All inclusive Chorwacja

Klejnot Dalmacji – All inclusive na wyspie Korcula

Dalmatyńska wyspa Korčula rozciąga się z zachodu na wschód równolegle do pobliskiego lądu. Jej powierzchnia 270 km kwadratowych sprawia, że wyspa jest szóstą co do wielkości wyspą Adriatyku. Przez wielu jest też uznawana za najbardziej zieloną. Wspaniała pogoda, pełna słońca i ciepłych temperatur (lądu, jak i morza) sprawiają, że Korcula to wymarzone miejsce na romantyczny wypad, odpoczynek od codziennej gonitwy czy rodzinne wakacje all inclusive.

Szeroki wybór plaż – all inclusive na Korculi

Wczasy all inclusive na Korculi to najlepsza okazja, aby odpocząć na jednej z wielu plaż, cieszyć się słońcem i złapać trochę opalenizny. Wyspa posiada bardzo zróżnicowane plaże. Od szerokich i piaszczystych w Lumbardzie, Luce Korculanskiej czy Bilin Zal, po bardziej kamieniste, czasem strome, ale niezwykle malownicze, ulokowane między skałami kameralnych zatoczek. Dla wielu najpiękniejszymi plażami są właśnie te w Lumbardzie oraz Veli Priznej. Obie piaszczyste, oferujące piękne widoki, chętnie odwiedzane przez wielu turystów. Jeżeli nie lubicie tłumów, udajcie się na plażę na malutkie wysepce Proizd, na którą dopłyniecie łodziami kursującymi z Vela Luki. Kameralna dość plaża jest skalista lub żwirowa, zapewniając niesamowity widok na Korculę i okolicę. Najciekawszą plażą jest z pewnością Puntin. Położona praktycznie na starówce miasteczka Korcula przylega do murów starego miasta.

Wakacje śladami Marco Polo? – all inclusive na Korculi

Nie wszyscy wiedzą, iż Korcula jest domniemanym miejscem narodzin Marco Polo. W miasteczku znajduje się dom z nazwiskiem tego znanego podróżnika, a także niezwykle ciekawe Muzeum Marco Polo. Korcula posiada także bardzo bogate dziedzictwo historyczne, co widać szczególnie po budynkach lub ruinach dawnych murów, warowni czy budynków obronnych. Miasto Korcula posiada dobrze zachowany mur z XIII w., otaczający osadę. Z kolei miasteczko portowe Vela Luka słynie z bogatych zbiorów archeologicznych pochodzących z epoki kamienia łupanego. Warte odwiedzenia są również zabytkowe kościoły. Najpiękniejsze budynki sakralne znajdują się w miejscowościach Blato i Lumbarda. All inclusive w Korculi to najlepsza okazja, aby odpocząć na jednej z urokliwych plaż Dalmacji oraz zwiedzić ten piękny region.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon