Budapeszt - w rytmie czardasza

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Budapeszt - bogata historia •Wzgórze Gellerta i piękna panorama miasta • rejs statkiem - malownicze pejzaże • „uczta dla ciała” - gorące kąpiele termalne • region winny Tokaj - doskonałe wina i regionalna kuchnia • park konny • Czarda i węgierski folklor

Terminy i ceny wycieczki 10

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Budapesztu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Przylot na lotnisko w Budapeszcie i przejazd do miasta na zwiedzanie stolicy Węgier, najpiękniej położonego miasta nad Dunajem. Rozpoczniemy od przejścia uliczkami wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawnej siedziby władców węgierskich. Następnie spacer starówką „budańską” do Kościoła NMP, potocznie nazywanego kościołem Macieja, który był miejscem koronacji i ślubów królewskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do parku konnego Lazarów. Zobaczymy jedyny w swoim rodzaju pokaz konny oraz spróbujemy lokalnej kuchni w regionalnej restauracji/czardzie. Po drodze zajrzymy do Godollo, gdzie zobaczymy lubianą przez austriacką cesarzową i węgierską królową Sisi, jej rezydencję wraz z ogrodami (dodatkowo płatne ok.49 EUR/os). Następnie przejazd do hotelu w okolicy Budapesztu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2

Po śniadaniu proponujemy Państwu „ucztę dla ciała” i wizytę w jednym z budapesztańskich uzdrowisk. Pobyt tu zapewni nam odrobinę relaksu i więcej sił witalnych (wstęp płatny w zależności od wybranej opcji ok. 5000 HUF/os). Po południu natomiast „uczta dla ducha” - przejazd do Esztergom, który jest kolebką katolicyzmu na Węgrzech. Zajrzymy tu między innymi do Bazyliki, zbudowanej na ruinach średniowiecznego kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha i pokluczymy po urokliwych uliczkach miasta. Następnie przejedziemy do Wyszehradu, dawnej stolicy Węgier, gdzie w niecodziennej scenerii zakola Dunaju, zwiedzimy średniowieczną cytadelę ulokowaną na wzgórzu. Czas wolny. Tego dnia możliwość skosztowania obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji (koszt ok. 32 EUR/os). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok.150 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Budapesztu). Pokoje: 1- i 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV. Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj: restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu. Kategoria lokalna : ***
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania – ok. 115 EUR/os (płatne na miejscu): opera w Budapeszcie, usługi przewodników lokalnych, TOUR GUIDE SYSTEM, taksy turystycznej ok. 6 EUR/os (płatna w hotelu na miejscu). Dodatkowo (dla chętnych): program konny wraz z obiadokolacją i rezydencją Sisi w Godollo – ok. 49 EUR/os, wizyta w czardzie z kolacją i programem – ok. 36 EUR/os, rejs statkiem - ok. 16 EUR/os, obiadokolacja ok. 32 EUR/os, baseny termalne w Budapeszcie ok. 5000 HUF/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Inne Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Węgrzech! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon