ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rozwiń

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Amazonia
Amazonia

Brazylia

Region: Amazonia

Waluta: BRL

Liczba ludności: ‍0

Wczasy w Amazonii

Wakacje w tropikach – wczasy w Amazonii

Kojarząca się przede wszystkim z lasami tropikalnymi, Amazonia to nie tylko ogromna puszcza, stanowiąca „zielone płuca Ziemi”. Wczasy tutaj to okazja, aby odkryć dziewicze niemal tereny z ogromną ilością egzotycznej flory i fauny, a także poznać życie kultur indiańskich, żyjących na co dzień w niewielkich osadach, w których czas jakby się zatrzymał. To także szansa, aby zwiedzić Manaus, metropolię skupiającą niemal 2 miliony ludzi, nazywaną często „Paryżem Tropików”, z pozoru nijak nie pasującą do otaczającej ją przyrody. Drugim dużym ośrodkiem miejskim Amazonii jest położony u delty rzeki port w Belem. Jest to też stolica stanu Para, słynącego z niezwykłych walorów przyrodniczych.

Egzotyczna przygoda – wakacje w Amazonii

Wczasy w Amazonii to niesamowita przygoda, podczas której będzie mogli znaleźć się w sercu amazońskiej dżungli. Podziwiana z pokładu łodzi, urzeka majestatem przyrody, pełnej rozmaitej roślinności, czystego powietrza i rozbrzmiewającego wokół śpiewu ptaków. Nocleg w indiańskiej chacie może być również wspomnieniem, które na długo pozostanie w pamięci. Zwiedzać Amazonię można jednak nie tylko szlakami wodnymi. Do jednych z popularniejszych atrakcji należy trekking. Różnorodne trasy prowadzą przez gęsty lasy, parki narodowe czy szlaki górskie.

Wczasy w Amazonii – co jeszcze warto zobaczyć?

Wakacje w Amazonii to nie tylko amazońska puszcza, Manaus czy Belem. To również okazja, aby wypocząć na plaży, np. w Ponta Negra oraz Tupe. Obydwie z plaż słyną również z możliwości uprawiania sportów wodnych. To także okazja, aby wybrać się do innych regionów Brazylii – np. do największego stanu Mato Grosso czy jednego z najbardziej zaludnionych – Minas Gerais. To tu znajduje się stolica państwa – Brasilia. Dobrym pomysłem jest również wycieczka na zachód, do pobliskiej Kolumbii czy Peru. Starożytne dziedzictwo Inków czeka na wasze odkrycie!

Opinie o Amazonii:

4.8/6

Ocena ogólna Amazonia

6.0 / 6
Bezmiar wód

Amazonia to przede wszystki potężna rzeka, która nadaje kształt całemu regionowi. Ona sama z dopływami i bocznymi ramionami tworzy wodny świat, który wnika daleko od brzegu. Nie ma wyraźnej granicy między wodą a lądem.Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, Czechy, 2019.02.05
3.0 / 6
Dzika Amazonia - nie tak znowu dzika ....

Wydawało mi się że bardziej mnie zauroczy. Może to wina pilota brazylijskiego Szamira. Nic nie pokazywał nie potrafił nawet na czas załatwić transportu. Okłamywał pilotkę i wg. miał wszystko w nosie. Totalnie nie odpowiedzialny .Dodał(a):
, 2017.12.19
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem