ok. 100-200 USD/pokój/pobyt. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest bardzo dużo restrykcji obejmujących przeloty czarterowe.

Nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie z Bangkoku do Warszawy lub z Bangkoku do Katowic oraz z Phuket do Warszawy lub z Phuket do Katowic jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u z tego samego miasta wylotowego i do tego samego portu docelowego w ramach tego samego sezonu (od listopada do maja).

Nie można wymieszać portu wylotowego przy wylocie Polski z portem docelowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Katowic).

Nie można wymieszać portu docelowego przy wylocie Polski z portem wylotowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Phuket do Warszawy).

Nie można wymieszać linii rejsowej przy wylocie z Polski, z linią czarterową LOT-u przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket linią rejsową Emirates i wrócić z Phuket do Warszawy czarterem LOT-u).

Można wylecieć i wrócić czarterem LOT-u do tego samego miasta w Polsce, przy wyborze tego samego portu w Tajlandii (np. można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Warszawy).

Można również przylecieć lotem czarterowym do Bangkoku lub Phuket (niezależnie od portu wylotowego) i wrócić lotem rejsowym do Polski (np. można przylecieć czarterem LOT z Katowic do Phuket i wrócić z Bangkoku do Warszawy liną rejsową Emirates). 

Phuket i rajskie plaże

4.8/6 (11 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Phuket i rajskie plaże
Galeria (11)
Phuket i rajskie plaże
Phuket i rajskie plaże
Phuket i rajskie plaże
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Tropikalne krajobrazy Phi Phi • wyspa Jamesa Bonda • sanktuarium słoni • pobyt w wybranym hotelu na Phuket lub Khao Lak
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg. opisu zakwaterowania, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku, opiekę polskiego rezydenta w Tajlandii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 110 USD/os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (44 opinie)
Best Western Phuket Ocean Resort
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
Baan Khaolak Beach Resort
Tajlandia: Khao Lak
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (15 opinii)
Nap Patong
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (2 opinie)
Deevana Patong Resort and Spa
Tajlandia: Phuket

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Best Western Phuket Ocean Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.9
Pilot
4.1
Program wycieczki
5.1
Transport
5.1
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Irena 12.02.2023
Termin pobytu: styczeń 2023

Przepięknie!!!

Bardzo dobra organizacja wyjazdu od samego lotniska po miejsce docelowe. Czuliśmy się "zaopiekowani" a tym samym bezpieczni. Hotel wybrany przez biuro na objazdówce był świetny. Busy i autokary, którymi się przemieszczaliśmy nowoczesne. Szybka łódka, którą pływaliśmy między wyspami miała fantastyczną załogę. Sam przebieg wycieczek zgodny z programem imprezy. A program ( bogaty ) pozwolił nam na zobaczenie wielu przepięknych miejsc. Biuro wybrało dla nas urokliwe miejsca , w których jedliśmy lunch ( przepyszny ) w trakcie wycieczek. Nasz pilot Pan Michał - to przeuroczy młody człowiek, który odpowiadał na każde pytane choć chciałabym aby opowiadał nam jeszcze więcej o zwiedzanych miejscach. Równie uroczy był tajski przewodnik, który nam towarzyszył- Pan Tony. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas wizyta w sanktuarium słoni . W naszej ocenie to perełka tego programu. Program imprezy zaproponowany i zorganizowany przez biuro Rainbow spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Dlatego też na kolejne wyjazdy wybierzemy sie z Rainbow.

6.0/6

Bartosz, Gniezno 14.02.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

super ogranizacja

Bardzo dobrze zorganizowany objazd wycieczkowy , plan dopracowany w każdym calu. Hotel w którym nas ulokowano także bardzo ładny z basenem i blisko plaży. Jedzenia , wody i i napokojów gazowanych pod dostatkiem. Widoki na tej wycieczce niezapomniane, a Pani przewodnik miła i pomocna.
Pokaż więcej opinii (9)

Tajlandia - Filmowy świat Rainbow

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem