Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Dubaju. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu).

Dzień 2

Po śniadaniu skierujemy się ku starym częściom miasta, gdzie przespacerujemy się po pieczołowicie odrestaurowanej dzielnicy Al Fahidi. Wąskimi uliczkami dojdziemy do Muzeum Kawy (możliwość spróbowania parzonej lokalnym sposobem kawy arabskiej), fragmentów murów miejskich oraz odwiedzimy jeden z tradycyjnych domów. Przejdziemy także wzdłuż dubajskiej zatoki do przystani łódek abra, którymi przeprawimy się na przeciwległy brzeg, oglądając miasto od strony wody. Tym samym znajdziemy się na słynnych dubajskich targach ze złotem i przyprawami. Następnie przejedziemy do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy w niej największe centrum handlowe świata, Dubai Mall, gdzie przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami, następnie wjedziemy na taras widokowy najwyższego budynku świata, Burdż Chalify. Po południu czas wolny; dla chętnych proponujemy półdniową wycieczkę na pustynne safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła). W ramach safari m.in.: przejazd samochodami po wydmach, przejażdżka wielbłądem, tatuaże z henny, pokaz tańca brzucha, kolacja z daniami z grilla. Koszt ok. 80 USD/os. Wieczorem powrót do hotelu w Dubaju lub okolicy na nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, położonej na wyspach stolicy ZEA. Zwiedzimy obowiązkowy punkt każdej wizyty w tym mieście - arcydzieło islamskiej architektury, lśniący bielą marmurów i mieniący się kolorami kamieni szlachetnych Wielki Meczet Szejka Zajeda. Następnie dojedziemy do przyprawiającego o zawrót głowy, pełnego przepychu pałacu prezydenckiego Qasr Al Watan, będącego odzwierciedleniem emirackiego blichtru i jednocześnie hołdem dla arabskiego dziedzictwa. Po zwiedzaniu przejedziemy promenadą Corniche, mijając wzorowo prowadzone ogrody i spektakularne wieżowce stojące w miejscu, gdzie jeszcze pół wieku temu ludność zamieszkiwała w namiotach. Odwiedzimy słynny targ z daktylami i zatrzymamy się przy słynnym Louvre Abu Dhabi, największym muzeum na Półwyspie Arabskim, którego bryła zachwyca śmiałymi rozwiązaniami i lekkością konstrukcji. Następnie powrót do hotelu w Dubaju na obiadokolację (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 300 km).
Uwaga: Qasr al Watan jest oficjalnym pałacem Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oznacza to, że czasami z powodów niezależnych od Biura może być niedostępny dla zwiedzających. W tej sytuacji oferujemy zwiedzanie innego obiektu. Po powrocie do Dubaju możliwość podziwiania miasta ze spektakularnego tarasu jednego z dubajskich hoteli-wysokościowców, dopełniona wybornym drinkiem. Biorący udział w tym fakultecie muszą mieć ukończone 21 lat.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie nowych części Dubaju. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo ok. 30 USD/os.).Kolejno przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000 morskich zwierząt. Przejedziemy kolejką magnetyczną Monorail, z której wyraźnie widać założenie Palmy i jej zabudowę. Podczas przerwy w Nakheel Mall możliwość fakultatywnego wyjazdu na punkt widokowy „The View” skąd doskonale widać wyspę plamę oraz pobliską dzielnicę wysokościowców – Marinę (koszt ok. 45 USD). Odwiedzimy również kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją, skąd można sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab.. Następnie przejedziemy do pobliskiego centrum handlowego Mall of the Emirates, w którym znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski, a na koniec odwiedzimy ogrody Dubai Miracle Gardens (czynne sezonowo, zwykle od przełomu listopada i grudnia). W przypadku zamknięcia ogrodu kwiatowego przejedziemy do innej atrakcji przyrodniczej – rezerwatu Ras Al. Khor będącego ostoją dzikiego ptactwa min. czapli i flamingów, a także z pięknym widokiem na wysokościowce Dubaju. Powrót do hotelu na nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km). Wieczorem (dla chętnych, cena ok. 120 USD/os.) proponujemy spektakl „La Perle” - połączenie gry światła i wody - budzącej podziw scenografii (z ruchomą sceną) oraz nadzwyczajnymi umiejętnościami kaskaderów, akrobatów i aktorów. Przedstawienie przenosi nas w krainę wodospadów, które płyną kilka metrów od miejsc na widowni, a także w tętniące życiem miasto będące tłem do imponującego występu motocyklowych kaskaderów w ogromnej metalowej perle. Całość oprawiona doskonale dobraną muzyką co gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Kataru na lotnisko w Doha. Po przylocie udamy się do miejscowości Al-Wakra. Niegdyś ważne na mapie Kataru miasto portowe, później zupełnie ustąpiło pierwszeństwa stołecznej Dosze, dziś znów odzyskuje blask i staje się popularnym miejscem podmiejskich wypadów. Odwiedzimy lokalny port, do którego raz po raz przypływają kutry z egzotycznymi rybami. Spacer promenadą. Następnie przejazd na zwiedzanie umocnionych wież Barzan, typowych dla regionu fortów, w których mieszkali lokalni mieszkańcy, a które także służyły jako przystanki dla kupców arabskich przemierzających Półwysep Arabski. Powrót do hotelu na odpoczynek i nocleg. Opcjonalnie obiadokolacja . (Trasa ok. 150km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Państwa Katar, Dohy - udamy się do Muzeum Sztuki Islamu znajdującego się przy bulwarze Corniche. Muzeum prezentuje sztukę inspirowaną Islamem oraz dokonania naukowe z różnych części świata znaku półksiężyca. Następnie przejazd Promenadą, zwaną Corniche, z widokiem na zatokę oraz West Bay. Po drodze miniemy symbol miasta - Pomnik Perły oraz urzędy emira. W dzielnicy West Bay przejedziemy obok nowych ikon Dohy - wysokościowca Tornado i Doha Tower. Dojedziemy do Katary w której przespacerujemy się obok wież gołębich, licznych galerii i sal wystawienniczych do położonego nad brzegiem Zatoki Amfiteatru. Przejdziemy do największego i najważniejszego w Katarze meczetu al-Wahab (zwiedzanie z zewnątrz), mijając po drodze słynne korty tenisowe, na których rozgrywany jest turniej Qatar Total Open. Przejedziemy do dzielnicy Aspire, w której będziemy mieli czas na obiad (dodatkowo płatny) w centrum handlowym Villagio. W pobliżu Villagio znajduje się charakterystyczny wieżowiec The Torch oraz budowany na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 r. Khalifa International Stadium i tor wyścigów konnych, czy rozległy Aspire Park. Następnie przejazd do starego centrum miasta, na souk Waqif i zwiedzanie: kwartał sokolniczy, stajnie koni arabów, wąskie przejścia pełne sklepów z przyprawami i słodyczami, zamek Kut oraz główna ulica souku z licznymi sklepami i kawiarniami. Powrót do hotelu, czas wolny; nocleg. Opcjonalnie obiadokolacja (Trasa ok. 150 km)

Dzień 7

Wypoczynek w hotelu, czas wolny oraz możliwość skorzystania z opcjonalnych wycieczek fakultatywnych, np. pustynne safari, nocleg na pustyni itp. (pełna oferta dostępna u pilota na miejscu); obiadokolacje (opcjonalnie)

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko w Doha. Wylot do Polski (możliwe przesiadki).

Uwagi do programu

- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2009 r. (tzw. kolorowe)
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 5 USD).
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet.
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 10.03-08.04.2024 ) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy wejściu do Meczetu Szejka Zayeda w Abu Dhabi obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetu nie wolno mieć widocznych tatuaży a także oznak przynależności religijnej innej niż islam. Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju a jedynie zakup za kwotę ok. 20-30 USD. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso, można w skarpetach

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja, sejf oraz najczęściej basen.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje 2 os (możliwe dostawki) wszystkie hotele wyposażone są w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.

Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny Dubaj - Doha, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 280 USD/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie); taksy turystycznej w Dubaju (ok. 20 USD/pokój/objazd - płatne w hotelach) oraz innych wydatków osobistych.

Możliwosć dopłaty do 4 obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.

Bogactwa Zatoki Perskiej - Katar, Dubaj, Abu Dabi

6.0/6 (1 opinia)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Bogactwa Zatoki Perskiej - Katar, Dubaj, Abu Dabi
Galeria (17)
Bogactwa Zatoki Perskiej - Katar, Dubaj, Abu Dabi
Bogactwa Zatoki Perskiej - Katar, Dubaj, Abu Dabi
Bogactwa Zatoki Perskiej - Katar, Dubaj, Abu Dabi
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Dubaj - największe i najdroższe budowle świata • Abu Zabi - stolica Emiratów i największy meczet i pałac prezydencki • orientalne souki pełne złota • Doha – perła Kataru ● Panorama West Bay i stadiony Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 ● Al-Wakra - wspomnienie dawnego Kataru ● Muzeum Sztuki Islamskiej ● orientalny souq Waqif ●
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny Dubaj - Doha, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 280 USD/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie); taksy turystycznej w Dubaju (ok. 20 USD/pokój/objazd - płatne w hotelach) oraz innych wydatków osobistych.

Możliwosć dopłaty do 4 obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę5 873
Razem
11 746 zł
Zaliczka 30% 3 520 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.0
Pilot
6.0
Program wycieczki
6.0
Transport
6.0
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Anna Kraków 30.04.2014

Katar-Dubaj-Abu Dhabi - tęczowe wrażenia

Wycieczka Katar-Dubaj-Abu Dhabi To był wyjazd bombowy, Więc recenzja ta zasługuje na rym wyjątkowy. Przez wszystkie siedem dni tęcza wrażeń świeciła, Na kolor rainbow’owy! To półcieniem tradycji Kataru, To skrzącym blichtrem Dubaju, Albo pomarańczowym słońcem zatoki Abu Dhabi. Pierwsze zaskoczenie już na lotnisku nas spotkało, Gdy nie czarterem, a rejsowym Qatar Airlines Na miejsce się bardzo luksusowo leciało. Wszelkich obaw, że hotel gdzieś pod miastem znajdziemy, W kilka minut równym spacerowi do centrum Doha się pozbędziemy. Tam policjanci na koniu w arafatkach dostojnie pilnują, Turystów i mieszkańców, co klimatyczne targi-souki i shisha cafe Tak chętnie i gwarnie szturmują. Potem szybki lot do Dubaju, Ciągle wraz z Qatar Airlines, któremu nie szczędziło się „wow-u”. Hotel z imponującym widokiem na miasto, Bliskością stacji luksusowego metra zachęcał do wypraw, aby przekonać się, że na piasku nie powstaje tylko dziecięce ciasto. Dubaj jest fantastic-plastic, jest wysokością i kreatywnością „naj”, A szejk dba o to, by każdy obywatel wszystko co trzeba miał. Drink w siedmiogwiazdkowym hotelu-żaglu Burj al Arab smakuje wyśmienicie, Jednak wiele więcej jest takich momentów, co zbudują wspomnienia na całe życie. Na przykład jazda rozpędzoną taxi na drinka pod palmami, Co konkurują wysokością z rozświetlonymi, różnokształtnymi wieżowcami. Albo safari wyprawa po pustynnym stepie, Gdzie i stare wielbłądy, i nowe jeepy nas wiozły jak po innej planecie. Tam dawka adrenaliny szybko wzrastała, Ale mimo to, nasza wycieczka z rewelacyjnym pilotem Marcelim na czele, Bezpiecznie i radośnie się w każdej chwili miewała. Na koniec szybki wypad do Abu Dhabi emiratu, Sprawdzić, skąd na pustyni tyle wody i kwiatu. I tak szybciej niż nam się wydawało, na skraju wycieczki naszej tęczy czas się było znaleźć, Przypomnieć sobie to, co było, i na niecodziennych fotografiach, Ten odmienny, choć z jednej, bogatej Zatoki Perskiej, niezapomniany klimat odnaleźć!
Pokaż wszystkie opinie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem