Przyroda i przygoda

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Wycieczka samolotem
Słoneczne Rio de Janeiro • bajeczne Lencoish Maranheses - wydmy z lagunami • płytki azulejos i architektura kolonialna w Sao Luis • Salvador - pierwsza stolica Brazylii

Terminy i ceny wycieczki 13

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro z przesiadką w jednym z portów europejskich. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Przylot do Rio de Janeiro. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Rio de Janeiro. Przystanek na lunch. Następnie skierujemy się ku „czerwonej plaży” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar, skąd po raz kolejny zauroczymy się tym miastem. Pão de Açúcar i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego na Rio de Janeiro. Po drodze przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, który do dziś posiada światowy rekord frekwencji, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie, na którym rozegrały się ważne mecze Mistrzostw Świata 2014. Następny udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, dostawki na zapytanie.
Wizy
Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (przez jeden z europejskich portów lotniczych), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Rio de Janeiro- Sao Luis - Salvador - Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje albo lunch albo lunch box (napoje do posiłków dodatkowo płatne), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 170 USD (w tym napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Brazylii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon