Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu (bez przesiadki).

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - historyczne centrum miasta. Kolacja, a następnie wizyta w Teatrze Lee Garden na przedstawieniu tradycyjnej pekińskiej opery (nie są wymagane stroje wieczorowe). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Pekinie.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu. Zaczniemy od cesarskiego Letniego Pałacu. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Pekinu, w programie: Świątynia Niebios, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego.  (UWAGA! Ze względu na lokalne restrykcje, w wybranych terminach zwiedzanie Zakazanego Miasta odbywa się wyłącznie z zewnątrz, bez wchodzenia na teren kompleksu.) Na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku). Wieczorem przejazd szybkim pociągiem do Xian (ok. 4 godz). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie miasta: Pagoda Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, starożytne mury miejskie oraz Wielki Meczet - budowla, która w niesamowity sposób łączy ze sobą islam i tradycję chińską. Powrót do htelu. Wieczorem przedstawienie folklorystyczne „Dynastia Tang” połączone z kolacją.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu kontynuujemy odwiedzanie atrakcji Xian. Zobaczymy muzeum Terakotowej Armii - zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym - których historia sięga I w. p.n.e.. Po zakończeniu zwiedzania lunch i przejazd do Luoyang. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Longmen Shiku (Grot Smoczej Bramy), gdzie zobaczymy to, co pozostało z ponad 100.000 wizerunków Buddy wykutych w skale nad rzeką Yi (Yi He) od V do IX w. Następnie odwiedzimy słynny Klasztor Shaolin (Shaolin Si - Świątynia Młodego Lasu), w którym od VI w. mnisi buddyjscy na drodze wieloletnich ćwiczeń ciała i umysłu stają się mistrzami sztuk walki. Zobaczymy tam świątynię buddyjską oraz Las Pagód - zbiór kilkuset grobowców mnichów. Obejrzymy też pokaz  umiejętności młodych adeptów sztuk walki. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Zhengzhou na kolację i nocleg. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na dworzec, gdzie wsiadamy do pociągu do Suzhou lub Szanghaju (podróż potrwa ok. 7 godzin). 
Następnie rejs po Wielkim Kanale w Suzhou. Kolacja i przejazd do hotelu na nocleg. Dla chętnych spacer po centrum miasta. (Trasa ok. 900 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Ogrodu Mistrza Sieci, przykładu rezydencji miejskiej z XII w. Zwiedzimy też Fabrykę Jedwabiu, gdzie oprócz zapoznania się z procesem produkcji jedwabiu, będzie można zaopatrzyć się w znakomite wyroby. Następnie wizyta w miasteczku Tongli, które położone jest na wodzie. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Szanghaju na kolację i nocleg. Wieczorem dla chętnych "Szanghaj nocą", czyli rejs po rzece Huang Pu, w czasie którego będziemy mogli podziwiać z jednej strony szanghajskie drapacze chmur symbolizujące potęgę gospodarczą Nowych Chin, a z drugiej Bund - szanghajskie art deco z przełomu XIX i XX w. (za dodatkową opłatą ok. 30 USD). (Trasa ok. 120 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Szanghaju, zwanego czasem Paryżem wschodu, pięknego i bogatego miasta kupców i przemysłowców. W czasie zwiedzania możliwość przejazdu "latającym pociągiem" Maglev, osiągającym prędkość 431 km/h (dodatkowo płatne ok. 25 USD). Spacer po Bund (Waitan) czyli dzielnicy z neoklasycznymi budynkami przypominającymi te, powstające w latach 30-tych XX w. w Nowym Jorku, wizyta na Nanjing Street - głównej ulicy handlowego Szanghaju, gdzie będzie sporo czasu na zrobienie zakupów. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 35 USD) wjazd na jeden z najwyżej usytuowanych na świecie tarasów widokowych - Szanghajskie Centrum Finansów Międzynarodowych lub Szanghajską Wieżę, skąd podziwiać można panoramę miasta. Po południu odwiedzimy Muzeum Narodowe. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem dla chętnych najbardziej spektakularne widowisko artystyczno-akrobatyczne w Chinach - Era Intersection of Time (płatne dodatkowo ok 65 USD; cena i możliwość uczestnictwa zależne od dostępności biletów). (Trasa ok. 20 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju: Świątynia Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Podczas zwiedzania lunch. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot z Chin przez Pekin.

Dzień 12

Przylot do Polski

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
 
Wycieczka w wersji de luxe, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak: maksymalnie 20 osób w autokarze, wysokiej klasy hotele 4* z klimatyzacją. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja i bar

Zakwaterowanie

Hotele dobrej klasy **** (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.

Wizy

Do przekroczenia granicy chińskiej niezbędna jest wiza chińska wbita w paszport. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Do uzyskania wizy niezbędna jest dwukrotna wizyta w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie lub Konsulacie ChRL w Gdańsku w celu złożenia kompletu dokumentów, odcisków placów oraz uiszczenia opłaty za wizę, a następnie odbioru paszportu. Wizyty wymagają wcześniejszego umówienia się. Opłata za wystawienie dodatkowych dokumentów niezbędnych do wyrobienia wizy dostepna jest w systemie rezerwacyjnym.

Szczegóły procedury wizowej wraz z listą niezbędnych dokumentów oraz nieprzekraczalnych terminów znajdują się u sprzedawcy.

W terminie poniżej 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 lub 10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (patrz informacja poniżej), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 347 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Uwaga! Osoby wizujące się we własnym zakresie również zobowiązane są do przesłania skanów paszportów w terminie podanym w informatorze wizowym na adres wizy@r.pl podając w mailu kod grupy, numer rez. i nazwisko klienta (są one niezbędne do finalizacji rezerwacji w Chinach).

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Ze względu na wzmożone kontrole bezpieczeństwa bagaży na stacjach kolejowych w Chinach konfiskowane mogą zostać przedmioty uznane za niebezpieczne, tj. przedmioty ostre (takie jak nożyczki, brzytwy, żyletki oraz noże, w tym scyzoryki i finki; nie dotyczy jednorazowych maszynek do golenia i cążek do paznokci), aerozole (dezodoranty, lakiery do włosów, pianki do golenia, suche szampony itp.) czy zapalniczki. W/w przedmioty nie mogą być przewożone w bagażu głównym ani w bagażu podręcznym.

Chiny – w krainie złotego smoka de luxe

5.6/6 (18 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Chiny – w krainie złotego smoka de luxe
Galeria (12)
Chiny – w krainie złotego smoka de luxe
Chiny – w krainie złotego smoka de luxe
Chiny – w krainie złotego smoka de luxe
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Pekin i Zakazane Miasto • Wielki Mur i chińska opera • wyjątkowa terakotowa armia w Xian • Świątynia Shaolin • Suzhou - Wenecja Wschodu • Szanghaj - mieszanka wschodu i zachodu
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bezpośrednio), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 lub 10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (patrz informacja poniżej), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 347 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 193
Razem
16 386 zł
Zaliczka 20% 3 270 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.7
Transport
5.5
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa Hanna, Łódź 18.05.2019

Kraina faktycznie Złotego Smoka - wszystko de lux~!

Państwo Środka. Pępek nie tylko Ziemi, ale i Kosmosu. Przekonacie się o tym w trakcie tej wycieczki spoglądając na modlących się na niewielkiej płycie w przepięknej świątyni. Jeśli sądzicie, że zderzycie się z biedą - zapomnijcie. Jeśli macie w pamięci miliony rowerów (dawny przedmiot handlu turystów) - staniecie w osłupieniu. Owszem będzie Was mijać sporo rowerzystów i nie mniej użytkowników skuterów (składanych i mieszczących się z łatwością w samochodowym bagażniku!), ale czteropasmowe autostrady (tak, tak!) pełne są najnowszych modeli samochodów (białych w 80%). Ludzie życzliwi i chętnie robiący słitfocie/zdjęcia - zwłaszcza w towarzystwie... blondynek! Piękny 20-milionowy Pekin z dawnymi "towarzyszami" składającymi hołd Wielkiemu Sternikowi Narodu Mao - bijący pokłony na Placu Niebiańskiego Pokoju tuż przed mauzoleum. Wioska Olimpijska ze stadionem "jaskółczym gniazdem" gdzie jako pierwszy w trakcie Olimpiady Letniej zabrzmiał hymn nasz ku czci Tomasza Majewskiego - czempiona rzutu kulą. Opera pekińska - jakże naiwna treścią, lecz jak wspaniale grana przez misternie charakteryzowanych aktorów. Zakazane Miasto - dziś częściowo w remoncie (bruk się zapadał) z historią tak skomplikowana a jakże przystępnie przybliżoną przez przewodniczkę Anię. Hutongi z poziomu rikszy i wnętrze jednego z domów. Xi"an z pradawnymi murami miejskimi. Xi'an z Terakotową Armią - serce zamiera z podziwu nad rozmiarem zabytku i pęka na widok sali nr 2, gdzie poza korytarzami pozostało jedynie niewiele skorup niezwykłego zabytku. W kafejce opodal można uścisnąć dłoń odkrywcy Armii- cierpliwie spogląda w ekran ipada, chętnie podaje dłoń na przywitanie. Za 150 juanów (mniej więcej 75 zł/ 25dolarów) można nabyć książkę poświęconą stanowisku z autografem przypadkowego archeologa. A potem jeszcze Shaolin, Luoyang, Zhengzhou, i przecudowny Szanghaj z "Otwieraczem". Shaolin rozczarowuje. Podobno Bruce Lee nigdy tam nie był. Dziś przebywa tam jedynie kilku mnichów ukrytych szczelnie za zamkniętymi bramami, napotkać można jedynie dziesiątki młodych ludzi uczęszczających do szkół walki - każda szkoła ma własny mundurek. Pokaz sztuk walki w wykonaniu młodych adeptów - doskonały. Może nieco przydługi wstęp prowadzącej (wyłącznie w j.chińskim gdyż podobno jej angielski był na tyle dramatyczny, iż z niego zrezygnowała - pamiętajcie by jak najszybciej gnać na miejsce siedzące, bo Chińczycy w sztuce przepychania - nie tylko tutaj - są mistrzami). Dzisiejsze Shaolin to punkt komercji. Za licznymi stoliczkami siedzą przebrani w szare habity sprzedawcy (zapewne nie mnisi - nie próbujcie nawet prosić o możliwość fotki, gdyż odmówią). Wjazd na wierzchołek Otwieracza - jak najbardziej godny polecenia. Nie zrażajcie się smogiem, który nieco zakłóca odbiór panoramy. Obowiązkowo wycieczka statkiem - iluminacja miasta jest niepowtarzalna i nie zobaczycie takiej już nigdzie. Wielkie wrażenie wywołuje Opera z czasów dynastii Tang - wszyscy filmują to wydarzenie na potęgę - to jeden z najwspanialszych spektakli jakie widzieliśmy w życiu. W dodatku okraszony mnóstwem lokalnych pierożków i innych dań (zupę stanowczo odradzamy ze względu na posmak łoju) Podróżowanie pociągami to czysta przyjemność. Osiągały prędkość 308 (najczęściej) - 350km/h (kilka razy i na krótko) są bezszelestne, sprzątane na bieżąco(!) i zapewniają szeroką ofertę wcale nie droższych niż z marketach napojów i przekąsek. Zapomniałeś parasola z Polski a akurat pada? W wersji de luxe masz problem z głowy. W każdym z pięciogwiazdkowych hoteli (z tym przy lotnisku przed powrotem włącznie) wypożyczą ci go chętnie. A w pokojach otrzymasz pantofle (nie trzeba zabierać z kraju) i bogaty zestaw przyborów toaletowych (szczoteczki do zębów, pasta, krem do golenia/maszynka jednorazowa, mydełko, czepek kąpielowy, grzebień, środki kąpielowe). Pokoje SUPEEERRR! Jedzenie także - można pałeczkami, ale w większości restauracji podają metalowe widelce. Potrawy serwowane na obrotowym stole (warto siąść przy stole w gronie osób starszych - te młodsze potrafią zmieść z półmisków tyle, ze nim dotrą one do nas, niewiele pozostaje). Posiłki są TRZY RAZY DZIENNIE więc nie musicie obawiać się o konieczność dokupywania czegokolwiek (z wyjątkiem 2 dni gdy są tylko dwa) Pamiętajcie o usunięciu z walizki nadawanej laptopów, baterii, power banków i wszystkiego co - wedle Chińczyków - może wybuchnąć i spowodować pożar w samolocie. Ten ostatni jest znakomity. Serwuje dwa posiłki, wino, piwo bezpłatnie (oczywiście nie bez umiaru) oraz wodę (bez umiaru więc nie kupujcie w strefie bezcłowej piekielnie drogich wód mineralnych). Podobnie nie zabierajcie "hektolitrów" napojów z Polski. Każdy dostaje butelkę 550ml wody w autobusie, w pokoju hotelowym dodatkowe dwie butelki a przy posiłkach podaję herbatę (najczęściej nie do picia i daleką w smaku od tej próbowanej w fabryce - kupcie "piss boya!"), szklankę piwa/coli. Wymiana waluty najkorzystniejsza u lokalnego przewodnika wycieczki. Warto odpłatnie wydrukować swe imię w języku chińskim (koszt 50 juanów) - my swoje oprawiliśmy w ramki i wiszą na ścianie. Chiński Mur zaliczamy z certyfikatem (200 juanów) - to wyprawa dla odważnych i sprawnych ruchowo. Wchodzimy na Mur samodzielnie w miejscu jego GÓRZYSTEGO początku. Schody (dość wąskie, strome i o zróżnicowanej wysokości stopni) prowadzą pod kątem ok. 60 stopni! Nie jest to wyprawa dla osób ze schorzeniami narządu ruchu lub lękiem wysokości. Fabryka pereł kusi ofertą. Fabryka jedwabiu to połączenie historii produkcji z szansą na zakup wcale nie powalających cenowo produktów - nie kupujcie "jedwabnopodobnych" podróbek po drodze, podobnie jak figurek żołnierzy Armii - w miejscach docelowych są oryginalne (armia z tej samej gliny co oryginały i TAŃSZE.) Podsumowując - wycieczka jak najbardziej godna polecenia. PS. W drodze powrotnej podzieliliśmy się wrażeniami z grupą Itaki. Wyraziliśmy współczucie z dramatu z jakim musieli się zmierzyć. Jeśli wycieczka do Chin to WYŁĄCZNIE z RAINBOW. I WYŁĄCZNIE W WERSJI DE LUXE!

6.0/6

Marcin, Szczecin 07.08.2019

MADE IN CHINA

Wycieczka perfekcyjna. Szalone tempo pociągów, genialna kuchnia, Bobby the pilot, INNA PLANETA.
Pokaż więcej opinii (16)

Pekin - pogoda

0

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Chinach na naszym blogu.

Więcej

Inne wycieczki dostępne w tym samym terminie i regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem