Wczasy w Paraty - co musisz wiedzieć?

  • O Paraty
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Paraty

Paraty

Stolica:
Brazylia
Waluta:
BRL
Powierzchnia:
929 km2
Liczba ludności:
37 575

Chcesz się przekonać, na czym polega magia architektury kolonialnej? Odkryj ją w brazylijskim Paraty! To niesamowite miasteczko położone o 3,5 godziny drogi na południe od Rio de Janeiro, wpisane na listę UNESCO. Położone na szlaku między Rio de Janeiro a Sao Paulo Paraty szczyt rozwoju przeżyło w XVIII wieku, kiedy po sąsiedzku otwarto kopalnię złota. Ale dziś zachwyca przede wszystkim niesamowitą atmosferą. Paraty to brukowane, wąskie uliczki, z których każda skrywa inne skarby. Wycieczka objazdowa do Brazylii, nawet ta na last minute, nie może się obyć bez choć krótkiego pobytu w tym niezwykłym miejscu. Odkryj, czym zachwyca Ameryka Południowa właśnie tutaj!

Opinie o Paraty

Paraty
4.0 /6

Kolonialne, bajkowe Paraty

Paraty to bajka. Cudowna, kolonialna zabudowa. Odnosi się wrażenie, jakby czas stanąl tu w miejscu. To miejscowośc, którą chce się kontemplować, w której turysta może czuć się dobrze...jest spokojnie, sielsko, anielsko. 

Dodał(a):
Rafał Maza (youtube: TravelfanPL), 01.04.2019
4.5 /6

Piekne Paraty

same miasta mało ciekawe
Dodał(a):
Anonim, 17.12.2017
4.3/6 Ocena ogólna Paraty

Pogoda w Paraty

W regionie Paraty panuje klimat równikowy, w którym temperatury są podobne właściwie przez cały rok. W najchłodniejszym lipcu oscylują zwykle na poziomie ok. 23°C, a najcieplejszym styczniu wzrastają średnio do 28°C. Słupek rtęci często jednak wzrasta do ponad 30°C. Paraty to region, w którym występują także bardzo częste i obfite opady deszczu. Najwyższe z nich przypadają zwykle na grudzień, styczeń i luty.

Rozmowa z Tonym Kososkim, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” (Wydawnictwo Muza, 2016).

Brazylia to kraj często postrzegany przez stereotypy. Zobacz, jak to niezwykłe państwo potrafi zaskakiwać, czytając naszą rozmowę z podróżnikiem, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę”, Tonym Kososkim.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon