< WSTECZ
R.pl > Blog > Inne > Pomagamy spełniać marzenia - dzieci z Fundacji Happy Kids na wakacjach z Rainbow

Pomagamy spełniać marzenia - dzieci z Fundacji Happy Kids na wakacjach z Rainbow

Skrócony opis

Z myślą o wsparciu edukacji dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i spełnieniu ich marzeń o zagranicznych wakacjach, Rainbow ufundował nagrodę główną w zorganizowanym przez Fundację konkursie „Ekstra Klasa Domów”. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie był tygodniowy wyjazd na Cypr dla wszystkich podopiecznych zwycięskiego Domu wraz z ich opiekunami.

Sekcja 1

W ramach konkursu podopieczni wszystkich Rodzinnych Domów Dziecka w ciągu całego roku szkolnego zbierali punkty w różnych kategoriach w tym za wyniki w nauce, organizację pracy, własną inicjatywę czy kreatywność. Zwycięskim Domem został Rodzinny Dom Dziecka Happy Kids w Wałbrzychu.

Dzieci ze zwycięskiego Domu wraz ze swoimi opiekunami, pojechali we wrześniu na wymarzone zagraniczne wakacje na Cypr. Dla większości dzieci był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Podczas tygodniowego pobytu było miejsce na odpoczynek, słoneczne kąpiele, zabawy, zwiedzanie a przede wszystkim była to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Zgodnie z otrzymanymi po wyjeździe relacjami, wszyscy wrócili z wyjazdu wypoczęci i zachwyceni.„ Takie wspólne wyjazdy są bardzo potrzebne zarówno dzieciom jak ich opiekunom a trwający przez cały rok szkolny konkurs pełni dodatkową rolę motywującą" – komentuje Aleksander Karasiński, prezes Fundacji Happy Kids.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Rainbow i liczymy, że dzięki ich dalszemu wsparciu będziemy mogli spełniać kolejne marzenia docierając do jak największej liczby dzieci i ich rodzin.” - dodaje.Wszyscy wrócili zachwyceni! Dla większości dzieci to był pierwszy taki wyjazd.

Kilka cytatów na jego temat:

Wakacje na Cyprze były mile spędzonym tygodniem . Dużo odpoczęliśmy ,a najważniejsze -spędziliśmy wspólnie czas .Pokoje w hotelu były ładnie urządzone ,a do tego mieliśmy przepiękne widoki z balkonu. Ludzie w hotelu zawsze byli pomocni i próbowali się z nami dogadać ,mimo ,że ciężko z naszym angielskim:) - Angelika

Wakacje na Cyprze były jednymi z moich najfajniejszych wakacji. Spędziłam je miło i z kotami :) - Klaudia

Cały dzień pływałam i bawiłam się w syrenki! To były super wakacje! - Natalka

Piłem dużo gorącej czekolady i zjeżdżałem na ślizgawkach do basenu. Cały czas byliśmy razem i graliśmy w karty. To był fajny urlop. - Gracjan

W ramach dotychczasowej współpracy z Happy Kids, Rainbow m.in. sfinansował odnowienie Happy Busów, zapewnił cykl szkoleń dla animatorów i wolontariuszy Fundacji czy przeprowadził zbiórki rzeczowe dla dzieci. W maju 2019 wszystkie Mamy, na co dzień opiekujące się podopiecznymi Fundacji, mogły dzięki pomocy Rainbow pojechać na tygodniowy wypoczynek na Kretę.

Happy Kids od 16 lat otacza opieką osierocone maluchy oraz dzieci, które nie mogą się wychowywać w domach biologicznych rodziców. Tworzy dla nich Rodzinne Domy Dziecka - jest ich już 14, planowane jest otwarcie dwóch kolejnych. Pomaga także ubogim i chorym (w tym na nowotwory) dzieciom z terenów wiejskich. Więcej o Fundacji na stronie https://www.happykids.org.pl/

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 5.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Zobacz inne wpisy