WAKACJE W Paraty

06.04.2019 (sobota)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
12 399 zł
za os. / 12 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Ciekawi wakacji w Paraty?

Paraty:

Państwo:
Brazylia
Waluta:
BRL
Chcesz się przekonać, na czym polega magia architektury kolonialnej? Odkryj ją w brazylijskim Paraty! To niesamowite miasteczko położone o 3,5 godziny drogi na południe od Rio de Janeiro, wpisane na listę UNESCO. Położone na szlaku między Rio de Janeiro a Sao Paulo Paraty szczyt rozwoju przeżyło w XVIII wieku, kiedy po sąsiedzku otwarto kopalnię złota. Ale dziś zachwyca przede wszystkim niesamowitą atmosferą. Paraty to brukowane, wąskie uliczki, z których każda skrywa inne skarby. Wycieczka objazdowa do Brazylii, nawet ta na last minute, nie może się obyć bez choć krótkiego pobytu w tym niezwykłym miejscu. Odkryj, czym zachwyca Ameryka Południowa właśnie tutaj!

Zobacz również oferty w innych regionach Paraty: Amazonia, Rio de Janeiro oraz informacje o Paraty.

Opinie o Paraty

Niestety, nikt jeszcze nie ocenił tego regionu

4.5/6 Ocena ogólna o Paraty

Pogoda w Paraty

W regionie Paraty panuje klimat równikowy, w którym temperatury są podobne właściwie przez cały rok. W najchłodniejszym lipcu oscylują zwykle na poziomie ok. 23°C, a najcieplejszym styczniu wzrastają średnio do 28°C. Słupek rtęci często jednak wzrasta do ponad 30°C. Paraty to region, w którym występują także bardzo częste i obfite opady deszczu. Najwyższe z nich przypadają zwykle na grudzień, styczeń i luty.

Rozmowa z Tonym Kososkim, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” (Wydawnictwo Muza, 2016).

Tony Kososki przed rozpoczęciem wyprawy głowę miał nabitą stereotypami. Postrzegał Brazylię z jednej strony jako stolice piłki nożnej, samby i radosnego karnawału, a z drugiej kraj faveli i handlarzy narkotyków. Dopiero podróż pozwoliła mu rozprawić się z tymi obiegowymi opiniami. Okazało się, że favele nie są wcale oazą przestępców i wszelkiej patologii - wbrew temu, co próbują wmówić przeciętnemu Europejczykowi twórcy kina rozrywkowego. Kiedy Tony Kososki postanowił sprawdzić to na własnej skórze i okazało się, że "zła favela była zwykłym miejscem, gdzie żyją zwyczajni ludzie" - wspomina Kososki. To była największa bomba do rozbrojenia. Poza tym ten kraj zachwycił go gościnnością, piękną przyrodą i niezwykłymi miastami.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.