Inne

Pomagamy spełniać marzenia - dzieci z Fundacji Happy Kids na wakacjach z Rainbow

Z myślą o wsparciu edukacji dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i spełnieniu ich marzeń o zagranicznych wakacjach, Rainbow ufundował nagrodę główną w zorganizowanym przez Fundację konkursie „Ekstra Klasa Domów”. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie był tygodniowy wyjazd na Cypr dla wszystkich podopiecznych zwycięskiego Domu wraz z ich opiekunami.
W ramach konkursu podopieczni wszystkich Rodzinnych Domów Dziecka w ciągu całego roku szkolnego zbierali punkty w różnych kategoriach w tym za wyniki w nauce, organizację pracy, własną inicjatywę czy kreatywność. Zwycięskim Domem został Rodzinny Dom Dziecka Happy Kids w Wałbrzychu.

Dzieci ze zwycięskiego Domu wraz ze swoimi opiekunami, pojechali we wrześniu na wymarzone zagraniczne wakacje na Cypr. Dla większości dzieci był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Podczas tygodniowego pobytu było miejsce na odpoczynek, słoneczne kąpiele, zabawy, zwiedzanie a przede wszystkim była to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Zgodnie z otrzymanymi po wyjeździe relacjami, wszyscy wrócili z wyjazdu wypoczęci i zachwyceni.„ Takie wspólne wyjazdy są bardzo potrzebne zarówno dzieciom jak ich opiekunom a trwający przez cały rok szkolny konkurs pełni dodatkową rolę motywującą" – komentuje Aleksander Karasiński, prezes Fundacji Happy Kids.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Rainbow i liczymy, że dzięki ich dalszemu wsparciu będziemy mogli spełniać kolejne marzenia docierając do jak największej liczby dzieci i ich rodzin.” - dodaje.Wszyscy wrócili zachwyceni! Dla większości dzieci to był pierwszy taki wyjazd.

Kilka cytatów na jego temat:

Wakacje na Cyprze były mile spędzonym tygodniem . Dużo odpoczęliśmy ,a najważniejsze -spędziliśmy wspólnie czas .Pokoje w hotelu były ładnie urządzone ,a do tego mieliśmy przepiękne widoki z balkonu. Ludzie w hotelu zawsze byli pomocni i próbowali się z nami dogadać ,mimo ,że ciężko z naszym angielskim:) - Angelika

Wakacje na Cyprze były jednymi z moich najfajniejszych wakacji. Spędziłam je miło i z kotami :) - Klaudia

Cały dzień pływałam i bawiłam się w syrenki! To były super wakacje! - Natalka

Piłem dużo gorącej czekolady i zjeżdżałem na ślizgawkach do basenu. Cały czas byliśmy razem i graliśmy w karty. To był fajny urlop. - Gracjan

W ramach dotychczasowej współpracy z Happy Kids, Rainbow m.in. sfinansował odnowienie Happy Busów, zapewnił cykl szkoleń dla animatorów i wolontariuszy Fundacji czy przeprowadził zbiórki rzeczowe dla dzieci. W maju 2019 wszystkie Mamy, na co dzień opiekujące się podopiecznymi Fundacji, mogły dzięki pomocy Rainbow pojechać na tygodniowy wypoczynek na Kretę.

Happy Kids od 16 lat otacza opieką osierocone maluchy oraz dzieci, które nie mogą się wychowywać w domach biologicznych rodziców. Tworzy dla nich Rodzinne Domy Dziecka - jest ich już 14, planowane jest otwarcie dwóch kolejnych. Pomaga także ubogim i chorym (w tym na nowotwory) dzieciom z terenów wiejskich. Więcej o Fundacji na stronie https://www.happykids.org.pl/

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku
Pogoda, klimat i temperatury na Maderze Madera to jedna z najpiękniejszych wysp Oceanu Atlantyckiego, która ze względu na swoją bogatą szatę roślinną nazywana jest często pływającym ogrodem. Znajdziemy tu naturalne lasy wawrzynowe, paprocie drzewiaste, kwitnące na pomarańczowo drzewa tulipanowca, różne gatunki storczyków, wielobarwne hortensje, liczne lilie i fiołki. Symbolem wyspy jest jednak strelicja królewska, zwana potocznie rajskim ptakiem, którą można tu spotkać dosłownie na każdym kroku. Dodatkowym atutem wyspy jest przyjemna temperatura panująca tu przez cały rok – zimą, na poziomie morza, temperatury rzadko kiedy spadają poniżej 20°C a latem, tylko sporadycznie przekraczają 25 stopni w cieniu. Z tego powodu Maderę określa się często krainą wiecznej wiosny. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się podczas wczasów na Maderze w poszczególnych miesiącach i kiedy najlepiej wybrać się tam na wakacje.
krajobraz-kierunku
Kwarantanna po powrocie do Polski z zagranicy. Ile trwa, jak jej uniknąć i ile kosztuje test po powrocie? Rezerwując wczasy na pewno zastanawiasz się, czy każdy powrót z wakacji oznacza kwarantannę. Jak uniknąć 7 dni siedzenia w domu po powrocie z zagranicy? Czy przed powrotem do Polski trzeba zrobić test i ile on kosztuje? Czy można zrobić go na lotnisku w Polsce? Co zmienia się w przepisach dotyczących podróży w strefie Schengen i poza nią? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższych artykule.
krajobraz-kierunku
Pogoda, temperatury i klimat w Egipcie. Kiedy jechać na wczasy? Kilka tysięcy lat historii Egiptu oraz fakt, że to najludniejszy kraj muzułmański i jeden z największych w całej Afryce, sprawiają, że dosłownie na każdym kroku można się tu spotkać z czymś ciekawym i nietuzinkowym. Czeka tu na nas wiele interesujących zabytków, przepiękna, często jeszcze dziewicza i bardzo zróżnicowana przyroda (od pustyni po rafy koralowe), niskie ceny, wspaniałe wypoczynkowe miejscowości i słynni ze swojej gościnności mieszkańcy. Do tego wszystkiego piękna słoneczna pogoda, i to w dodatku w okresie, kiedy w Europie jest zimno i pada! Zobacz, kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Egiptu i jakiej pogody można się tam spodziewać w poszczególnych miesiącach.
krajobraz-kierunku
Pogoda i średnie temperatury w Hurghadzie Jeszcze do niedawna Hurghada była niewielką osadą rybacką, dziś to cieszący się ogromną popularnością egipski kurort z wieloma hotelami o zróżnicowanym standardzie, barami, dyskotekami i restauracjami. Miasto kusi przybyszów pięknymi plażami, słoneczną pogodą, szmaragdowym ciepłym morzem i piękną rafą koralową. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – rodziny znakomite parki wodne i inne atrakcje dla dzieci, miłośnicy sportów wodnych okazje do kitesurfingu i windsurfingu, a osoby chcące poczuć lokalny klimat targ w dzielnicy El Dahar. Hurghada jest też znakomitym punktem wypadowym do zwiedzania najważniejszych zabytków Egiptu– można udać się stąd na wycieczkę do Luksoru i do Kairu. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się podczas wczasów w Hurghadzie w poszczególnych miesiącach roku i kiedy najlepiej wybrać się tam na wakacje.