Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado (pol: Garbus, 710 m n.p.m.), gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Ze szczytu wzgórza Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Rio de Janeiro. Następnie skierujemy się ku „czerwonej plaży” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Głowa Cukru i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego na Rio de Janeiro. Na lunch będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się z systemem jej podawania tzw. Rodízio de carne. (trasa ok. 50 km). Nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Po drodze przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie, na którym rozegrały się ważne mecze Mistrzostw Świata 2014. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie karnawałowym i koncertów tylko z okien autobusu). Dojedziemy również na bulwar Olimpijski, gdzie będziemy mogli podziwiać na wolnym powietrzu jeden z największych graffiti na świecie i wybudowane na Olimpiadę nowoczesne Muzeum Jutra, autorstwa Santiago Calatravy. Powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie i zakup pamiątek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Rio de Janeiro (Trasa ok. 50 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Manaus, stolicy stanu Amazonas (możliwa przesiadka). Manaus jest największym miastem Amazonii, również największym portem dla statków oceanicznych, który znajduje się 1500 km od oceanu oraz wycinkiem cywilizacji w sercu dżungli, z historią sięgającą końca XVII wieku. Swój złoty okres miasto przeżywało na przełomie XIX i XX wieku, kiedy wzrosło zapotrzebowanie na kauczuk wywołane rozwojem motoryzacji. W środku dżungli zaczęto budować pałace i okazałe rezydencje, otwierać kasyna, a w domach światło elektryczne świeciło wcześniej, niż w Londynie. Kiedy z dżungli Amazońskiej wykradziono nasiona kauczukowca i możliwym było uprawienie tego surowca w innych częściach świata, rozwój miasta został zahamowany. Obecnie Manaus, nazywany „Metropolią Brazylijskiej Północy”, jest czwartym, najbardziej rozwiniętym miastem Brazylii, strefą wolnego handlu, oraz głównym miejscem, z którego rozpoczyna się odkrywanie lasu deszczowego. Przejedziemy nabrzeżnymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej; neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku na fali boomu kauczukowego, która, jako miejsce reprezentacyjne, zyskała przepiękny wystrój. Transfer łódkami do Ecopark Jungle Lodge. Będziemy mieli okazję płynąć rzeką Rio Negro, która w połączeniu z rzeką Solimoes, tworzy brazylijską Amazonkę – największą rzekę świata, zaliczaną do Siedmiu Cudów Świata w kategorii “przyroda”. Zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny. Ecopark Jungle Lodge jest ukryty w kameralnym zakątku dżungli, ok 40 minut łódką od Manaus. Oferuje zakwaterowanie w przytulnych bungalowach otoczonych tropikalną roślinnością. Czas wolny na odpoczynek w jednym z naturalnych basenów, na prywatnej plaży lub w hamakach. Wieczorem wyprawa łódkami w poszukiwaniu kajmanów. W świetle reflektora zauważyć można świecące tuż nad wodą punkty – oczy gadów. Powrót do lodge i kolacja. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 5

Dzień 5

Przed śniadaniem trekking w głąb tropikalnego lasu na spotkanie budzącej się dzikiej przyrody. Będą nam towarzyszyć odgłosy ptaków, owadów i małp. Po śniadaniu wizyta u caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków, którzy żyli głównie z pozyskiwania kauczuku. Poznamy proces uprawy manioku i wytwarzania z niego różnych rodzajów mąki i pikantnej przyprawy do potraw, oraz najbardziej tradycyjny sposób w jaki wytwarzano kauczuk w Amazonii. Powrót do lodge, obiad. Po obiedzie zmierzymy się z jedną z najbardziej znanych ryb, które występują w amazonce i jej dorzeczach, piranią. Każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich umiejętności przy połowie. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) - safari z występującymi jedynie w Amazonii różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 180 USD/os.) Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne ssaki występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi. Będziemy mogli zobaczyć ich karmienie. Przepływać będziemy przez tzw. spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie, jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Odwiedzimy również Indian amazońskich w ich wiosce, którzy pokażą nam swoje zwyczaje. W trakcie wycieczki w zależności od poziomu rzeki zobaczymy rośliny wodne nazywane roślinami „Królowej Wiktorii”. Okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3 m, mają łodygi osiągające długość do 7 – 8 m, a także może zawitają do nas małpy. Po obiedzie w pływającej restauracji udamy się do hodowli największej słodkowodnej ryby łuskowatej – arapaimy, gdzie będziemy mogli wypróbować swoich sił podczas jej karmienia. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy leniwca czy anakondę. Powrót na nocleg w lodge. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu powrót do Manaus, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguazú (z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu. W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.). Lunch lub obiadokolacja w zależności od rozkładu lotów. Nocleg. (Trasa ok 100 km)

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mający ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazú po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych jako opcja, wodne safari - przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 110 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwa przesiadka). Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 10

Dzień 10

Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: lot helikopterem ok 250-300 USD/os. za 30 min, favela ok 55 USD/os. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow).

Dzień 12

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego oraz lekkiego płaszcza przeciwdeszczowego na spacer po Iguaçu.

Szczepienia i zdrowie
Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jest zalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele/lodge o standardzie *** (9 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (9 rozpoczętnych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 255 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu

4.6/6 (19 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu
Galeria (14)
Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu
Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu
Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (9 rozpoczętnych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 255 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
3.6
Pilot
4.6
Program wycieczki
4.6
Transport
4.9
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marzanna Zawiasa 20.12.2018

Nieokiełznana przyroda...

Byliśmy na wycieczce "Nieokiełznana przyroda...." od 11-11 do 23-11 2018, grupa 15-osobowa, idealna. Organizacja wycieczki bardzo dobra, chociaż mam uwagi do postępowania biura, nie warto kupować wycieczek na first minute bo to ściema, nie ma żadnych korzyści a nawet straty dla klienta. Wpłaca się kasę kilka miesięcy wcześniej, biuro nia obraca i klient ma wielkie NIC. Ale wracając do samej wycieczki, program zrealizowany w 100%, bardzo ciekawa, choć czuje się nidosyt, Amazonia powala choć jest tylko liźnięta. Rewelacyjna obsługa wycieczki. Na uwagę zasługuje chyba jedna z najlepszych przewodniczek jaka się nam do tej pory trafiła MONIKA - skarb dla biura, Jest świetnie zorientowana w realiach Brazylii, zna się na swojej robocie, błyszczy wiadomościami, pomocna, miła THE BEST. Przewodnicy lokalni też bez zarzutu. Program zrealizowany w 100%, trasa z przelowtami wewnętrznymi zgrana co do minuty ( to zasługa Moniki i przew. lokalnych). Hotel fajne i pyszna jedzenie. Warto pojechać

6.0/6

Bogna, 06.02.2018
Termin pobytu: styczeń 2018

Fantastyczna przygoda

wycieczka super. O organizacji nie można powiedzieć złego słowa. Pilot fantastyczny potrafiący wszystko załatwić. Bez portugalskiego ani rusz
Pokaż więcej opinii (17)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem