Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Cartageny: początek przygody

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Cartageny. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Wyspy Różańcowe: karaibski raj dla odkrywców

Śniadanie, dzień wolny na odpoczynek, lub całodniowa wycieczka na Wyspy Różańcowe (dodatkowo płatna ok 145 USD/os). Islas del Rosario to przepiękne, niewielkie wyspy rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Piękne, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność, mnóstwo tropikalnej fauny: bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach, egzotyczne koniki morskie, delfiny, żółwie, kraby. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Rdzennymi mieszkańcami wysp byli Indianie Karibe, później wraz z przybyciem konkwistadorów często pojawiali się również piraci. Istnieje wiele legend na ten temat, np. historia zatopionego galeonu San Jose. Podczas wycieczki odwiedzimy wyspę Majagua, gdzie zjemy lokalny lunch. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Od plantacji kawy do historycznej Santa Marty

Po wczesnym śniadaniu (lub breakfast box na drogę) przejazd do miejscowości Minca, położonej niedaleko Santa Marty. Minca, ukryta wśród gór Sierra Nevada w Kolumbii, to urokliwa wieś, która przyciąga turystów swoim spokojem i bliskością dzikiej przyrody. Dodatkowo, atmosfera tej malowniczej miejscowości jest wypełniona aromatami kolumbijskiej kawy, a plantacje w okolicy umożliwiają turystom uczestnictwo w degustacjach i poznawanie procesu produkcji tego aromatycznego napoju. Wizyta na jednej z plantacji kawy, następnie przejazd do Santa Marty, która jest jedną z pierwszych hiszpańskich osad w Kolumbii (założonej w 1525 roku). Obecnie, Santa Marta to najstarsze zachowane miasto kolumbijskie oraz drugie najstarsze w Ameryce Południowej. Przejazd do nadmorskiego miasteczka Palomino, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok 350 km)

Dzień 4

Przygoda w Parku Narodowym Tayrona: trekking przez dżunglę i relaks na rajskiej plaży

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Tayrona. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Kolumbii. To miejsce, gdzie góry Sierra Nevada de Santa Marta schodzą do Morza Karaibskiego. Prawdziwa dżungla, lasy palm kokosowych i kilometry nietkniętych przez cywilizację białych plaż, a wśród nich okrzyknięta przez National Geographic jedna z najpiękniejszych plaż na świecie. Do dziś mieszkają tam indianie m.in. Kogi i Arhuaco. Po parku można się poruszać wyłącznie pieszo lub jeździć konno. Wyruszymy na niezapomniany trekking przez tajemniczą, tropikalną dżunglę, kierując się w stronę rajskiego Arecife i urokliwego Canaveral. Podczas tej ekscytującej przygody będziemy mieli okazję nawiązać bezpośredni kontakt z dziewiczą przyrodą. Na trasie spotkamy rdzennych Indian, od których zakupić można świeże kokosy czy świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy. Cała trasa obejmuje pieszą wędrówkę o długości około 13-14 kilometrów. Po trekkingu czas na relaks na pięknej plaży przez około 2,5 godziny. W tym czasie będzie możliwość zjedzenia obiadu (dodatkowo płatny). Powrót do Palomino, kolacja i nocleg. (Trasa ok 100 km)

* Trzy razy w roku władze Kolumbii w porozumieniu z lokalną ludnością Kogui decydują o zamknięciu Parku Tyrona na okres dwóch tygodni. Decyzja ta ma na celu przywrócenie równowagi środowiskowej w Parku, a także tłumaczona jest tłem kulturowym. Pilot na miejscu zaproponuje inne atrakcje (w roku 2024 Park Tyrona bedzie zamknięty w pierwszej połowie lutego, pierwszej połowie czerwca i drugiej połowie października).

Dzień 5

Spotkanie z kulturą Indian Kogi i relaks w Palomino

Po śniadaniu wizyta w jednej z rdzennych wiosek indiańskich (np. Tungueka czy Seviaka). Wioski takie złożone są z okrągłych domów zbudowanych z kamienia, błota i liści palmowych. Zamieszkują je Indianie Kogi, którzy są potomkami kultury Tayrona, powstałej przed czasami hiszpańskiego podboju. Kogi opierają swój styl życia na wierze w „Alunę” lub „Wielką Matkę”, postać twórcy, która ich zdaniem jest siłą stojącą za naturą. Kogi rozumieją Ziemię jako żywą istotę i postrzegają ludzkość jako jej „dzieci”. Powrót do hotelu i czas wolny. Palomino, malowniczo położone na północnym wybrzeżu Kolumbii, to nadmorska miejscowość, która przyciąga turystów swoją dziką przyrodą. Znana ze swoich szerokich, złocistych plaż, Palomino stało się popularnym miejscem dla miłośników surfingu oraz osób poszukujących relaksu w otoczeniu dziewiczej natury. Dla chętnych (za dodatkową opłatą 85 USD/os) ekscytująca wycieczka na tubing (spływ na dużych, pompowanych dętkach). Rzeka Palomino, która płynie przez miasto, oferuje unikalne doświadczenia tubingowe, podczas których można delektować się urokami tropikalnej przyrody podczas spływu w dół rzeki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok 40 km)

Dzień 6

Od trekkingu po wodospady do historycznej Cartageny

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótki trekking do wodospadów Quebrada Valencia. Aby dostać się do wodospadów należy wybrać się na spacer po Parku Narodowym Sierra Nevada de Santa Marta (ok 35-40 min w jedną stronę). Zachęcamy do orzeźwiającej kąpieli pod wodospadami. Sierra Nevada de Santa Marta to jedno z najwyższych pasm przybrzeżnych na świecie, z dwoma szczytami o wysokości 5775 metrów (szczyty Cristobal Colon i Simon Bolivar). Ze względu na różnorodność ekosystemów, wzniesienia topograficzne, wyjątkowe piękno oraz bogactwo historyczne i kulturowe miejsce to stanowi wyjątkowy obszar warty odwiedzenia i został uznany przez UNESCO za Rezerwat Biosfery w 1979 roku. Następnie przejazd do Cartageny, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok 300 km)

Dzień 7

Koloryt i historia Cartagena de Indias

Po śniadaniu czas wolny. Cartagena de Indias (lista UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego. W Cartagenie, Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Płd., co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. El Centro i San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, muzea, parki, urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Kolacja i nocleg w hotelu. Po kolacji proponujemy Chiva rumbera – wycieczkę fakultatywną specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach muzyki poznamy klimat tego pięknego i niezwykłego miasta (dodatkowo płatne ok. 55 USD/os).

Dzień 8

Koniec zwiedzania, początek wypoczynku

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cartagenie dla wracających do Polski. Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień wypoczynku – transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Powrót do domu

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele lub pousady/hacjendy *** w kategoriai lokalnej - wygodne.

Pokoje: funkcjonalne 2 - osobowe, wszystkie wyposażone w łazienki z WC oraz często TV i telefon.

UWAGA: Pokoje 3 - osobowe tylko w konfiguracji: łóżko małżenskie plus łóżko pojedyncze.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Obowiązek uzupełnienia formularza „Check-Mig” nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem, a najpóźniej na godzinę przed odprawą poprzez stronę https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en/DatosViaje. Powyższy formularz należy również wypełnić przed powrotem do Polski.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych (przykładowe zakwaterowanie w Palomino Tiki Hut Hostel), wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 160 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Pogoda i przygoda

Udostępnij
Dodaj do schowka
Pogoda i przygoda
Galeria (26)
Pogoda i przygoda
Pogoda i przygoda
Pogoda i przygoda
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Kolonialna Cartagena de Indias • karaibskie Wyspy Różańcowe • dżungla w Parku Tayrona • Santa Marta - najstarsze kolonialne miasto Kolumbii • wodospady i tubing - spływ na dętkach • Indianie • wypoczynek nad Morzem Karaibskim
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych (przykładowe zakwaterowanie w Palomino Tiki Hut Hostel), wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 160 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
Cartagena Plaza
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Las Americas - Casa de Playa
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Estelar Playa Manzanillo
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Caribe By Faranda Grand Hotel
Kolumbia: Cartagena

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 744
Razem
17 489 zł
Zaliczka 10% 1 740 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem