ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Wróć

Inne

Dlaczego warto postawić na dobre ubezpieczenie podczas podróży?

Podróże zagraniczne, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, zawsze wymagają szeregu przygotowań, które sprawiają, że wyjazd niezależnie od celu będzie udany i przede wszystkim bezpieczny. Dlatego właśnie wykupienie dobrego ubezpieczenia podróżnego staje się istotną częścią planowania podróży. Polisa działa nie tylko jako zabezpieczenie przed ryzykiem poniesienia nieprzewidzianych wydatków medycznych, ale także zabezpiecza jej posiadacza przed innymi nagłymi wypadkami, które mogłyby zepsuć wyjazd, takimi na przykład jak zgubienie paszportu lub bagażu rejestrowanego. Oto kilka kluczowych powodów, dla których ubezpieczenie na czas podróży jest nieodzowne, jeśli chcesz się cieszyć beztroskim urlopem.
Ochrona przed nieprzewidzianymi wydatkami medycznymi

Niezależnie od tego, jak skrupulatnie zaplanujesz podróż, coś może pójść nie po Twojej myśli, a różne nieprzewidziane zdarzenia mogą popsuć cudowny wyjazd. Wypadki mają to do siebie, że wydarzają się wbrew naszej woli i w najmniej oczekiwanych momentach. Koszty związane z nagłymi zdarzeniami, takie jak choćby koszty opieki medycznej mogą być zagranicą niezwykle wysokie i mogą zrujnować Twój budżet. I właśnie w takich sytuacjach dobre ubezpieczenie podróżne jest Twoim wybawieniem. Decydując się na zakup polisy uwzględnij specyfikę wyjazdu, nieco inaczej wygląda ubezpieczenie na rodzinny wyjazd do nadmorskiego kurortu, a nieco inaczej ubezpieczenie wypadu na narty lub nurkowanie. Zawsze warto wybierać polisę z wysoką kwotą gwarantowaną, która zapewni w razie potrzeby pokrycie kosztów leczenia i pobyt w szpitalu, a także transport medyczny. Szczegóły ubezpieczenia zależą oczywiście od wielu czynników, ale jeśli skorzystasz z pomocy doświadczonego agenta ubezpieczeniowego, to na pewno na tym nie stracisz.Wsparcie w trudnych sytuacjach na nieznanym terytorium

Ubezpieczenie podróżne, które zapewnia całodobową obsługę klientów w przypadku dochodzenia roszczeń za granicą, może okazać się niezastąpionym sojusznikiem w pokonywaniu barier językowych lub innych ograniczeń. Nieważne, gdzie będziesz, z właściwą polisą masz pewność, że nie zostaniesz w trudnej sytuacji pozostawiony sam sobie. Wiesz, że będziesz mieć do pomocy wyspecjalizowany zespół, który pomoże Ci w razie jakichkolwiek problemów związanych z podróżą. Takie wsparcie ma znaczenie, zwłaszcza gdy nie mówisz w języku obcym. Naprawdę warto wykupić dodatkowe assistance, bo wsparcie informacyjne, medyczne czy komunikacyjne za granicą może okazać się wybawieniem z różnych kłopotów.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) obejmuje ochroną najcenniejsze dobra, jakimi są życie lub zdrowie człowieka i powinno stanowić część składową szerszego pakietu ubezpieczenia turystycznego. Warto pamiętać, że w razie wypadku z każdego z zawartych ubezpieczeń NNW otrzymasz niezależne świadczenia, ponieważ dopuszczalna jest tutaj kumulacja świadczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia NNW z wysoką sumą gwarantowaną, od której zależy końcowa wysokość świadczenia, będącego czego istotnym wsparciem finansowym w okresie po wypadku. Czasami nagły wypadek może wiązać się ze szkodą wyrządzoną przez nas osobie trzeciej lub jej mieniu. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie wykupiona polisa odpowiedzialności cywilnej. Pamiętaj, że najlepiej zawsze zasięgnąć rady eksperta, który doradzi jaki zakres ubezpieczenia będzie najlepszy w odniesieniu do konkretnej podróży.Ratunek w sytuacjach awaryjnych

Ubezpieczenie na podróż przydaje się nie tylko w związku z wypadkami wymagającymi medycznej pomocy. Czasami ubezpieczenie przychodzi z pomocą w sytuacji, gdy zgubisz paszport lub międzynarodowe prawo jazdy, a także gdy linie lotnicze zgubią Twój odprawiony bagaż. Oczywiście, gdy planujemy podróż rzadko myślimy o tym, że może wydarzyć się coś nieprzewidzianego, co spowoduje problemy. Prawda jest jednak taka, że takie sytuacje mogą mieć miejsce i wtedy ubezpieczenie jest jedynym ratunkiem. Jeśli myślisz, że to zbędny wydatek, to znaczy, że nigdy nie miałeś pecha i nie musiałeś dopłacać do wymarzonych wakacji, gdy coś poszło nie do końca zgodnie z planem. Bardzo prosta zasada każdego odpowiedzialnego podróżnika brzmi następująco: jeśli nie stać Cię na wykupienie dobrej polisy, nie stać Cię na wyjazd.Poniższe podsumowanie powodów, dla których warto zawczasu wykupić polisę powinno pomóc Ci w podjęciu właściwej decyzji. Ubezpieczenie podróżne zapewnia:

• ochronę w razie kradzieży lub utraty przedmiotów osobistych,

• ochronę zdrowia i życia,

• pokrycie niekiedy bardzo wysokich kosztów pomocy medycznej w razie choroby lub odniesieniem obrażeń,

• pokrycie kosztów transportu medycznego,

• święty spokój podczas urlopu.

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku

Wakacje w listopadzie. Dokąd wybrać się na wypoczynek?

W Rainbow otwieramy sezon egzotyczny właśnie w listopadzie. Startujemy z ofertą Dreamlinerową już od początku miesiąca! Udowodnimy Ci, że jesienny wyjazd może być równie fascynujący, co sierpniowy urlop. Spraw sobie wakacje w listopadzie i sprawdź, dokąd możesz się wybrać! Podpowiemy Ci, gdzie w listopadzie jest najcieplej i w których regionach utrzymuje się temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dowiesz się też, w których krajach jest wtedy przyjemnie i ciepło, a warunki są idealne do wypoczywania i zwiedzania. Wakacje all inclusive a może last minute? W listopadzie nie brakuje atrakcyjnych ofert, a zalety wyboru urlopu jesienią, o których w dalszej części artykułu, mówią same za siebie.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Krecie. Kiedy warto polecieć na grecką wyspę?

Greckie wyspy to zawsze dobry wybór na urlop. Nie inaczej jest oczywiście z największą z nich, czyli Kretą. Na tych, którzy zdecydują się tu przyjechać, czeka całe mnóstwo rozmaitych atrakcji – kamieniste i piaszczyste plaże, malownicze górskie krajobrazy, bogata w owoce morza kuchnia grecka, urokliwe miasteczka oraz wysokiej klasy zabytki. Jest to więc idealne miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i dla amatorów aktywnego wypoczynku. Przeczytaj, jakiej na Krecie pogody możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku oraz zaplanuj swoje wymarzone wakacje w kolebce europejskiej cywilizacji, której historia zaczęła się 4 tys. lat przed narodzinami kultury minojskiej!
krajobraz-kierunku

Wyspa Phu Quoc - pogoda i klimat. Kiedy polecieć do Wietnamu?

Wietnam to jeden z bardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej, stanowiący niesamowitą mieszankę azjatyckiej kultury, tropikalnego klimatu i fenomenalnej, znanej na całym świecie kuchni wietnamskiej, której nikomu nie trzeba chyba rekomendować. To fantastyczny kraj zarówno do zwiedzania, jak i do wypoczynku. W tym drugim przypadku, najpopularniejsza staje się ostatnio Phu Quoc, tropikalna wyspa znajdująca się w południowej części kraju, w Zatoce Tajlandzkiej, u zbiegu lądowych granic Wietnamu i Kambodży. Zanim polecisz na wyspę Phu Quoc, pogoda oraz tamtejszy klimat powinny Cię zainteresować. Dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się do południowego Wietnamu.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Korfu

Korfu jest największą wyspą Archipelagu Jońskiego, rozciągającego się u północno-zachodnich rubieży Grecji właściwej. Wciśnięta pomiędzy Półwysep Apeniński a Bałkany leży niemal dokładnie w miejscu, gdzie stykają się wody mórz Adriatyckiego i Jońskiego. Dla turystów to niemal idealna wyspa, gdzie bogactwo historycznej spuścizny sąsiaduje z malowniczą przyrodą i urokliwymi plażami, a mało uczęszczane drogi oraz szlaki we wnętrzu wyspy Korfu doskonale nadają się na wycieczki piesze czy też rowerowe. Są tu duże, tętniące życiem kurorty, ale też małe i zaciszne miejscowości sprzyjające turystyce rodzinnej. Turyście tak naprawdę pozostaje tylko dopasować odpowiednie miejsce do swoich potrzeb! Zobacz jakiej pogody oraz temperatury na Korfu możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku i zaplanuj swoje wymarzone wakacje!