Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Colombo

Zbiórka i odbiór biletów przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice/Poznań-Colombo. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Uroki Colombo: Pierwszy dzień na Sri Lance

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo-wizowa, spotkanie z pilotem. Zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Przejazd do hotelu w okolicach Negombo, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 3
Dzień 3

Spotkanie z delfinami i safari w Parku Narodowym Willpathu

Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów). Przejazd w stronę miejscowości Kalpityia. W tej części wybrzeża mamy ponad 95% szans, aby między listopadem a marcem obserwować stada delfinów liczące nawet setki osobników. To najlepsza na Sri Lance lokalizacja, aby zobaczyć te piękne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Fenomen ten będziemy oglądać podczas ok. 2-godzinnego rejsu łódkami. Przerwa na lunch, po której przejedziemy do Parku Narodowego Willpathu. Wielka Kronika Mahavamsa mówi, że to właśnie tutaj protoplasta rodu Syngalezów - Vijaya, poślubił Kuweni, co dało początek królestwu. To jeden z najstarszych lankijskich Parków Narodowych, na jego terenie znajduje się ok. 60 naturalnych jezior i zbiorników wypełnionych wodą deszczową. Podczas safari podziwiać będziemy bogatą faunę i florę tego regionu. Możemy tu spotkać wiele gatunków zwierząt; m.in. słonia, niedźwiedzia wargacza, sambara, krokodyla, bawoła, lamparta oraz wiele gatunków ptaków i gryzoni. Przejazd do Anuradhapury. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4

Zakątki Sri Lanki: od sakralnych miejsc do kolonialnej przeszłości

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia odwiedzimy najważniejszą świątynię katolicką na Sri Lance - Sanktuarium Matki Boskiej w Madhu. To miejsce tak ważne dla chrześcijaństwa, że w styczniu 2015, podczas swojej pielgrzymki na wyspę, Papież Franciszek wybrał się właśnie tam, aby odprawić nabożeństwo. Jest to miejsce pielgrzymek zarówno Tamilów, jak i Syngalezów z całej wyspy. Przejazd do Jaffny. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać niezwykle charakterystyczny dla północnych terenów wyspy zbiornik retencyjny tzw. Sanktuarium Olbrzymiego Zbiornika. Tutaj z bliska podziwiać będzie można pomysłowość i kunszt budowniczych, dzięki którym królestwo syngaleskie miało szanse się rozwinąć. Jaffna - stolica północnej prowincji, największe miasto tego regionu, znajdujące się na półwyspie o tej samej nazwie. Miasto z bogatą historią sięgającą czasów prehistorycznych, uległo też silnym wpływom kolonialnym, a współcześnie kojarzone jest z tamilską mniejszością etniczną. Północne tereny Sri Lanki, po zakończeniu konfliktu między siłami rządowymi i Tamilskim Tygrysami w 2009 r., otwierają się na świat ukazując swoje niezaprzeczalne piękno i różnorodność, stanowiące kolejne niesamowite oblicze Sri Lanki. W Jaffnie odwiedzimy fort wybudowany przez Portugalczyków w 1618 r. będący ogromną, dobrze zachowaną w swym pierwotnym kształcie budowlą. Fort był miejscem bitew zarówno w czasach kolonialnych, jak i podczas ostatniej wojny, kiedy to pozostawał przez prawie 10 lat pod kontrolą Tamilskich Tygrysów. Odwiedzimy świątynię hinduistyczną Nallur; słynną bibliotekę publiczną, lokalny targ oraz udamy się do Kandurugody – stanowiska archeologicznego, prezentującego niezwykłe antyczne skupisko dagob. Kolacja i nocleg w hotelu w Jaffnie lub okolicach. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5

Śladami historii: Słoniowa Przełęcz i Kilinochchi

Śniadanie. Przejazd w kierunku Trincomalee przez Elephant Pass – czyli Słoniową Przełęcz – przesmyk o ogromnym znaczeniu strategicznym, stanowiący tak zwaną bramę Jaffny, łączący półwysep Jaffna z resztą kraju. Podczas ostatniej wojny był świadkiem wielu starć i historycznych zdarzeń. Na obu brzegach odwiedzić można miejsca pamięci poświęcone tym wydarzeniom i ich bohaterom, szczególnie Kapralowi Gamini Kularathne i jego heroicznej postawie, którą przepłacił życiem. Ku pamięci pozostawiono również buldożer, który był wykorzystywany w walkach. Odwiedzimy Kilinochchi – niewielką miejscowość, w której znajdowała się główna kwatera Tamilskich Tygrysów. Do chwili obecnej pozostał tam dowód działań wojennych, tzw. fontanna życia – zbiornik, stanowiący rezerwuar wody dla mieszkańców Killinochchi, wysadzony w powietrze przez wycofujące się w 2009 r. oddziały LTTE. Następnie przejedziemy do Iranamadu. Miejsce doskonale wybrane przez króla Dhatusnę w V w. na zbiornik retencyjny, do tej pory spełniające swoją funkcję, wspomagany przez współczesną tamę (co ciekawe wybudowaną w kooperacji z fabryką z byłej Jugosławii). Kolacja i nocleg w Trincomalee lub okolicach. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6

Trincomalee: starożytne świątynie i marmurowe plaże Sri Lanki

Po śniadaniu zwiedzimy Trincomalee. Jest to miasto portowe na wschodnim wybrzeżu. Centrum miasta otoczone jest fortem wybudowanym przez Portugalczyków w XVII w. Wewnątrz fortu na klifie położona jest najstarsza na Sri Lance świątynia hinduistyczna Koneswaram Kovil, zwana Świątynią Tysiąca Filarów. Trinco to jedyne miejsce na Sri Lance, gdzie można podziwiać wybrzeże klifowe. Miejscowość słynie także z przepięknych plaż. Najsłynniejszą jest plaża marmurowa; woda jest tak przejrzysta, że urozmaicone dno z lotu ptaka układa wzory przypominające marmur. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Anuradhapury. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7
Dzień 7

Anuradhapura i Mihintale: kolebka buddyzmu na Sri Lance

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki. Zobaczymy tam skalną świątynię Isurumuniya z posągiem siedzącego Buddy, która słynie z pięknych rzeźb w skale; przede wszystkim z płaskorzeźby „Kochankowie”. Zobaczymy także święte drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu figowca, pod którym Budda doznał oświecenia; oraz liczne świątynie, m.in.: Wielką Stupę - Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości, dagobę Jethawanaramaya i wiharę (klasztor buddyjski) Abhayagiriya, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy też kolebkę buddyzmu na Sri Lance - Mihintale z imponującym sanktuarium na wzgórzu, z którego rozpościerają się niesamowite widoki na okolicę, a droga wiedzie tam po granitowych schodach. Schody te pokonuje się w kilku fragmentach, z których każdy prowadzi do innej świątyni. W tym dniu, jako relaks, proponujemy skorzystanie z wycieczki lokalnej - masaż ayurwedyjski (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 8
Dzień 8

Sri Lanka: od skalnej fortecy do groty Buddy

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Sigiriya. Skalna Forteca Sigiriya jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200-metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie udamy się na zwiedzanie 5-ciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Oba miejsca znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie ayurwedyjskim w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy roślin, na bazie których przyrządzana jest cała gama preparatów, stosowanych w ayurwedzie. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 9
Dzień 9

Kandy i plantacje herbaty: kulisy produkcji cejlońskiej herbaty

Śniadanie. Z całej wyspy to właśnie w Kandy najbardziej odczuć można wpływy buddyjskie. Miasto malowniczo położone jest na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance - Świątynia Zęba (UNESCO) z relikwią Zęba Buddy, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie. Odwiedzimy także Muzeum Kamieni Szlachetnych - z pokazami obróbki takich kamieni jak szafir błękitny– najcenniejszy klejnot wydobywany na wyspie. Po przerwie na lunch udamy się licznymi malowniczymi serpentynami ku wzgórzom porośniętym krzewami herbacianymi. Widok soczyście zielonych herbacianych ogrodów stanowi wizytówkę Sri Lanki. Odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie zobaczymy w jaki sposób powstaje słynna cejlońska herbata, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 10

Przejazd na zachodnie wybrzeże Sri Lanki

Po śniadaniu przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy do wybranego hotelu na część pobytową.

Dzień 11 lub 11-12

Relaks i wypoczynek na rajskim wybrzeżu Sri Lanki

Pobyt w wybranym hotelu na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 12 lub 13

Powrót do domu

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem czarterowym na trasie Colombo-Warszawa/Katowice/Poznań. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem, lub ostatniego w nocy. Sri Lanka to kraj buddyjski, w trakcie zwiedzania świątyń obowiązuje skromy stój (zakryte ramiona i kolana), świątynie zwiedza się na boso.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Masaż ayurwedyjski

Ayurweda - jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało. Cena ok. 55 USD/os.

Wioska lankijska rządzi się swoimi prawami, dni płyną tam bardzo pracowicie swoim unikatowym rytmem. Woły pracują na roli, mieszkańcy wioski pracują wraz z nimi, kobiety dodatkowo zajmują się domem i świetnie gotują. Do miasta trzeba udać się tuk tukiem. I ty możesz zakosztować lokalnych klimatów jeśli udasz się z nami do typowej lankijskiej wioski – przejdziesz się wozem zaprzęgniętym w silne woły, odwiedzisz mieszkańców w ich domu, skosztujesz lokalnych specjałów, a w drogę powrotną udasz się tuk tukiem. Niezapomniana przygoda. Cena ok. 55 USD/os.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Część objazdowa: restauracja, bar, w większości hoteli także basen i internet.

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora - (8 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę i TV.

Część pobytowa

Hotele - (2-3 rozpoczęte dobry hotelowe) - zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty „Pobyt na Sri Lance”.

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.


 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice/Poznań-Colombo-Warszawa/Katowice/Poznań z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 2 lub 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów (kwota ok. 390 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), wioska lankijska (ok. 55 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty (najlepiej trekkingowe) na piesze wycieczki i lekkie kurtki przeciwdeszczowe. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
Sri Lanka - Perły Północy
1 / 27

Sri Lanka - Perły Północy

Camelot Beach
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice/Poznań-Colombo-Warszawa/Katowice/Poznań z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 2 lub 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż, pakiet sport).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów (kwota ok. 390 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), wioska lankijska (ok. 55 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Rejs wśród delfinów • Willpathu - dzikie tereny Parku Narodowego • tajemnicza północ • tamilska Jaffna • Trincomalee i klify • Anuradhapura i Mihintale - buddyjskie ośrodki kultu • Kandy - Świątynia Zęba • plantacje herbaty • Sigiryia i niebiańskie dziewice • malowidła jaskiniowe w Dambulli
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 2 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (26 opinii)
Camelot Beach
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (28 opinii)
Club Palm Bay
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
5.9/6 (11 opinii)
Ranweli Holiday Village
Sri Lanka
Zdjęcie Hotelu
4.6/6 (5 opinii)
Suriya Luxury Resort
Sri Lanka: Zachodnia Sri Lanka

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem