Cesarze i święci

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wiedeń starożytna Vindobona•starówka i pełne przepychu ulice Graben i Kohlmarkt• Wiedeń nocą•Wzgórze Kahlenberg•Wenecja- miasto św Marka•rejs gondolami•Riwiera Adriatycka - relaks, plaża, odpoczynek•Bolonia – najstarszy uniwersytet•Siena – Św. Katarzyna i Palio•San Gimgniano - średniowieczny Manhattan•Rzym – antyczny i barokowy•Watykan- siedziba Papieża i wizyta przy grobie św. Jana Pawła II•Florencja - stolica renesansu.

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Popołudniem przyjazd do Wiednia, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych ulicą Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg (z zewnątrz). Podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana (z zewnątrz), słynną z kolorowych dachówek. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 25 EUR). Następnie Wiedeń nocą - objazd autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Zobaczymy tu pięknie oświetlone budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w ok. Wiednia. (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 350 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce- Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta  kolorowa i niesymetryczna kamienica jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych lunch w dzielnicy winiarzy Grinzing (płatny dodatkowo ok. 25 EUR). Następnie przejazd przez Austrię w kierunku Udine. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 550 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele **/ *** klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg w ok. Wiednia (1) nocleg tranzytowy na terenie Włoch/ok. Udine (1), Ravenna/Milano Marittima/Lido si Savio/Lido di Classe/Lido di Dante/Punta Marina/Cesenatico (2), ok. Fiano romano (2), Chianciano Terme(1), Montecatini Terme (1).
Do dyspozycji gości
Recepcja, restauracja lub bar.
Pokoje
skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną w Wenecji), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych oraz degustacji. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 185 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 11 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Brak oceny. Bądź pierwszy!

Wycieczki w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.