ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Wróć

Inne

Pomagamy spełniać marzenia - dzieci z Fundacji Happy Kids na wakacjach z Rainbow

Z myślą o wsparciu edukacji dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i spełnieniu ich marzeń o zagranicznych wakacjach, Rainbow ufundował nagrodę główną w zorganizowanym przez Fundację konkursie „Ekstra Klasa Domów”. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie był tygodniowy wyjazd na Cypr dla wszystkich podopiecznych zwycięskiego Domu wraz z ich opiekunami.
W ramach konkursu podopieczni wszystkich Rodzinnych Domów Dziecka w ciągu całego roku szkolnego zbierali punkty w różnych kategoriach w tym za wyniki w nauce, organizację pracy, własną inicjatywę czy kreatywność. Zwycięskim Domem został Rodzinny Dom Dziecka Happy Kids w Wałbrzychu.

Dzieci ze zwycięskiego Domu wraz ze swoimi opiekunami, pojechali we wrześniu na wymarzone zagraniczne wakacje na Cypr. Dla większości dzieci był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Podczas tygodniowego pobytu było miejsce na odpoczynek, słoneczne kąpiele, zabawy, zwiedzanie a przede wszystkim była to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Zgodnie z otrzymanymi po wyjeździe relacjami, wszyscy wrócili z wyjazdu wypoczęci i zachwyceni.„ Takie wspólne wyjazdy są bardzo potrzebne zarówno dzieciom jak ich opiekunom a trwający przez cały rok szkolny konkurs pełni dodatkową rolę motywującą" – komentuje Aleksander Karasiński, prezes Fundacji Happy Kids.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Rainbow i liczymy, że dzięki ich dalszemu wsparciu będziemy mogli spełniać kolejne marzenia docierając do jak największej liczby dzieci i ich rodzin.” - dodaje.Wszyscy wrócili zachwyceni! Dla większości dzieci to był pierwszy taki wyjazd.

Kilka cytatów na jego temat:

Wakacje na Cyprze były mile spędzonym tygodniem . Dużo odpoczęliśmy ,a najważniejsze -spędziliśmy wspólnie czas .Pokoje w hotelu były ładnie urządzone ,a do tego mieliśmy przepiękne widoki z balkonu. Ludzie w hotelu zawsze byli pomocni i próbowali się z nami dogadać ,mimo ,że ciężko z naszym angielskim:) - Angelika

Wakacje na Cyprze były jednymi z moich najfajniejszych wakacji. Spędziłam je miło i z kotami :) - Klaudia

Cały dzień pływałam i bawiłam się w syrenki! To były super wakacje! - Natalka

Piłem dużo gorącej czekolady i zjeżdżałem na ślizgawkach do basenu. Cały czas byliśmy razem i graliśmy w karty. To był fajny urlop. - Gracjan

W ramach dotychczasowej współpracy z Happy Kids, Rainbow m.in. sfinansował odnowienie Happy Busów, zapewnił cykl szkoleń dla animatorów i wolontariuszy Fundacji czy przeprowadził zbiórki rzeczowe dla dzieci. W maju 2019 wszystkie Mamy, na co dzień opiekujące się podopiecznymi Fundacji, mogły dzięki pomocy Rainbow pojechać na tygodniowy wypoczynek na Kretę.

Happy Kids od 16 lat otacza opieką osierocone maluchy oraz dzieci, które nie mogą się wychowywać w domach biologicznych rodziców. Tworzy dla nich Rodzinne Domy Dziecka - jest ich już 14, planowane jest otwarcie dwóch kolejnych. Pomaga także ubogim i chorym (w tym na nowotwory) dzieciom z terenów wiejskich. Więcej o Fundacji na stronie https://www.happykids.org.pl/

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku

Wakacje w listopadzie. Dokąd wybrać się na wypoczynek?

W Rainbow otwieramy sezon egzotyczny właśnie w listopadzie. Startujemy z ofertą Dreamlinerową już od początku miesiąca! Udowodnimy Ci, że jesienny wyjazd może być równie fascynujący, co sierpniowy urlop. Spraw sobie wakacje w listopadzie i sprawdź, dokąd możesz się wybrać! Podpowiemy Ci, gdzie w listopadzie jest najcieplej i w których regionach utrzymuje się temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dowiesz się też, w których krajach jest wtedy przyjemnie i ciepło, a warunki są idealne do wypoczywania i zwiedzania. Wakacje all inclusive a może last minute? W listopadzie nie brakuje atrakcyjnych ofert, a zalety wyboru urlopu jesienią, o których w dalszej części artykułu, mówią same za siebie.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Krecie. Kiedy warto polecieć na grecką wyspę?

Greckie wyspy to zawsze dobry wybór na urlop. Nie inaczej jest oczywiście z największą z nich, czyli Kretą. Na tych, którzy zdecydują się tu przyjechać, czeka całe mnóstwo rozmaitych atrakcji – kamieniste i piaszczyste plaże, malownicze górskie krajobrazy, bogata w owoce morza kuchnia grecka, urokliwe miasteczka oraz wysokiej klasy zabytki. Jest to więc idealne miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i dla amatorów aktywnego wypoczynku. Przeczytaj, jakiej na Krecie pogody możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku oraz zaplanuj swoje wymarzone wakacje w kolebce europejskiej cywilizacji, której historia zaczęła się 4 tys. lat przed narodzinami kultury minojskiej!
krajobraz-kierunku

Wyspa Phu Quoc - pogoda i klimat. Kiedy polecieć do Wietnamu?

Wietnam to jeden z bardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej, stanowiący niesamowitą mieszankę azjatyckiej kultury, tropikalnego klimatu i fenomenalnej, znanej na całym świecie kuchni wietnamskiej, której nikomu nie trzeba chyba rekomendować. To fantastyczny kraj zarówno do zwiedzania, jak i do wypoczynku. W tym drugim przypadku, najpopularniejsza staje się ostatnio Phu Quoc, tropikalna wyspa znajdująca się w południowej części kraju, w Zatoce Tajlandzkiej, u zbiegu lądowych granic Wietnamu i Kambodży. Zanim polecisz na wyspę Phu Quoc, pogoda oraz tamtejszy klimat powinny Cię zainteresować. Dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się do południowego Wietnamu.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Korfu

Korfu jest największą wyspą Archipelagu Jońskiego, rozciągającego się u północno-zachodnich rubieży Grecji właściwej. Wciśnięta pomiędzy Półwysep Apeniński a Bałkany leży niemal dokładnie w miejscu, gdzie stykają się wody mórz Adriatyckiego i Jońskiego. Dla turystów to niemal idealna wyspa, gdzie bogactwo historycznej spuścizny sąsiaduje z malowniczą przyrodą i urokliwymi plażami, a mało uczęszczane drogi oraz szlaki we wnętrzu wyspy Korfu doskonale nadają się na wycieczki piesze czy też rowerowe. Są tu duże, tętniące życiem kurorty, ale też małe i zaciszne miejscowości sprzyjające turystyce rodzinnej. Turyście tak naprawdę pozostaje tylko dopasować odpowiednie miejsce do swoich potrzeb! Zobacz jakiej pogody oraz temperatury na Korfu możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku i zaplanuj swoje wymarzone wakacje!