ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Cypr, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Cypr
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Cypr Last Minute

Znaleziono 5 ofert

Sortuj: od najbliższego terminu
Last Minute!
4.9/6  120 ocen
Wypoczynek • Cypr: Cypr południowy
28.09.2022 (8 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
All inclusive
Last Minute!
5.2/6  3 oceny
Wypoczynek • Cypr: Cypr południowy
28.09.2022 (8 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
All inclusive
Last Minute!
5.2/6  42 oceny
Wypoczynek • Cypr: Cypr południowy
28.09.2022 (15 dni)
inne terminy
Katowice
All inclusive
Last Minute!
4.9/6  14 ocen
Wypoczynek • Cypr: Cypr południowy
01.10.2022 (8 dni)
inne terminy
Katowice
All inclusive
Last Minute!
4.9/6  29 ocen
Wypoczynek • Cypr: Larnaka - Cypr południowy
08.10.2022 (8 dni)
inne terminy
Katowice
All inclusive
państwo krajobraz
flaga Last minute Cypr

Last Minute na Cyprze – bliska egzotyka

Cypr od zawsze zdawał się być krajem nieco egzotycznym. Położony u wybrzeży Turcji, na uboczu Europy odziedziczył wiele z dorobku Fenicjan, Persów, Rzymian czy Bizantyjczyków, jak również kupców i wędrowców, którzy przemierzali tędy w drodze do Azji. Z drugiej jednak strony Cypr od zawsze należał do Europy. Dlatego też tak dobrze i swojo czujemy się na Cyprze. Jeśli dodamy do tego słynną cypryjską gościnność, kraina ta przestaje wydaje nam się wydawać jakkolwiek odległa! Warto wybrać Cypr na wakacje Last Minute, aby korzystając z atrakcyjnych ofert, odkryć tę piękną wyspę, poznać jej burzliwą historię i rozsmakować się w tutejszej kuchni i lokalnym winie.

Co warto zwiedzić na Cyprze? – Wakacje Last Minute

Przede wszystkim Pafos, miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedzane przez gości całego świata oraz…zakochanych. U wybrzeży Pafos z piany morskiej narodziła się bowiem Afrodyta. Dlatego też Pafos jest często wybieranym miejscem na zaślubiny młodych par. Sceneria towarzysząca uroczystości, w postaci malowniczej zatoki Agios Georgios, tworzy iście magiczny klimat. Będąc w Pafos warto zwiedzić XIII-wieczny zamek bizantyjski, Grobowce Królewskie czy kościół Agia Kyriaki Chrysopolitissa. Będąc w Pafos nie sposób nie zobaczyć słynnej skały Afrodyty, położonej nieopodal. Wedle mitologii to tu właśnie bogini wyłoniła się z morza. Last Minute na Cyprze to także dobra okazja, aby poznać kolebkę tutejszej cywilizacji, antyczne ruiny miasta Kyrion z XII w. p.n.e. Miasto było miejscem kultu Apollina a następnie siedzibą chrześcijańskiego biskupa. Pamiętajcie także, aby odwiedzić Nikozję – ostatnią na świecie podzieloną stolicę. Miasto posiada śliczną starówkę, otoczoną weneckimi murami obronnymi z XV w oraz nieskończenie wiele knajpek i tawern z pysznym jedzeniem

Niezwykłe plaże – Last Minute na Cyprze

Nazywana „Cypryjską Ibizą”, Ayia Napa skupia w sobie Nissi Beach ze złocistym piaskiem, krystalicznie czystą wodą i bogatą ofertą rekreacyjną, Makronissos Beach, będąca idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz nieco spokojniejszą Landę Beach, położoną pomiędzy dwoma plażami. Leżąca na wschodnim wybrzeżu Cypru Zatoka Figowa (Fig Tree Bay) oczarowuje wypoczywających niewielkimi, płytkimi lagunami o przepięknych szmaragdowych barwach. Posiada też doskonałe zaplecze rekreacyjne, zachęcając do uprawiania sportów wodnych. Nieco dalej na południu na odkrycie czeka Capo Greco, najbardziej wysunięty na południowy wschód punkt Cypru. Przylądek ten jest objęty ochroną, będąc wpisany jako park narodowy. Jego urokliwe zatoczki to idealne miejsce do nurkowania i podziwiania ukrytych na dnie morza skarbów!