wypoczynek

Wczasy w Istrii - co musisz wiedzieć?

  • O Istrii
  • Opinie
  • Pogoda

Istria

Marzą Ci się niezapomniane wakacje w Chorwacji? Istria to kierunek podróży, w którym warto się wybrać. Tu czekają na Ciebie nie tylko malownicze plaże i lokalne knajpki z przepysznym jedzeniem, ale i komfortowe hotele i bogate nocne życie. Wakacje, nawet zarezerwowane na last minute, będą naprawdę niezapomnianym przeżyciem! Istria urzeka malowniczym krajobrazem. Roztacza się nad wybrzeżem Adriatyku, czarując urozmaiconą linią brzegową, krystalicznie czystą wodą i pięknymi miejscami, idealnymi do uprawiania sportów wodnych. Będąc tu, koniecznie zwiedź Pazin, Pulę czy Porec z bazyliką wpisaną na listę zabytków UNESCO. Wycieczka objazdowa po urokliwym półwyspie, jakim jest Istria pozostawi niezapomniane wspomnienia. Polecamy u zapraszamy!

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Dalmacja Dubrownik Hvar Kastelanska Riwiera Korcula Makarska Riwiera oraz informacje o Chorwacji.

Opinie o Istrii

Istrii
6.0 /6

Zielony półwysep

Istria jest jednocześnie różna, a jednak równie piękna co Dalmacja - rzeczywiści bardzo pasuje do niej opis Zielony półwysep - trufle, świetne wino i przepiękne widoki.
Dodał(a):
Milena i Tomek, 30.08.2021
6.0 /6

Złoto Istrii

Istria to zjawiskowa część Chorwacji. Trufle, owoce morza, figi, brzoskwinie i pyszne istryjskie wina to jest to.
Dodał(a):
MALGORZATA, WARSZAWA, 14.09.2021
5.0 /6

Pula

Istria głównie kojarzyła mi się z Pulą , którą koniecznie trzeba zobaczyć nie tylko ze względu na Koloseum . Fazana, Porec czy Rovnij nadmorskie miasta są równie urokliwe.
Dodał(a):
Adam, Bytom, 31.10.2019
6.0 /6

Adriatyk

Piękne plaże, czysta woda i specyficzny klimat sprawiają, że Istria jest warta odwiedzenia. Trzeba także spróbować jej skarbu jakim są trufle.
Dodał(a):
Katarzyna, 10.08.2019
5.0 /6

Istria

Jeden z ciekawszych regionów z dużymi wpływami włoskimi. Mało poznana Istria środkowa, częściej odwiedzane wybrzeże. Cudowne morze.
Dodał(a):
DOROTA, 08.07.2019
5.5 /6

Cudna Istria

Istria, to region w Chorwacji i Słoweni, ze wspaniałymi miejscami do zwiedzania i do wypoczynku. Drogo, ale warto pojechać. Wrażenia, np. z Jaskiń Szkocjańskich niezapomniane i warte polecenia. Miasteczka przeurocze, trufle o ciekawym smaku (ale przereklamowane).

Dodał(a):
iwona121, 27.05.2019
6.0 /6

Istria? Czemu nie!

To była spontaniczna decyzja podjęta dzień przed. Szybko wybraliśmy wycieczkę i się nie zawiedliśmy.

Jeśli też wybierzecie Istrię to koniecznie spróbujcie lokalnych wyrobów alkoholowych, miodu, słodkich owocowych przekąsek no i - oczywiście - dania z truflami. :)

Istria to takie połączenie Chorwacji z Włochami, więc jeśli podoba Wam się Italia to mogę Wam polecić Pulę, Rovinj i Porecz :)

My byliśmy w Istrii w sierpniu i było naprawdę gorąco. Jeśli lubicie się opalać to polecam ten okres, jeśli nie - lepiej wybrać się np. w październiku lub listopadzie. :)

Dodał(a):
Monika, 31.08.2018
6.0 /6

Istria w pigułce

Zupełnie inna część kraju niż Dalmacja ale dzięki temu warta zobaczenia. Dużo fajnych miejsc i pięknych zabytków

Dodał(a):
Monika, Kozłów Biskupi, 19.08.2018
5.0 /6

Habsburska Istria

Habsburgowie i Rzymianie - to co po nich zostało - porównując Istrię z południową Chorwacją mocno przebija się Europa Habsburgów i nie wspaniałych Gór stykających się z morzem

Dodał(a):
Katarzyna, 30.05.2018
5.6/6 Ocena ogólna Istrii

Pogoda w Istrii

Pogoda w regionie Istria jest doskonała szczególnie latem, które trwa tutaj dość długo. W najcieplejszych miesiącach temperatura wynosi często ponad 25°C, ale łagodny klimat sprawia, że wiosna i jesień są również bardzo ciepłe.
Zimy są natomiast stosunkowo łagodne. Termometry wskazują najczęściej ok. 5°C-10°C, ale pomiędzy listopadem a grudniem mogą występować największe opady deszczu.